Увага! Провокація!
Attention! Provocation!
Увага! Провокація!
Мого чоловіка, який є Головою українського національного журі Євробачення-2016, намагалися спровокувати підставним телефонним дзвінком.
На жаль, під час Майдану я проходила через подібну ситуацію.
Методи Кремля не змінилися.
Oleksandr Ksenofontov:
"Attention! Provocation!
Зміна правил Євробачення дуже активувала пранкерів, спамерів, тролів, ботів і їм подібну мерзоту на великі подвиги.
Проти України знову розгортаються інформаційні провокації та напади.
Тепер взнати імена і контакти голів та членів журі від країн-учасників можна з офіційної інформації на сайті Європейської мовної спілки.
І те, що колись було секретом за п'ятьма замками, тепер відомо будь-кому, хто цікавиться конкурсом. З одного боку – прозорість, з іншого – можливість тиску, прямих контактів та спроб домовленостей з журі голосуючих країн.
Яке "роздольє" для наших північних сусідів і їх інформаційних "работяг".
Пранкери, вперед!
Ну, а якщо пранкер "пробився", можна і "казачків засилати". Подвійна вигода – або дискредитація журі "потрібної країни" забезпечена, або "договорняк" налагодити можна.
Сьогодні мені подзвонив "несвоїм голосом" видатний український політик, якого я реально поважаю (а таких зовсім небагато на нашому політичному небосхилі), і почав домовлятися за "солідарне голосування" з журі трьох країн, які ніби-то дадуть нам (Україні) високі бали.
Номер того, хто дзвонив, був дивний +1 (411) 74. Я зрозумів, що працює "профі". Він почав робити дивні пропозиції про "правильне" голосування у відповідь на таке саме з боку "країн-друзів". На всяк випадок я записав, що і від кого він пропонував. Але так, як я не міг ідентифікувати номера того, хто дзвонив, я попросив зв'язатися по так званим "захищеним" каналам – Viber або Facetime. Дзвінок з цих каналів дозволяє достатньо точно ідентифікувати того, хто дзвонить або переконатись, що це "підстава".
Зрозуміло, що контактів я не отримав. У відповідь він намагався дати мені міські телефони приймальні. Я попросив сотовий номер і отримав номер, який не відповідає. (+380934917728) На цьому моє дослідження закінчилось.
Лексика пранкера, що видавав себе за українського політика зашкалювала словами, які у нас майже не вживаються, зате часто звучать в Росії: "мой адъютант", "дружеские государства", "помочь друзьям" з дуже характерним акцентом.
Тричі я повторював, що я би не обговорював "такі питання по телефону" і просив дати якісь ідентифіковані контакти. На жаль, пранкер зрозумів, що історія "не прохиляла" і, вибачившись, швидко закінчив розмову.
Думаю, що когось їм "розвести" вдасться, і це дуже сумно. Тому що послати на три букви "видатну особу" не кожен собі дозволить в силу виховання або поваги до імені.
Але найгірше – нас знову тестують мірками "русскаго міра", ніби ми всі однакові. Але це не так.
Колеги, будьте уважні, інформаційної безпеки з такими сусідами нам ніхто гарантувати не зможе!
Посилайте одразу. Куди? Ну, ви в курсі!"
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.