Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

ГПУ зливає санкції. Іванющенко – перший

12 грудня 2014, 14:34

Ми не раз попереджали Генерального прокурора Ярему, що міжнародні санкції з поплічників Януковича будуть зняті, якщо ГПУ не розслідуватиме фінансових корупційних злочинів Януковича та його друзів.

Нам казали, що складно докази зібрати і Європейці, які чекають на оголошення про підозру, вимагають забагато.

Ми збирали всі публічно доступні докази і оформлювали їх заявами про злочин з кваліфікацією можливих статей кримінального кодексу та з усіма додатками, які підтверджують кожен факт.

Зокрема, ми направили в ГПУ заяви про злочин щодо 5 осіб з санкційного списку – В.Захарченко, А.Клюєва, О. Януковича, О. Єфремова, Ю. Іванющенко. (Ще 2 місяці тому ми були приголомшені, що ГПУ не спромоглася навіть порушити кримінальне провадження щодо Іванющенка, в якого тільки у Швейцарії арештовано 32 мільйони доларів та 72 мільйони франків)!

Більш того, за нашою інформацією, ГПУ надавала офіційну відповідь тому ж Іванющенко, що стосовно нього жодних проваджень не ведеться. Вочевидь, адвокати "Юри Єнакієвсього" той не забарилися показати в суді у Люксембурзі.

В ГПУ ми направили цілих три заяви про злочин щодо діянь Іванющенка та пов'язаних з ним компаній:

1. Щодо тендерних спекуляцій на ДП "Антрацит"

2. Щодо дерибану пов'язаними з Іванющенко компаніями Кіотських грошей

3. Щодо махінації на підконтрольному Іванющенко ринку "7-й кілометр"

Думаєте, ГПУ в порядку пріоритетності для держави і на виконання закону відразу зареєструвала кримінальне провадження і почала розслідування? Та де там! У відповіді від 24 листопада 2014 року на нашу першу заяву в ГПУ нам повідомили, що направили нашу заяву для вивчення...в прокуратуру Луганської області!

Хто знає, де взагалі знаходиться прокуратура Луганської області? Може в Луганську? Може, відразу в ЛНР відправити нашу заяву для "вивчення"?

Це лише один з прикладів "оперативної професійної роботи" Генпрокуратури та особисто Яреми "в рамках закону".

Нам не раз казали, що ми втручаємося у таємницю слідства.

Ми вимагали, щоб нас допитали, і приходили на допити з флешкою і текстом допиту, щоб спростити роботу слідства ГПУ.

Ми благали ГПУ допитати усіх журналістів, які розслідували фінансові злочини Сім"ї. Нам обіцяли, журналістів запрошували, але їх покази кудись зникали в невідомість...

Ми неодноразово радили створити слідчі групи для розслідування фінансових злочинів, куди залучити податківців та бухгалтерів, а натомість справи перекидалися від одного слідчого – іншому, унеможливлюючи професійність та цілісність розслідування.

Водночас, прокурор Ярема публічно звітував про арештовані у Швейцарії та Австрії активи – арештовані не ним, а європейцями, як подарунок Україні, як шанс розслідувати незаконне походження цих активів.

Прокурор Ярема свою баздіяльність прикривав санкціями ЄС, які ми кров'ю та життям вибили з Європи на Євромайдані. Ще прокурор Ярема та його відомство має дві універсальні причини на всі випадки життя, якими можна обгрунтувати бездіяльність:

• поганий Кримінально-процесуальнй кодекс

• поганий Печерський суд

А ще, з'явилася, третя причина – новий закон "Про прокуратуру", який ніби-то знімає всю відповідальність в ГПУ за слідство. Не важливо, що норма, яка забирає в прокуратури слідство, ще не вступила в дію.

Схаменіться! Це останнє попередження!

За 2-3 тижні Україна не лише втратить можливість повернути арештовані в Європі активи, але й осоромиться на весь світ тим, що не здатна розслідувати злочини, де крадуть мільярдами. А пани в санкційному списку ЄС вийдуть героями та жертвами політичних переслідувань.

- – -

25 листопада 2014 року Європейським судом справедливості в Люксембурзі, де Янукович, Портнов та решта оскаржують санкції ЄС, було прийняте стратегічно важливе рішення. Суд вирішив зняти санкції ЄС проти Іранської компанії Safa Nicu Sepahan Co, щодо якої в 2011 році були накладені аналогічні санкції, як щодо Януковичів. Причина зняття санкцій – недостатьо доказів, які би підтверджували якій неправомірні дії компанії. Але найважливіше, суд зобов'язує ЄС відшкодувати Іранській компанії завданих збитків на суму 50,000 доларів. Компанія вимагала відшкодувати 10 мільйонів доларів, в першу чергу, за надання шкоди репутації.

Саме про це рішення, яке створила прецедент, має пам'ятати зараз пан Ярема разом з Аваковим та Наливайченко – якщо терміново в ЄС не будуть надані докази (хоча би факт повідомлення про підозру) фінансових злочинів Януковичів, санкції будуть не лише зняті, а ми з вами ще відшкодовуватимемо цим прекрасним особам типу Іванющенка, Азарова, Портнова та інших моральну шкоду та компенсуватимемо збитки, завдані їх репутації.

powered by lun.ua
Коментарі — 40
Стас Робен _ 12.12.2014 15:52
IP: 93.126.83.---
І що далі?
Олег Петров _ 12.12.2014 15:49
IP: 74.125.18.---
Володимир Верещак:
=========
её фамилия оказывается вообще нецензурная лексика
Andriy Fedoruk _ 12.12.2014 15:45
IP: 93.72.175.---
Характерно, что в своем интервью Ярема додумался сказать, что стал генпрокурором потому, что ему было ИНТРЕСНО, а еще сохранить старые опытные кадры. И даже при вычитке не убрал этого из текста.
Т.е. емуц и в голову не пришло хотя бы сказать, что шел в ГПУ, чтобы наказать убийц и воров, бороться с корупцией и т.д, а просто "интересно"...
Володимир Верещак _ 12.12.2014 15:41
IP: 95.132.102.---
Олег Петров:
это все конечно хорошо. а за что УП забанила комментатора "Serg Ivan"

вот если Вы такой честный. узнайте и расскажите. иначе веры вам нет. можете писать все что угодно
А я знаю, за что меня забанили на УП, везде, кроме блогов. Я покритиковал неудачную однобокую статью, а когда забанили, понял, что ее писала САМА пани главный редактор!
anatoleksem _ 12.12.2014 15:33
IP: 74.125.181.---
З Яремою давно все ясно. Кажуть, щоб пізнати тебе, скажи, хто твої друзі. Друзі Порошенка, це – Ярема, Гонтарєва, Гелетей, Клімкін, Наливайченко. Скажіть мені, чи хоч в одній царині, де ці "любі друзі N2" посідають перші місця є хоч якісь позитивні зрушення? Відповідь більш, ніж очевида, але питання залишається до Порошенка, а хто ти за оден?
Zybyf _ 12.12.2014 15:32
IP: 212.90.60.---
80000:
Віталій – хібі Вам не ясно що донєцкіє інтенсивно відбіляються і інтенсивно відбіляють свій злочинний бізнес свої украдені у України гроші.

Йому ясно,ось тільки може підкажете, що конкретно можливо зробити?
Bratiichuk _ 12.12.2014 15:29
IP: 74.125.18.---
Невже хтось думає, що Ярема може так робити без повної згоди Порошенка або навіть за його наказом. Вже давно йде мова, що АТО це просто бізнес-проект Путін-Порошенко.
Zybyf _ 12.12.2014 15:27
IP: 212.90.60.---
Kos_tya:

________
Шановний Віталію! Це вже не просто бездіяльність з боку Яреми, це злочин і за нього слід відповісти. Думаю там не обійшлося і без грошових потоків, які в прокуратурі ніхто й не намагався зупинити. Тому призиви, що це останнє попередження не пройдуть.Маєток Яреми у містечку "Золоче", що у селі Вишеньки, виріс не на зарплату міліціонера.
80000 _ 12.12.2014 15:23
IP: 46.203.70.---
Віталій – хібі Вам не ясно що донєцкіє інтенсивно відбіляються і інтенсивно відбіляють свій злочинний бізнес свої украдені у України гроші. Махніцький скільки відмив (сотні млн.долл.!!!) -кажуть супер готель купив і багато ще чого – мабуть і на свободу відвалив Тягнибоку украдених грошенят. Тепер йде відбіл по лінії Яреми.
Не буде ця прокуратура садити злочинців високого рангу і багато вкравших це очевидно. За гроші Ярема виправдає і вбивцю і їуду. Післямайданна влада пішла на співробітництво з представниками Януковича – цей Ярема ініціатор розгону Майдану!!! Про що ще можна говорити???
Kos_tya _ 12.12.2014 15:19
IP: 74.125.18.---
Прокурор Ярема свою баздіяльність прикривав санкціями ЄС, які ми кров'ю та життям вибили з Європи на Євромайдані. Ще прокурор Ярема та його відомство має дві універсальні причини на всі випадки життя, якими можна обгрунтувати бездіяльність:
• поганий Кримінально-процесуальнй кодекс
• поганий Печерський суд
________
Шановний Віталію! Це вже не просто бездіяльність з боку Яреми, це злочин і за нього слід відповісти. Думаю там не обійшлося і без грошових потоків, які в прокуратурі ніхто й не намагався зупинити. Тому призиви, що це останнє попередження не пройдуть.Маєток Яреми у містечку "Золоче", що у селі Вишеньки, виріс не на зарплату міліціонера.
Юрий Вологжанинов _ 12.12.2014 15:14
IP: 93.72.20.---
Генеральный прокурор Ярема – всего лишь тень от президента-олигарха Порошенко.
Справедливый гнев и пафос этой публикации должен быть обращён к олигарху, покрывающему олигархат.

Юрий Вологжанинов.
Юрий Вологжанинов _ 12.12.2014 15:09
IP: 93.72.20.---
После одобрения ВР его программы, КМ получил индульгенцию на год.
В связи с этим, вношу предложение.
Если ВР готова работать над законами от Евромайдана, над законами военного времени, она может и должна узаконить заслушивание программы президента и, получение им, соответствующей, индульгенции.

Юрий Вологжанинов.
Шлакоблок _ 12.12.2014 15:08
IP: 78.111.187.---
Наше ГПУ как верка-сердючка. На мой взгляд – полная аналогия.
Олег Петров _ 12.12.2014 15:01
IP: 74.125.18.---
Віталій Шабунін

как бы Вам объяснить. Если Вы пишете на ресурсе где политическая цензура то ценность вашего написанного минус ноль
Олег Петров _ 12.12.2014 14:39
IP: 74.125.18.---
это все конечно хорошо. а за что УП забанила комментатора "Serg Ivan"

вот если Вы такой честный. узнайте и расскажите. иначе веры вам нет. можете писать все что угодно
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter