Дмитро Разумков Український державний діяч, політик.

Залишитися людиною

10 вересня 2019, 20:47

Як працювати на високій державній посаді і не втратити зв'язок із реальністю

Перші дні у Верховній Раді принесли мені задоволення. За кілька днів ми встигли більше, ніж депутати попередніх скликань встигали за кілька місяців. Мене не втомили нічні голосування – навпаки, це був драйв. Чого варте одне лише скасування недоторканності! Щиро бажаю кожному хоч раз у житті відчути такий вир позитивних емоцій, який відчув я в той історичний день.

Ні, фізичної втоми немає. Але є психологічна. Після демократичної обстановки в офісі партії, після дружнього спілкування з колегами я потрапив у монументальну номенклатурну будівлю, сів у велике бордове крісло. Мені щоденно доводиться зачитувати регламентні бюрократичні фрази.

Усе навколо ніби підказує тобі: ти більше не такий, як пересічні люди, ти потрапив у інший світ. Тобі більше не треба цікавитися, як живуть там, за вікном. Як вино просочує собою дерев'яну діжку, так і державна служба деформує людину. Новоспечений посадовець швидко втрачає зв'язок із реальністю та людьми.

І ця втрата зв'язку – дуже небезпечний вірус. За недовгу історію незалежної України він встиг "скосити" не одного президента, спікера та прем'єра. Кожен із нас спостерігав "історію хвороби". Спочатку ти забуваєш про свої обіцянки. Потім переконуєш себе, що твій власний план кращий за запит твоїх виборців. Підвищуєш голос, коли з тобою не погоджуються.

В кращому випадку все закінчується програними виборами. В гіршому – втечею з країни. Але навіть тоді хвороба не відступає: пацієнт звинувачує у своїх помилках "неправильний" народ, політичних опонентів, іноземних шпигунів – будь-кого, крім самого себе.

Як не підхопити цей вірус? В мене для цього є свій лайфхак. Я завжди подумки намагаюся пояснювати собі людською мовою: що, власне, відбувається? Про що цей закон із довгою складною назвою? Що саме зміниться в житті людей після його ухвалення?

Депутат більше не зможе порушувати ПДР і нецензурно "посилати" патрульну поліцію. Українці зможуть подавати законопроекти самостійно, не чекаючи, поки до них дослухаються депутати. Депутат захотів перейти в іншу партію – хай переходить, але йде з Верховної Ради.

Не можеш дати таке пояснення? Значить, сам не розумієш. Спитай колег з профільного комітету, уважно прочитай пояснювальну записку, поговори з фахівцями відповідної сфери. А може, ситуація заплутана спеціально? Адже чим складніше прописана процедура, тим більше шансів, що проста людина не розбереться в ній і звернеться до посадовця, щоб "порішати питання". Ми будемо "рішати" такі питання в інший спосіб – просто не будемо їх штучно створювати. Наш ідеал – "держава в смартфоні". Наш ідеал – це країна, в якої для корупційних дій немає причин.

Пояснення ми будемо давати не лише собі, а всім українцям. Зворотний зв'язок влади з громадянами працюватиме безперебійно. Ми не розглядаємо стіни Верховної Ради як затишну схованку. Нам комфортно в реальному світі. Наші депутати їздять у метро, ходять вулицями, спілкуються з людьми. Може, саме тому нам так легко було відмовитися від недоторканності та тих "бонусів", які до неї додавалися. Саме тому ми законодавчо прописуємо процедуру відкликання народних депутатів. Ну не може людина, яка постійно прогулює роботу, залишатися на своїй посаді. Правда ж, важко уявити таке в лікарні, школі або банку?

Інколи я чую критику на адресу емоційної поведінки Президента. На це в мене є відповідь: Володимир Зеленський – жива людина. В цьому секрет нашого успіху. Я теж залишусь живою людиною. І вимагатиму цього від кожного народного обранця. Сподіваюся, скасування недоторканності в цьому допоможе. Бо депутат – це робота, а не діагноз.

powered by lun.ua
Коментарі — 72
Yuri Demchenko _ 18.11.2019 00:51
IP: 35.235.227.---
Вітаю вашу дитячість і наівність, що допомагає більш досвідченим людям зрозуміти вашу невідповідність до того, що ви зайняли в державі, вашу нездатність зробити те, що ви декларуєте. І стає зрозумілим той, обман що ви зробили захопивши владу. Впевнений, вам доведеться відповідати за цей злочин.
Log Log _ 12.09.2019 21:17
IP: 35.235.226.---
Федор Беглов – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
Лучьшую
Родной язык выучи, безграмотная амёба.
Хоть одну книгу возьми в руки, тупой дегенерат.
Посмотри как это слово ПО-РУССКИ пишется, потомок гитлеровского ублюдка.
(Сам хвалился, что прабабке дом построили гитлеровские оккупанты).
Ольга Ємельянова _ 12.09.2019 19:20
IP: 35.235.226.---
добре, якщо конкретно ваша зелена політична романтика – це тільки утопічна мрія досить молодої людини. Але я вам не вірю, в мене дуже погані передчуття щодо вашої зеленої влади, яка все більше нагадує тоталітарну секту. А президент – злого мстивого клоуна з фільму жахів. Боюся, на українській землі ви будуватимите державу не для українців. А для зиску людей з інших країн. Поки що цього не видно зовні, молоді незапятнені кадри, менше депутатів, свобода полонених – це ж добре! Але чомусь довіри до вас немає. Чекаєшь на погане, дуже погане, що неминуче прийде, коли ви загарбаєте тотальну владу, як сто років тому загарбали її більшовики. Їх теж підтримував народ, якому пообіцяли землю і комунізм. І як же важко тоді буде вас скинути. Бідна Україна.
Log Log _ 11.09.2019 20:41
IP: 35.235.227.---
Эдуард Запашный – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
Лучьшую.
Тупая скотина, за полсотни лет не научился читать.
Дегенерат, ты же отвечаешь на пост, хоть его прочитал бы, если книги в жизни руках не держал.
Пошёл вон, чучело. В третий класс отправляйся, научись различать твёрдый знак от мягкого.
Log Log _ 11.09.2019 19:27
IP: 35.235.227.---
11 вересня народна депутатка від "Слуги народу" Олена Копанчук проголосувала замість однопартійця Вячеслава Рубльова.
Джерело: громадський рух "Чесно"
Деталі: Копанчук натиснула на кнопку пульта Рубльова, який сидить праворуч, о 13:32 під час голосування за законопроект про будівельні норми щодо удосконалення нормування у будівництві (N1052).
==============================================
Ну як, Дмитро Олександрович?
Ви вчора порушили, однопартійці сьогодні.
"Риба гниє..."?
Віктор Совщак _ 11.09.2019 19:14
IP: 35.235.227.---
Прочитав дописи Їх писали люди – До сих пір науці не відомо щоб писали звірі І ось ці люди (більшість) не розуміють хто така ЛЮДИНА Чим відрізняється ЛЮДИНА від не людини Ліс тай годі А ще думаєте що з Вами повинні поводитися як з людьми Ех Не гнівіть Бога
Log Log _ 11.09.2019 17:21
IP: 35.235.226.---
Tatyana Supryaga:
І ще одна "радість" для Вас.
Що говорив Зеленський про люстрацію?
"Ми навпаки поглибимо", і от "новий" військовий прокурор.
Log Log _ 11.09.2019 16:34
IP: 35.235.226.---
Tatyana Supryaga:
Але вони однозначно кращі...
Дитячий підхід "кращий", "гірший".
Хамство і брехня апріорі не може бути "кращим".
"Ща позвоню Баканову" – красота?
Чи вчорашнє незаконне голосування?
Шулерство – замість недоторканості Президента імпічмент, краще?
А історія з ЦВК взагалі повне невігластво.
Петр Петров _ 11.09.2019 15:04
IP: 35.235.226.---
Бездуховное, циничное стадо!
Tatyana Supryaga _ 11.09.2019 15:02
IP: 35.235.227.---
Log Log:
Tatyana Supryaga:
Ви поливаєте брудом усі вчинки нової команди
Типове перекручування людей, які створюють собі кумирів ("вірую, бо абсурдно").
Не Ви одобряєте все, що не робить кумир, а опоненти усе поливають брудом.
В цьому конкретному випадку "бруд ллє" і Головне науково-експертне управління ВРУ.
У мене нема кумирів. І я розумію, що нова команда може робити помилки, в силу різних причин. Але вони однозначно кращі з команду Порошенка. Бо та команда робила не помилки, помилки народ їм пробчив би, вони свідомо знищували Укрїну...
Rukin Maxim _ 11.09.2019 13:46
IP: 35.235.226.---
"чим складніше прописана процедура" – прямо як в процедурі імпічменту, ага...
Log Log _ 11.09.2019 13:37
IP: 35.235.226.---
Tatyana Supryaga:
Ви поливаєте брудом усі вчинки нової команди
Типове перекручування людей, які створюють собі кумирів ("вірую, бо абсурдно").
Не Ви одобряєте все, що не робить кумир, а опоненти усе поливають брудом.
В цьому конкретному випадку "бруд ллє" і Головне науково-експертне управління ВРУ.
Log Log _ 11.09.2019 13:36
IP: 35.235.226.---
Tatyana Supryaga:
Ви поливаєте брудом усі вчинки нової команди
Типове перекручування людей, які створюють собі кумирів ("вірую, бо абсурдно").
Не Ви одобряєте все, що не робить кумир, а опоненти усе поливають брудом.
В цьому конкретному випадку "бруд ллє" і Головне науково-експертне управління ВРУ.
Олександр Лагутін _ 11.09.2019 13:13
IP: 35.235.226.---
"швидко втрачає зв'язок із реальністю", – ще є час)))
Tatyana Supryaga _ 11.09.2019 12:43
IP: 35.235.226.---
Log Log:
Tatyana Supryaga:
Хочеться побажати пану Разумкову залишатись людьми і надалі
Він вчора сам себе викрислив з людей.
..."якщо немає заперечень, ставлю на голосування про прийняття в цілому"
При тому, що 75 депутатів (результат голосування) заперечували.
У нього погано не з зором, а з гідністю.
Я з вами повністю незгодна, але розумію, що доводити вам і таким, як ви, протилежне, це марно гаяти час. Ви поливаєте брудом усі вчинки нової команди, але пану Порошенку ви цим не допоможете. Його час минув.
Halyna Shpak _ 11.09.2019 12:38
IP: 35.235.226.---
Разумков блокує поїздку українських депутатів на комітет ПАРЄ – Ар'єв. 10 вересня 2019 14:12. – Голова постійної делегації України в ПАРЄ Володимир Ар'єв звинувачує голову Верховної Ради Дмитра Разумкова в блокуванні поїздки на засідання комітету ПАРЄ, де розглядатимуть репресії проти кримських татар в окупованому Криму. Про це нардеп, голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв повідомив в коментарі "Європейської правді". За його словами, спікер парламенту не підписує відрядження на засідання комітету ПАРЄ з питань рівності і недискримінації.
"Я вважаю, що це не просто помилка, а межує зі злочинною недбалістю", – заявив Ар'єв.
Нова українська делегація поки не сформована. За правилами ПАРЄ, попередній склад діє до тих пір, поки не буде затверджений новий список депутатів.
...В будь-якому випадку ми повинні зробити все, щоб документ був винесений на затвердження асамблеї в тому вигляді, який врахує інтереси і України, і самих кримських татар" заявив Ар'єв
Roman Yakymets _ 11.09.2019 12:13
IP: 35.235.226.---
Це намагання робити гарну міну при поганій грі.
Елена Величко _ 11.09.2019 12:12
IP: 35.235.226.---
Про власну валюту.
Гривня як власна валюта – то є грошова одиниця для розвитку країни як НЕЗАЛЕЖНОЇ.
Маючи ВЛАСНІ АКТИВИ та освічених людей можна зробити економіку З НУЛЯ,
для цього треба МОДЕЛЬ мати.
Елена Величко _ 11.09.2019 12:07
IP: 35.235.226.---
Тепер про сучасний стан.
Уся система державного управління – то ще стан радянського часу – ТАМ ДУЖЕ БАГАТО вимог та юридичної відповідальності, у той час, коли НЕМА рівня виконання, бо по-перше – НЕМА ОСВІЧЕНИХ людей, що мають розуміння та можуть зробити, по-друге – держава раніш спиралась на свою економіку, яка БУЛА ПОТУЖНА, наразі, держава не має ЕКОНОМІЧНОЇ бази, бо під терміном "приватне" -та далі – "бізнес – сам" РОЗВАЛЕНА економічна система у вигляді матеріально-технічного співробітництва та розвитку й СТАНДАРТІВ ЖИТТЯ. ТОМУ, треба починати з приведення СТАНДАРТІВ життя, ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ потім та відповідності ЦІН, й вводити це ОДНОМОМЕНТНО. Повірте, НЕМА НІДЕ "вільного ринку" – усюди є РЕГУЛЯЦІЯ – для того й держава. Робити проти громадян, щоб хтось наваривав собі – БЕЗГЛУЗДЯ та руйнує державну економічну безпеку.
Olia Kozyak _ 11.09.2019 11:57
IP: 35.235.226.---
Основна мета статті – закрити собою статтю про кухарку, де гарно описано як новий президент "рішає" питання.
Елена Величко _ 11.09.2019 11:57
IP: 35.235.227.---
Вітаю, пане Автор!
Представляю той шок, що ви отримали, коли стикнулись з державною сферою та станом країни.
Дивіться, те, що вам в Трускавці – то рівня 5/10, типу – все продати, податки відмінити...нікуди не дивитись...і...- зона-рабство гарантоване...тим паче, що народу бігти не далеко.
Це НЕ ТОЙ сценарій, що потрібен для КРАЇНИ.
Про регламент.
МЕНЕ ВЧИЛИ, що коли накручене – то вже там є КОРУПЦІЯ. У даному випадку, закладена компрометація прийнятих законів – хоча, дійсно, – там цей спам треба переглядати.Тому не спишіть змінювати – подумайте ТА МІНЯЙТЕ.
Log Log _ 11.09.2019 11:54
IP: 35.235.227.---
Tatyana Supryaga:
Хочеться побажати пану Разумкову залишатись людьми і надалі
Він вчора сам себе викрислив з людей.
З стенограми:
"якщо немає заперечень, ставлю на голосування про прийняття в цілому"
При тому, що 75 депутатів (результат голосування) заперечували.
У нього погано не з зором, а з гідністю.
Grenader45 _ 11.09.2019 11:40
IP: 35.235.227.---
...шкода людей, які наче собаки на цепу кидаються, захлинаючись слиною, на будь-кого з команди Зеленського, чи на того, хто їх підтримує, або розділяє їх бачення. Причому байдуже яка тема піднімається, чи яка думка висловлюється.
Прикро, що у багатьох це вже психоз, а не спосіб заробітку...
Михаил Левицкий _ 11.09.2019 10:55
IP: 35.235.226.---
Анна Павловская:
Это не просто словоблудие. Это рафинированное и сверхциничное словоблудие.
...Что называется: "Не в бровь, а в глаз"!
Tatyana Supryaga _ 11.09.2019 10:33
IP: 35.235.226.---
Хочеться побажати пану Разумкову залишатись людьми і надалі. І хай Господь допоможе вам якнайшвидше витягнути нашу багатостраждальну Україну із тієї прірви, в котру завели її "потужні реформатори" із Порошенком на чолі. Українці заслуговують на краще життя.
Зеленський63 Aтака Путіна1280 Корупція1418 Україна та Європа1122 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter