Азад Сафаров журналіст

Ніч бюджету: ''Чечетов'' в залі

29 грудня 2014, 19:19

Пастор і паства

Чечетова у Раді більше немає, кажете? Так, авжеж, його нема. І рукою ніхто не махає. Проте ті, що вчора сміялись над Чечетовим і критикували його, сьогодні роблять те саме.

Юрій Луценко – не просто голова найбільшої парламентської фракції, він – головний "смотрящий". Протягом всього засідання він ходить між рядами своїх однопартійців, заклавши руки за спину. Так, наче оглядає свої володіння. Комусь зауваження зробить, когось за плечі посмикає, з кимось пожартує. Інколи це нагадувало картину пастора і пастви, де пастор ось-ось погладить когось по голові та нагодує.

А щойно якесь питання поставлять на голосування – пастор схвильовано дивиться на свої ряди і гукає – Голосуємо. І слідом за ним – наче відлуння розносять інші депутати "Голосуємо, голосуємо, голосуууємр".

Треба віддати належне Юрію Віталійовичу. На відміну від Чечетова, рукою він не махає. Принаймні, так було, допоки не дійшли до питання бюджету. У розпал пристрастей Юрій Віталійович рефлекторно підняв руку і завмер. Один помах відрізняв його від Чечетова. Та він таки вчасно втримався, лише крикнувши знову традиційне "Голосуємо".

Мало того, Луценко ще і виконує роль наставника для спікера, після того як Турчинов пішов до РНБО. Щойно якась сварка біля трибуни, він тут як тут – розрулює. Коли кілька позафракційних депутатів обступили спікера, вимагаючи слова, Луценко щось сказав Гройсману, і той одразу змінив думку.

Депутату Бориславу Березі таки дали слово. Коли голосування за бюджет затягувалась, а спікер вагався, не знаючи, чи знову дати слово, чи ставити на голосування, жести голови фракції – знову врятували.

Таким самим а-ля Чечетовим для Народного Фронту є депутат Іванчук. Він діє менш стримано і більш агресивно. Подекуди ледь не на вухо своїм депутатам кричить, що варто голосувати.

Взагалі "чечетових" легко знайти серед маси депутатів. Вони зазвичай не "присідають" на "присідайні заклики" Гройсмана. Вони або стоячи працюють, або постійно рухаються по залі. З боку дуже нагадує міжквартальну або міжвуличну конкуренцію дилерів.Шут для справ


Неперевершений в цьому "радикал" Ляшко. Серйозно. Він влучно грає і для своїх і для "чужих". Йому часто і охоче дає слово спікер, щоб познущатись над опонентом, поставити на місце незгодних, або закликати всіх голосувати. Після кожного свого успішного виступу Ляшко біжить або тиснути руку Пашинському зі словами "ну як я сказав, га?", або обхажує прем'єра та спікера.

Ляшко як Жириновський в цій Раді, над ним всі сміються, проте готові слухати більше, ніж прем'єра, "бо смішно ж каже". Ляшко, як Пашинський, він всюди пропхнеться, тільки зробить це куди церемонніше. Він ще не раз "рятуватиме" коаліцію під час суперечливих голосувань.

Депутати в угарі

У мене є питання до парламенту. Ні, до "молодих депутатів". Якщо ви прийшли чесно боротись за конституційність і законність роботи Верховної Ради, якщо вимагаєте чесності при голосуванні і дотримання регламенту, то чому ви так само не боретесь проти пияцтва своїх колег в сесійній залі і в парламенті загалом? Це ж просто сором.Якщо в метро заходить нетвереза людина, її виводять під руку. Бо це небезпечно. Якщо п'яний на зводі стає за станок, то це також небезпечно, насамперед, для інших. А хіба менш небезпечно, коли за головний кошторис голосують п'яні як чіп депутати?

Деяким з них приходилось за стінку триматись, коли давали інтерв'ю. А журналісти ледь стримувались від сміху, коли розгнівані після ухвалення бюджету окремі депутати кричали, що їм не дали слово, що закон пропихнули. Закони етики не дозволили журналістам відповісти- "водку жрать менше надо".

Одному такому "депутату під градусом" спікер дав слово. Лідеру екс-регіоналів Юрію Бойку. Під час усього його виступу зала реготала. Екс-регіонал ледь вимовляв слова.Взагалі не розумію, якого біса депутатам дозволяється проносити шампанське, коньяк в залу і відкрито або приховано за столом, пити? Якого дідька в їдальні Ради продають спиртне? О другій ночі продавчиня з сумним обличчям повідомила черговому депутату, протягуючи йому горілку – "тільки ось така пляшка за 50 гривень залишилась".

У нас що, депутати суперособливі? Водієві, менеджеру, да всім працівникам не можна пити на роботі, а депутату можна? Всім громадянам заборонено палити в громадських місцях, а народним обранцям можна?

Ви колись пробігали по третьому поверсі парламенту? Там весь хол в диму. Бо депутати і депутатки сховавшись в туалеті димлять на всю будівлю. І ніхто ні серед колег, ні серед охорони – і слова до них не скаже.

Спустився на землю

Єдине чого досягли депутати в ніч бюджету, це збили пиху у прем'єра. Він більше не бравував самовпевнено, не погрожував піту у відставку. Він спілкувався, пояснював, йшов на компроміс, погоджувався.

Він спершу засилав на переговори до найбільш впертих – Самопомочі- міністра фінансів. А потім і сам приходив до їх гурту і щось їм демонстрував на планшеті. Розколоти фракцію таки вдалось. Частина з Самопомочі погодилась голосувати за бюджет вночі, а частина – ні.

powered by lun.ua
Коментарі — 27
Надежда Довженко _ 30.12.2014 20:59
IP: 78.111.187.---
Честно говоря, надоело уже эту сволочь обговаривать. Каждый раз находят тысячу причин, чтобы нарушить закон. За карточным столом известные каталы. Единственный выход для патриотов бросить этот длинный рулон туалетной бумаги за государственными задницами, ими уже достаточно раз подтёрлись во всех трёх верховных помещениях, пока ещё есть возможность отмыться. И строить, по методу волонтёрского движения, свои новые настоящие народные партии на взносах граждан, альтернативные структуры управления и альтернативные бюджеты. Иначе, эта хунта политического резона очень быстро развалит страну.
Radist2010 _ 30.12.2014 16:49
IP: 94.153.230.---
Сергей Ризель:
А тепер трохи задумаємося над питанням – що би було, якщо би бюджет (поганий, недочитаний недописьменними депутатами і т.п.) – не прийняли? Вірю, що пацан-журналіст, представник другої найдавнішої професії, не до кінця усвідомлює. Але Гриценко?! От тому я перестав за нього голосувати. А всім, хто тут піниться, скажу – спокійніше, панове! Не було інакшого виходу, як тільки прийняти бюджет
Вихід завжди є... Питання, чого було затягувати прийняття бюджету на стільки, очевидно щоб потім кричати про необхідність прийняття за будь яку ціну, "щоб не було гірше". Тут одразу два висновку, уряд повністю не професійний, уряд повністью шахрайський. Бюджет повинен бути предметом всебічного аналізу, не лише урядовців та депутатів, а й громадськості. Те що його не існуе поки навіть в електронному вигляді то вирок, цьому парламентаризму...
Victoria Nansen _ 30.12.2014 12:58
IP: 91.234.2.---
Підтримую автора. Еліта має вести перед у всьому, на канікулах – на фронт, у добровольчі батальйони!
Сергей Ризель _ 30.12.2014 10:52
IP: 176.106.205.---
А тепер трохи задумаємося над питанням – що би було, якщо би бюджет (поганий, недочитаний недописьменними депутатами і т.п.) – не прийняли? Вірю, що пацан-журналіст, представник другої найдавнішої професії, не до кінця усвідомлює. Але Гриценко?! От тому я перестав за нього голосувати. А всім, хто тут піниться, скажу – спокійніше, панове! Не було інакшого виходу, як тільки прийняти бюджет
Radist2010 _ 30.12.2014 09:22
IP: 94.153.230.---
Це дійсно ганьба, Довести все до крайнього строку, і винести фактично пусту бумажку, а потім верещати про МВФ та війну. Вибачте, війна так війна, чого постачати окупованим територіям газ та електрику (на 1 млрд долларів), при цьому скаржитися що не вистачає грошей і треба урізати... Чого у нас у продажу йогурти Донецького молокозаводу? Хтось, хоч теоретично, може гарантувати їх якість, та те, що не порушена технологія виробництва?
Не секрет, що зараз ставленники Порошенка та Яценюка, відкрито берть хабарі і отримуєть підтримку з гори... Взагалі гидко коли дісно важкою ситуацією користуються негідники задля збагачення, при цьому називаючи це реформами і списують все на війну.
Юрий Вологжанинов _ 30.12.2014 00:30
IP: 93.72.20.---
У Чечетова был хозяин – Янукович. Есть он и у Ю. Луценко – Порошенко.
Порошенко ещё не во всём, но во многом превзошёл Януковича.
Луценко превзойдёт Чечетова. Этот умеет угадать, чего любому хозяину надобно.

Юрий Вологжанинов
Mackalj _ 29.12.2014 23:35
IP: 195.16.76.---
Населення заслуговує на таких депутатів, яке є самим!!!
Зараз наше населення трансформується у народ, а новообрані депутати ще навіть не усвідомлюють до кінця – хто вони!
Ось коли з (трансформованого з населення) народу відродиться УКРАЇНСЬКА НАЦІЯ, тоді будуть вибирати ДЕПУТІВ, а не стадо баранів, які без "пастухів-чечетових" не можуть вирішити, за що голосувати, та ще й п'ють на робочому місці.
shasta _ 29.12.2014 23:08
IP: 46.185.62.---
все дуже нагадує кінцівку Орвела про хверму, де свині, знахабнілі і впевнені, що вони теперки господаря життя і душ, почали вести себе так самісінько як вигнані папєрєдники-люди, але в гіпертрофовано-придурастій формі. В т.ч. бухали. і решта тваринок побачивши це діло – прозріли.
коли до народу дійде, що жидву і жидовствуючих взагалі не можна пускати до влади?!!
chsaber _ 29.12.2014 22:11
IP: 194.0.206.---
Гоцка _ 29.12.2014 20:20IP: 46.149.94.--
УКРАЇНЦІ, ХІБА ВИ НЕ БАЧИТЕ, ЩО ВОРОГИ УКРАЇНИ ОБСІЛИ ВСІ НАШІ ІНТЕРРЕСУРСИ І ВЕДУТЬ НЕПРИКРИТУ ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОТИ НАШОЇ ДЕРЖАВИ.
ВОНИ Є ПОСІБНИКАМИ ТИХ БАНДИТІВ, ЯКІ ПІДЛО ВНОЧІ ЗАКИДАЮТЬ ВИБУХІВКОЮ НАШІ МІСТА.
СТАНЬМО ВСІ НА ЗАХИСТ НАШОЇ ДЕРЖАВИ. ІНТЕРНЕТ – ЦЕ ТЕЖ ФРОНТ

По поводу подобных истерик Гриценко в своём блоге от 16.12. 14. написал, –
Напевно розрахунок Яценюка – на парламентський штурм-аврал, на проламування пакету в останній день, напередодні новорічних свят. Тоді чекаймо медійного нагнітання:

війна! зима! холод! гривня валиться! МВФ грошей не дасть! читати закони немає часу! голосуємо одразу в цілому! пакетом! без обговорення! хто не згоден, має поправки, чи застереження – п'ята колона! другий фронт! працює на Путіна! зрадник Майдану! ворог народу!
Хосе Аморалес _ 29.12.2014 21:03
IP: 46.174.244.---
Похоже этому Заду Захарову все ясно в этой жизни,,а на фото сопляк сопляком...
руслан49 _ 29.12.2014 21:00
IP: 46.200.126.---
Ще тільки цей не писав про бюджет.
Yuri Yurieff _ 29.12.2014 20:49
IP: 94.178.205.---
Все больше людей задается вопросом:
"На каком основании кучка людей, ничем себя не проявивших,
не сделавших страну богаче и лучше, ничем не обогативших общество,
считают себя хозяевами жизни, и полагают, что могут продолжать безнаказанно
грабить страну. А всю свою неспособность к управлению
перекладывать на плечи самых незащищенных и обездоленных слоев?"
Yuri Yurieff _ 29.12.2014 20:36
IP: 94.178.205.---
Роман Виличко:
Yuri Yurieff:
все це може бути правдою, не буду сперечатись, проте і доля у такому випадку в нашого президента буде менш завидною, аніж в попереднього. живим йому уже втекти не дадуть люди.
Хотелось бы думать, что он это понимает.
Микола Злочевський _ 29.12.2014 20:32
IP: 188.163.50.---
Andrey Vovk:
Микола Злочевський:
Andrey Vovk:
уважаемый Вовк, Вы что, в паре с Юрием Юрьевым комментируете в унисон?
==========
) мы же муж и жена одна сатана))) шучу. да нет конечно. я не знаком ни с кем из комментаторов
Это Вы шутите, что не знаете...
Микола Злочевський _ 29.12.2014 20:28
IP: 188.163.50.---
Автору зачьот! Но нельзя так сразу сухой закон в Раду имплементировать...
mihaylenco _ 29.12.2014 20:24
IP: 37.53.183.---
Чув, що Порошенко назвав Шаріковими тих, хто вимагає примусити олігархів платити, як слід, податки. Не тих він назвав Шаріковими. Не тих. Яценюк хоче в народу все забрати, та поділити між олігархами. Наші олігархи, якраз і є ті самі Шарікови. Колись вони віднімали, ділили. Потім трішки притихли. А після 1991 р., знову кинулися віднімати, та ділити. І ніяк зупинитися не можуть.
Юрий Даньшин _ 29.12.2014 20:22
IP: 46.185.105.---
Народные депутаты Украины – это публика, денежная. Бойко бухой, не стесняется, Луценко лучше быть на зоне, удивительно, что есть за что. А он в начальниках.
Гоцка _ 29.12.2014 20:20
IP: 46.149.94.---
УКРАЇНЦІ, ХІБА ВИ НЕ БАЧИТЕ, ЩО ВОРОГИ УКРАЇНИ ОБСІЛИ ВСІ НАШІ ІНТЕРРЕСУРСИ І ВЕДУТЬ НЕПРИКРИТУ ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОТИ НАШОЇ ДЕРЖАВИ.
ВОНИ Є ПОСІБНИКАМИ ТИХ БАНДИТІВ, ЯКІ ПІДЛО ВНОЧІ ЗАКИДАЮТЬ ВИБУХІВКОЮ НАШІ МІСТА.
СТАНЬМО ВСІ НА ЗАХИСТ НАШОЇ ДЕРЖАВИ. ІНТЕРНЕТ – ЦЕ ТЕЖ ФРОНТ.
Гоцка _ 29.12.2014 20:20
IP: 46.149.94.---
УКРАЇНЦІ, ХІБА ВИ НЕ БАЧИТЕ, ЩО ВОРОГИ УКРАЇНИ ОБСІЛИ ВСІ НАШІ ІНТЕРРЕСУРСИ І ВЕДУТЬ НЕПРИКРИТУ ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОТИ НАШОЇ ДЕРЖАВИ.
ВОНИ Є ПОСІБНИКАМИ ТИХ БАНДИТІВ, ЯКІ ПІДЛО ВНОЧІ ЗАКИДАЮТЬ ВИБУХІВКОЮ НАШІ МІСТА.
СТАНЬМО ВСІ НА ЗАХИСТ НАШОЇ ДЕРЖАВИ. ІНТЕРНЕТ – ЦЕ ТЕЖ ФРОНТ.
Микола Злочевський _ 29.12.2014 20:19
IP: 188.163.50.---
Andrey Vovk:
уважаемый Вовк, Вы что, в паре с Юрием Юрьевым комментируете в унисон?
Ольга Панченко _ 29.12.2014 20:16
IP: 93.78.84.---
-Vesna-:
А что бы лично Вы предприняли сегодня на месте Яценюка? Как бы сформировали бюджет?Задайте себе честно этот вопрос и тогда, может,не станете язвить.
mihaylenco _ 29.12.2014 20:11
IP: 37.53.183.---
А мене цікавить інше. Чому так депутати рвуться святкувати новий рік. Не наше свято. Не українське. Його до комуністів українці не знали. Це свято совєцьке. Культове. Чи не тому нинішня влада приймає такі закони? Заходить на другий круг Голодомору.
Гоцка _ 29.12.2014 20:09
IP: 46.149.94.---
ВІЙНА! Ви це трозумієте? Через 3-4 місяці російська навала може посунути на Київ і тоді буде пізно щось діяти. Якщо ВР буде викручувати руки Президенту і Уряду, тоді її треба розпустити і всю повноту влади Президенту з РНБО та Уряду. Всі, хто сьогодні не підтримує Президента та Уряд – є ВОРОГИ УКРАЇНИ.
Роман Виличко _ 29.12.2014 20:07
IP: 141.170.229.---
Yuri Yurieff:
все це може бути правдою, не буду сперечатись, проте і доля у такому випадку в нашого президента буде менш завидною, аніж в попереднього. живим йому уже втекти не дадуть люди.
Роман Виличко _ 29.12.2014 20:06
IP: 141.170.229.---
Andrey Vovk:
ти б, друже, якось з хронологією подій подружився, чи що. Небесна Сотня загинула до втечі яника, отже твоє питання немає жодного змісту.
Зеленський62 Україна та Європа1122 Корупція1413 Aтака Путіна1279 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter