Варфоломіївська ніч від Леоніда Черновецького
Пам'ятаєте, як у середньовічному Парижі католики під час Варфоломіївської ночі позначали помешкання своїх релігійних опонентів хрестами, щоб потім прийти і розправитися з ними? Мабуть, щось подібне хотіли зробити і представники Блоку Черновецького минулої ночі в Шевченківському районі. Принаймні методи у них були схожі, єдине, що ножі в хід не пускали. Але почну спочатку.
Учора в Шевченківському районі був день голосування. Ми запропонували людям на референдумі відповісти на три питання, які хвилюють усіх – платна медицина, підвищення комунальних послуг та довіра до міського голови Леоніда Черновецького. Кожному є що сказати з цього приводу.
На Хрещатику, 36, мабуть, думають по-іншому. Інциденти почалися ще під час голосування. На кожній дільниці зареєструвалось по дві особи від газети "Я споживач". Загалом таких лжежурналістів виявилося більше 200. Такому роздутому штату могла б позаздрити навіть "Таймс". Їх роль стала відомою під вечір. Масово вони понесли скарги в ТВК. Дехто вимагав навіть анулювати результати, хоча їх тоді ще не оприлюднили.
Потім на дільниці навідались особи напівкримінальної зовнішності, які хапали людей за руки, мало не силоміць відтягували виборців від кабінок для голосування, крали бюлетені та списки громадян. Скоро їм на зміну прийшли районні та міські депутати від Блоку Черновецького. Вони не соромились виконувати "чорну" роботу для свого шефа. Влаштовували істерики, виривали з рук членів дільничних комісій бюлетені, блокували вхід і вихід до дільниць. Таке відчуття, що їм проводили майстер-класи в якомусь бандформуванні. А може, вони просто беруть приклад зі своїх старших колег з парламенту. За цими критеріями в них є всі шанси опинитися під куполом на вул. Грушевського.
Уночі провладним депутатам теж не спалось. Вони плавно перемістилися до дверей ТВК, де зовсім "випадково" опинилися і журналісти ТРК "Київ". У тандемі вони намагалися затягнути підрахунок голосів. Розігрували скандал за скандалом аж до ранку.
Але колективна свідомість киян перемогла. На 19.00 вчорашнього дня 58% шевченківців прийшли на дільниці. І незалежно від результату це вже перемога. Наприклад, у Лисичанську 3 травня на дострокові вибори прийшло лише 34% громадян, на виборах в Мукачево в листопаді минулого року – 23%, у Рівному – 30%, в Феодосії – 31%. Людям набридли вибори і політики. Але самодіяльність Черновецького так усім допекла, що вони не пошкодували вихідного дня і заявили свою позицію. І це правильно, адже, передусім, влада повинна орієнтуватись на думку киян. Три роки нас переконували, що ми лише гвинтики в системі і наша думка нічого не варта. Декого підгодовували гречкою та пільгами. Проте сьогодні приходить розуміння, що далі так жити не можна.
Власне, подальша доля нашого мера мене мало цікавить. Він повинен піти, оскільки являє собою вчорашній день, а нам треба думати про майбутнє Києва. І справа тут навіть не в його особі, а в системі, яку він створив. Убити дракона легко, важко самому не перетворитися на дракона. Тому референдум у Шевченківському районі – це вакцинація для суспільства. Вакцину прямої демократії вигадали давно і якщо її застосовувати в помірних дозах вона допомагає вберегтися від пандемії. Сподіваюся, що після зміщення Черновецького Київ вже не повернеться до схеми, коли рішення в столиці приймає одна сім'я і розглядає місто як родове "дворянське гніздо". Кияни вже відчули, що можуть щось змінити в своєму місті і назад повертатися не захочуть.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.