Олексій Рябчин Народний депутат України.
Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективностi Комітету паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Бездіяльність Президента України та олігархичні ставленники в НКРЕКП заблокували 4,5 млрд.грн іноземних зелених інвестицій

18 листопада 2017, 16:38

Цього тижня українська влада "кинула" іноземних й українських бізнесменів, які інвестують в зелену енергетику.

Іноземні інвестори з Канади й Швеції, а також українські інвестори, разом з Європейським банком реконструкції та розвитку, інвестували біля 140 мільйонів Євро (~4,5 млрд.грн) в українську економіку, побудувавши сонячні станції, вітропарки, запустивши біогазові когеренаційні установки.

Вони зупинились всього за один бюрократичний крок до отримання зеленого тарифу – голосування членів енергорегулятора НКРЕКП, яке вже не відбудеться мінімум до весни наступного року через олігархічну змову та бездіяльність Президента України.

Так, швецький інвестор побудував першу чергу вітропарку  загальної потужності 140 МВт на Херсонщині, біля окупованого Криму. Сума інвестицій становить більше 60 млн євро. Пару місяців тому я особисто був на відкритті першої черги вітропарку. Губернатор Херсонщини розповідав про створені зелені робочі місця. Інвестор звітував, що його податки вже пішли на будівництво доріг біля Херсону в рамках експерименту, щодо спрямування 50% коштів від перевиконання митних надходжень на ремонт доріг.Прем'єр-міністр навіть виставив світлини цього вітропарку на своєму фейсбуці з хештегом #ДобріНовини, однак починаючи з сьогоднішнього дня швецькій інвестор заміть повернення власних інвестицій змушений шукати гроші, щоб віддавати борги по залученим кредитам.Теж саме вимушені робити і українські інвестори, які за власні гроші та інвестиції Європейського банку реконструкції та розвитку побудували біогазову станцію під Волновахою, загальною вартістю 5,4 млн. євро. І це за 20 км від лінії фронту!Ви можете собі уявити, що це таке вкладати кошти в великі інфраструктурні проекти на Донеччині біля лінії фронту? Навесні ми були на цьому заводі з "Зеленою експедицією", яку організовувало МФО "Зелена енергія змін", та були вражені розповіддю керівництва про те, як вони не могли більше року банально привести іноземних інженерів, щоб вони продовжили будівництво біогазової станції, яке розпочалось ще до початку війни. Вважаю, що людям державні нагороди треба давати за завершення цього проекту на прифронтовій території. У вівторок 21 листопада я отримав запрошення на урочисте відкриття цієї станції. Але це буде свято зі знаком мінус, тому що "нагороджують" людей відсутністю зеленого тарифу.

В чому справа?

Вже тиждень голова НКРЕКП пан Дмитро Вовк не може зібрати кворум з 4 залишившихся в керівництві регулятора чоловік. Чому 4 а не 7, як написано в законі, якій Президент Петро Порошенко підписав рік тому?

Три комісіонера вже пішли у "ротацію", а де-факто їх не було ким замінити, тому ще процес ротації заблоковано Президентом.

Тому що сам Президент подавав 2 власні кандидатури в номінаційну комісію виборщиків, яка й повинна вибрати нових членів НКРЕКП, тільки вчора, після мого виступу в Раді та звернення Прем'єр-Міністра.

А після чергової ротації, 26 листопада, у наступну п'ятницю, взагалі комісія залишиться без будь-якого кворуму – 2 людини з 7.

Це означає зупинка будь-якої роботи комісії до весни 2018 року.

Передбачаючи такий сценарій, комісія як "скажений принтер" готувала і ухвалювала рішення, щоб не заблокувати роботу енергоринка та енергокомпаній, від яких залежить безпечне проходження опалювального сезону.

Аж раптом, комісіонер Борис Циганенко, "смертельно" захворів і вже тиждень не з'являється на роботі.

До речи, елементарний пошук в інтернеті показує, що пан Циганенко раніше до призначення на посаду комісіонера НКРЕКП очолював фірму олігарха Костянтина Григоришина Енерджі Консалтінг".

Знайдіть в інтернеті інформацію за запитом "Трансформатори Григоришина" і ви зрозумієте навіщо олігарху свої люди в НКРЕКП.

А ось навіщо пан Циганенко вирішив заблокувати роботу комісії в якості своєї "лебединої пісні", та нанести ще один нищівний удар по українській репутації в світі, пропоную розібратися нашим правоохоронним та антикорупційним органам, які замість боротьби один з одним, повинні займатися подібними справами. Неінакше як державною зрадою, назвати поведінку комісіонера Циганенко і його хазяїна Григоришина я назвати не можу. Одна з можливих причин – це події навколо ЛЕО – "Луганського енергетичного об'єднання", яке підконтрольне Григоришину, рішення по якому стояли на порядку денному засідань НКРЕКП. Друга і більш ймовірна – розборки між Григоришиним і Ахметовим навколо коштів енергоринку.

Я знаю, що і Прем'єр-Міністр, і Президент в курсі цієї ситуації. Більш того, іноземні дипломати та інвестори зв'язувались напряму з паном Циганенком, вмовляючи його прийти та підняти руку. А як бути українським інвесторам, у яких немає таких покровителей, і які залишаються один на один з цим свавіллям?

Зараз в німецькому Бонні проходить кліматичний саміт ООН. Я там був на початку тижня і можу зі впевненістю сказати, що розвиток зелених технологій, підтримка ВДЕ та енергоефективності – це найбільший інвестиційні тренд по всьому світу. І Україна конкурує майже зі всіма країнами в світі, намагаючись залучити інвестиції для модернізації радянської енергосистеми.

Ми просимо допомоги від всього світу у боротьби з російською агресією, а самі не здатні виконати власні обіцянки по захисту іноземних інвестицій. І це з Канадою та Швецією, країнами, які роблять дуже багато, щоб захистити українські інтереси в світі!

Нам потрібні іноземні інвестори, які будуть лобіювати Україну перед своїми урядами.

Але при непрацюючому регуляторі, при бюрократії і корупції всі наші старання по просуванню національних інтересів – марні.

Ніхто в майбутньому не застрахований від подібних розкладів. Тому що в мене немає сумнівів, що номінаційна комісія, в якій більшість контролюється Президентом знову вибере "людей Григоришина", "від Кононенка" та від інших "смотрящих", які по телефонному дзвінку будуть зривати кворум та проштовхувати потрібні їх господарям рішення.

Як я і писав раніше – вже на етапі розгляду законопроекту в стінах Парламенту, в другому читанні, було зрозуміло, що такий орган не буде незалежним та професійним, через можливість політичних призначень. Так на жаль і сталось, тому що риба гниє з голови.

Жодні законопроекті про підвищення в рейтингу Doing business не потрібні, коли одна людина, поставлена олігархом, та бездіяльність Президента України може заблокувати долю мільйонних іноземних інвестицій.

powered by lun.ua
Коментарі — 67
Володимир Руденко _ 22.11.2017 10:38
IP: 193.34.92.---
То о чём нас предупреждали когда ЕС торговался за без виз, создание институтов власти просто для галочки. Говорили, нам не нужны дополнительные органы власти, нам нужны реальные дела. А то о чём пишет автор статьи реальное подтверждение опасений евросоюза
Mykola Fedoriy _ 20.11.2017 20:15
IP: 46.118.141.---
А знайшли вже нарешті, хто з прикордонників замінував кордон?...
Mykola Fedoriy _ 20.11.2017 20:11
IP: 46.118.141.---
Колишній житель Донецька депутат Рябчин тверезо мислить по- державному...А тим був би з нього в новому Уряді непоганий Міністр енергетики або заступник по "зеленій" енергетиці...
Orest Jj _ 20.11.2017 17:07
IP: 104.155.29.---
мордор продаёт нам ядерное топливо по завышенным ценам, необходимо жаловаться Макейну немедленно, пусть поставят путлера раком, ну сколько можно над нами издеваться... мы что не люди или мрази продажные...
руслан49 _ 20.11.2017 16:57
IP: 95.135.212.---
Orest Jj:
руслан49:
Orest Jj:
реалии шоколадной власти. Часть 1.

"Ворвались и начали бить ногами". Грузинский журналист рассказал, как его похитила СБУ.
С его слов, работа украинской спецслужбы больше походила на работу бандитов. Они не представились и только по нашивке "СБУ" он смог их идентифицировать.
"В 11 часов утра ворвались в дом и начали бить ногами. Завязали глаза скотчем и я уже ничего не видел. Видел только накидку на плече с надписью СБУ. Больше я ничего не видел. Я спрашивал, чего они от меня хотят, но они мне ничего не отвечали.
.
А яке відношення повинно бути до тих осіб, які крутили голови прикордонникам в Шигенях? Це ще по божеські з ним обійшлися. В нормальній країні його б пристрелили в Шигенях.
а за что?
За напад на прикордонників.
Orest Jj _ 20.11.2017 14:59
IP: 77.52.127.---
фантикофилы, стремящиеся и непричастные очень скоро на своих карманах ощутят всю красоту игры Гиганта мысли, папы украинской демократии, особы, приближенной к императору.

... "Приватбанк" проиграл суд бывшей жене Боголюбова на 500 миллионов
Согласно судебным материалам, Октябрьский райсуд Днепра своим решением от 5 сентября 2017 года по делу N201/473/17 частично удовлетворил иск Елены Боголюбовой к "Приватбанку" – разорвал несколько депозитных договоров, заключенных истцом и ответчиком в 2014-2016 годах, и взыскал с "Приватбанка" в пользу Боголюбовой $15,7 млн, 1,8 млн евро и 30,4 млн грн.
Ранее экс-совладелец "Приватбанка" Геннадий Боголюбов публично рассказывал, что в ходе национализации "Приватбанка" были списаны (принудительно конвертированы в акции банка) в том числе вклады его бывшей жены, с которой он развелся 11 лет назад.
Mykola Fedoriy _ 20.11.2017 14:50
IP: 46.118.141.---
Украіна як завжди, пасе задніх...І не тільки в зеленій енергетиці...В Англіі вже навіть відходи від кави (гущу) не виливають, а переробляють на біопаливо...Бо викопні джерела енергіі (нафта, газ, вугілля) в земній корі з часом закінчаться...Тому повітря стане чистим...Скоро і електромобілі, в тому числі і на сонячних батареях, заполонять дороги...Геть євробляхи на двигунах внутрішнього згоряння!...
Orest Jj _ 20.11.2017 14:46
IP: 77.52.127.---
руслан49:
Orest Jj:
реалии шоколадной власти. Часть 1.

"Ворвались и начали бить ногами". Грузинский журналист рассказал, как его похитила СБУ.
С его слов, работа украинской спецслужбы больше походила на работу бандитов. Они не представились и только по нашивке "СБУ" он смог их идентифицировать.
"В 11 часов утра ворвались в дом и начали бить ногами. Завязали глаза скотчем и я уже ничего не видел. Видел только накидку на плече с надписью СБУ. Больше я ничего не видел. Я спрашивал, чего они от меня хотят, но они мне ничего не отвечали.
.
А яке відношення повинно бути до тих осіб, які крутили голови прикордонникам в Шигенях? Це ще по божеські з ним обійшлися. В нормальній країні його б пристрелили в Шигенях.
а за что?
Orest Jj _ 20.11.2017 14:44
IP: 77.52.127.---
руслан49:
Ігор Овчар: Жодної різниці між парашою, луга/ндонією та рошенією я не бачу. Ганьба для нації.
...1. "Льотчицю" Савченко вивозили в Росію з мішком на голові, 14 липня 2014 року"
2. "Надягли мішок на голову і забрали: В окупованому Луганську невідомі у військовій формі викрали бізнесмена. четвер, 20 липень 2017"
3. "З мішком на голові: як депортували соратників Саакашвілі, 30 жовтня 2017"
4. "Мішок на голову: У Києві бандити вивезли 21-річну дівчину на територію промзони і відібрали у неї автомобіль 15 червня 2016"
5. "Ніяких виборів! Мішок на голову. Демобілізований "айдарівець" балотувався на сільського голову, тепер він за ґратами, Вінничина 10 жовтня 2015".
Жодної різниці між парашою, луга/ндонією та рошенією я не бачу.

Пы.Сы А вы?
руслан49 _ 20.11.2017 14:38
IP: 95.135.212.---
Orest Jj:
реалии шоколадной власти. Часть 1.

"Ворвались и начали бить ногами". Грузинский журналист рассказал, как его похитила СБУ.
С его слов, работа украинской спецслужбы больше походила на работу бандитов. Они не представились и только по нашивке "СБУ" он смог их идентифицировать.
"В 11 часов утра ворвались в дом и начали бить ногами. Завязали глаза скотчем и я уже ничего не видел. Видел только накидку на плече с надписью СБУ. Больше я ничего не видел. Я спрашивал, чего они от меня хотят, но они мне ничего не отвечали.
.
А яке відношення повинно бути до тих осіб, які крутили голови прикордонникам в Шигенях? Це ще по божеські з ним обійшлися. В нормальній країні його б пристрелили в Шигенях.
Orest Jj _ 20.11.2017 14:03
IP: 77.52.127.---
реалии шоколадной власти. Часть 2.

Как всегда. Суд в Краматорске оправдал СБУшника, который продавал пропуска в зону АТО.
Следствие обвиняло его в том, что он получил от юрисконсульта, представителя гипермаркета "Эпицентр К" в Донецке, Макеевке и Горловке взятку в 3100 гривен.
19 марта 2015 возле села Дачное Марьинского района Донецкой области автомобиль в котором ехала представитель "Эпицентра К", остановили для проверки работники военной прокуратуры и СБУ. При осмотре были найдены деньги, которые якобы предназначались в качестве взятки за оформление пропусков. Тогда же юрисконсульт и сообщила о систематическом вымогательстве Борисенко взяток и согласилась помочь разоблачить его.
В тот же день под контролем правоохранителей юристконсульт получила от Борисенко пропуска и передала ему 3100 гривен взятки...

...Суд пришел к выводу, что вина Борисенко не доказана и оправдал его.
Orest Jj _ 20.11.2017 13:57
IP: 77.52.127.---
реалии шоколадной власти. Часть 1.

"Ворвались и начали бить ногами". Грузинский журналист рассказал, как его похитила СБУ.
С его слов, работа украинской спецслужбы больше походила на работу бандитов. Они не представились и только по нашивке "СБУ" он смог их идентифицировать.
"В 11 часов утра ворвались в дом и начали бить ногами. Завязали глаза скотчем и я уже ничего не видел. Видел только накидку на плече с надписью СБУ. Больше я ничего не видел. Я спрашивал, чего они от меня хотят, но они мне ничего не отвечали.
Через 20 минут они пересадили меня в другую машину, потом меня куда-то привезли и я услышал звук вертолета. В аэропорту подошел какой-то человек и сказал, что мне запрещен въезд в эту страну на три года, и сказали подписать бумагу. Я ничего не подписал после чего меня погрузили в вертолет и часа два мы летали. Нас посадили на паром, глаза завязаны скотчем, руки-ноги перевязаны пластиковыми завязками", – рассказал Шавшишвили...
Віктор Петренко _ 20.11.2017 13:31
IP: 35.188.83.---
Orest Jj:
Бовдуре!долар виріс більше ніж в 5 разів!отже було всеодно вигідніше ніж зараз.але це неважливо.оскільки збільшення енергозалежності від росії,яке робила тимошенко в своїх власних інтересах та інтересах путіна,це ДЕРЖАВНА ЗРАДА!!!яка вилізла Україні боком.тільки тимошенко не на лаві підсудних нажаль...поки що.
Orest Jj _ 20.11.2017 13:18
IP: 77.52.127.---
Віктор Петренко:
Orest Jj:
Віктор Петренко:
а ось питання до рябчина.чому під час прем'єрства тимошенко,КОЛИ НЕ БУЛО ВІЙНИ!!!нагадаю,тимошенко палець об палець не вдарила щоб відкрити подібні станції?а замість цього в інтересах путіна та своїх власних підписала злочиний газовий контракт!!!
восемь лет назад электромобиль Маска был всего лишь опытным экземпляром а многоразовая первая ступень ракеты – поводом для насмешек "корифеев" ракетостроения.
И если тогда индивидуальный ветрогенератор без аккумуляторов стоил 11 тысяч долляров, то сейчас можно всем комплектом уложиться в 5 тысяч.
так тоді долар бовдуре був по 5.значить було вигідніше.просто тимошенко ЗРАДИЛА УКРАЇНУ!!!за відкат з контракту!гроші понад усе)
Эпикриз: Неизлечим. Нуждается в изоляция.
Особое мнение: Лошара педальная, 11 тысяч тогда без аккумуляторов стоил агрегат швейцарского производства, а 5 сейчас- работоспособный китайский.
Віктор Петренко _ 20.11.2017 13:08
IP: 35.192.231.---
Orest Jj:
Віктор Петренко:
а ось питання до рябчина.чому під час прем'єрства тимошенко,КОЛИ НЕ БУЛО ВІЙНИ!!!нагадаю,тимошенко палець об палець не вдарила щоб відкрити подібні станції?а замість цього в інтересах путіна та своїх власних підписала злочиний газовий контракт!!!
восемь лет назад электромобиль Маска был всего лишь опытным экземпляром а многоразовая первая ступень ракеты – поводом для насмешек "корифеев" ракетостроения.
И если тогда индивидуальный ветрогенератор без аккумуляторов стоил 11 тысяч долляров, то сейчас можно всем комплектом уложиться в 5 тысяч.
так тоді долар бовдуре був по 5.значить було вигідніше.просто тимошенко ЗРАДИЛА УКРАЇНУ!!!за відкат з контракту!гроші понад усе)
Orest Jj _ 20.11.2017 13:06
IP: 77.52.127.---
Віктор Петренко:
а ось питання до рябчина.чому під час прем'єрства тимошенко,КОЛИ НЕ БУЛО ВІЙНИ!!!нагадаю,тимошенко палець об палець не вдарила щоб відкрити подібні станції?а замість цього в інтересах путіна та своїх власних підписала злочиний газовий контракт!!!
восемь лет назад электромобиль Маска был всего лишь опытным экземпляром а многоразовая первая ступень ракеты – поводом для насмешек "корифеев" ракетостроения.
И если тогда индивидуальный ветрогенератор без аккумуляторов стоил 11 тысяч долляров, то сейчас можно всем комплектом уложиться в 5 тысяч.
Orest Jj _ 20.11.2017 13:00
IP: 77.52.127.---
......Однажды мой детский дом подарил Президенту Украины автобус. Это была красивая пощечина государственной Морде. Этот микроавтобус нам подарили друзья из Германии, старенький такой Фольцваген. Три года мы не могли забрать его с таможни. Три года детский дом ждал, когда получит свой б\ушный старенький транспорт. Когда нам это окончательно надоело – мы придумали что сделать. Созвали пресс-конференцию и, на виду у всей страны, подарили этот автомобиль Президенту. Когда в национальных вечерних новостях пошла об этом информация, Рыло – покраснело! Поздно вечером мне позвонили и сказали: "... с Вами хочет поговорить Министр". Министр по вопросам таможни просил прощения и сказал, что в течение двух дней они все исправят.
В 23:00 звонок с таможни: "заберите автобус прямо сейчас"."До 8 утра его нужно забрать с нашей стоянки" – настаивали сотрудники таможни. В 7 утра, микроавтобус, уже не на ходу, на прицепе, привезли в... а детвора бежала и кричала: "Мы победили"!
Віктор Петренко _ 20.11.2017 12:57
IP: 35.192.231.---
а ось питання до рябчина.чому під час прем'єрства тимошенко,КОЛИ НЕ БУЛО ВІЙНИ!!!нагадаю,тимошенко палець об палець не вдарила щоб відкрити подібні станції?а замість цього в інтересах путіна та своїх власних підписала злочиний газовий контракт!!!
Orest Jj _ 20.11.2017 12:48
IP: 77.52.127.---
mihaylenco:
Orest Jj
невже именно Зимбабве родина православия?

А ти сумнівався?
були сомнения. Но вспомнив, что гомункулусы считают "своим в дупу" великоскрепника Пушкина – негра, без которого не существовал бы вяликий и мягучий "русский язык" то сомнения исчезли.
Orest Jj _ 20.11.2017 12:40
IP: 104.155.82.---
Пы,Сы хотели же на майдане правительство нанимать и спрашивать потом с них на вече, но видно они нас как имели так и имеют, так что, что хотели то и намайданили, не на кого обижаться.
Orest Jj _ 20.11.2017 12:39
IP: 77.52.127.---
Orest Jj:
Взадов, тебе мои лавры спать не дают?
Поверь, если ты будешь никоваться (раз есть возможность) под авторов статьи и вести с дописувачами дискуссии особенно по темам – популярность и слава накроет тебя по вуха.
Orest Jj _ 20.11.2017 12:34
IP: 77.52.127.---
......"Правительство – не решение нашей проблемы, правительство и есть проблема!"- произнес Рональд Рейган в своей первой инаугурационной речи. И это в десятку. Правительство бывает Рылом даже в столь продвинутых, институционально развитых демократиях как США. И конечно же, к сожалению, куда чаще, чем на Западе, бывает Харей у нас...
Задача и граждан, и порядочных политиков не смиряться с уродством страны и, где возможно, бить по мордасам систему, контролируя её, держа на коротком и непременно строгом поводке, заставляя её меняться, и быть хотя бы более-менее – лицом.
Orest Jj _ 20.11.2017 12:31
IP: 104.155.18.---
mihaylenco:
tihon2010
виникає питання до борцунів за зелену планету: ви будете платити за задоволення чи вважаєте що хтось заплатить за вас?

Борцуни за зелену планету – весь цивілізований світ. Може ти просто забув, що вся енергетика – надзвичайно прибуткова. Ось якоюсь частиною надприбутків нехай наші скоробагатьки платять за впровадження зелених технологій. Так, як це робить Саудівська Аравія. Як це робить Кувейт, Емірати.
ммм. чудик ты михась, там солнце светит 365 дней в году и навоз разлагается, ты встать с толчка не успеешь, а у нас народ и так все кизяки собрал и до лесов и посадок добрался, скоро по предсказаниям шоколадного, будем жить как в пустыне.
mihaylenco _ 20.11.2017 12:26
IP: 93.171.72.---
Orest Jj
невже именно Зимбабве родина православия?

А ти сумнівався?
Orest Jj _ 20.11.2017 12:22
IP: 35.195.152.---
Наши ху йевбины в форме АТО, не только загораживают солнце, но ветру не дают дуть на генераторы, настала пора использовать наши самые экологически чистые продукты горения – КИЗЯКИ. Пусть вата сдохнет от зависти.
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
ОСТАННІ ЗАПИСИ
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter