Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

Мертва риба піар-прокурора

23 вересня 2016, 10:55

Перше "затримання" чиновника з найвищої судової ланки в Україні – члена Вищої ради юстиції – може виявитися фарсом і закінчитися не посадкою очевидно корумпованого "рєшали" за хабар у пів мільйона доларів, а навпаки – звільненням від більш серйозної кримінальної відповідальності.

"Велика риба", яку генпрокурор Луценко в запальному піар-азарті тягає з підслідності НАБУ – з душком або взагалі – мертва.

Сморід від неї ми ще "смакуватимемо" у чисельних судових тяганинах, де прокурори ГПУ намагатимуться врятувати руїни власних кримінальних проваджень, щоб отримати бодай якийсь обвинувальний вирок для корупціонера.

Чим смердить нещодавній вилов чиновника ВРЮ?

1. Смішна підозра про замах на шахрайство.

Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Гуцуляка /Кононенка-Грановського/ спільно зі співробітниками Демчини з головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю /Кононенка-Грановського та/ Служби безпеки України, викрито одного з членів Вищої ради юстиції – Павла Гречківського – у намаганні отримати 500 тис доларів США за здійснення впливу щодо винесення судом першої інстанції рішення на користь суб'єкта господарювання та залишення його в силі судами апеляційної і касаційної інстанцій.

Затримано посередника, який у змові з членом ВРЮ отримав 150 тис дол., але, не затримано члена ВРЮ! Він – викликаний в ГПУ як підозрюваний у... замаху на шахрайство.

Піар-слідство обсмокчує статки підозрюваного, але, чомусь не повідмляє, за якою саме частиною цієї статті вручено підозру. А суть – у цих деталях.

Адже якщо простежити логіку повідомлень ГПУ, висловлювань самого генпрокурора та показань затриманого посередника, які оприлюднено, то стає логічним і зрозумілим, що мова йде все таки про отримання неправомірної вигоди (хабара), а не про шахрайство. А це вже – справа НАБУ.

Склад злочину, який інкримінують члену ВРЮ, звучить наступним чином:

190. Шахрайство. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство).

А статті Кримінального кодексу, які мали б інкримінуватися:

368. Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди, а так само прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи за вчинення чи невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища.

або

369-2 Зловживання впливом – пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди особі, яка пропонує чи обіцяє (погоджується) за таку вигоду або за надання такої вигоди третій особі вплинути на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

Покарання у всіх цих статтях варіюється залежно від частин, що інкримінуються, а санкція є суттєвішою саме за корупційні злочини – 368 та 369-2.

Але хабар та зловживання впливом – це підслідність НАБУ, в той час як шахрайство – це взагалі підслідність Нацполіції, а не ГПУ.

Виникає логічне питання – підозра у замаху на шахрайство – це спроба залишити підозрюваного у підслідності ГПУ із повністю контрольованим слідством та прогнозованим результатом в суді, чи спроба врятувати підозрюваного від підслідності НАБУ?

2. Дивна тактика розслідування і викриття.

Затриманий посередник частково дає відповідь на це питання та чітко вказує, що кошти призначалися за вирішення питання позитивного рішення в суді всіх 3 інстанцій!

Сам генпрокурор говорить, що слідство опрацьовує і має завдання доводити саме версію наявності "злочинної схеми покупних судових справ", але чомусь висуває підозру у шахрайстві і фактично викривається до того, як відбудеться винесення всіх потрібних рішень суддями за майбутній "хабар", що свідчило б про реальні мотиви члена ВРЮ і було б залізобетонними доказами. Щоправда, зібраними органом, який не мав на це права.

Але нас змушують повірити в іншу історію – що публічний член ВРЮ, адвокат та юрист з досвідом, чия посада дозволяє "вирішити" будь-які питання в наших судах, завідомо вводить в оману людину, яка звернулася до нього з проханням "порєшать" і наперед отримує за це гонорар, знаючи, що нічого "рішать" не буде.

Якщо мета слідства – викрити схему покупних справ, то чому слідство викриває себе на початковому етапі, затримує тільки посередника, а згодом – попереджає підозрюваного про обшук?

Не треба бути генієм розслідувань щоб розуміти, що обшук є цінним лише тоді, коли він несподіваний для злочинця і найчастіше його проводять до затримання і до пред'явлення підозри. Що там можна знайти після? Бутафорну амфору, як у Клюєва?

Чітко зрозуміло, що слідчі вели спостереження за злочинцями, але чомусь не продовжили цього спостереження та не відслідкували подальших дій підозрюваних – як посередник передає гроші Гречківському або суддям, як веде себе сам член ВРЮ по відношенню до суддів, хто ці судді, які мали розглядати наперед "оплачену" справу, не продовжили фіксувати зв'язки з іншими можливими співучасниками. Можливо тому, що ці співучасники вже є фігурами "недоторканими"?

Чи це тільки нам видається, що подібні дії працівників прокуратури вказують виключно на відсутність бажання довести справу до логічного завершення і врятувати Гречківського від НАБУ, якому ця справа насправді підслідна, а разом і з ним – врятувати його поплічників?

Може бути й інше пояснення таких дій з боку слідства. У ЗМІ Гречківського називають людиною Грановського, і навіть сам нардеп вимушений віднехтуватися від знайомства з "рєшалою від ВРЮ". Утім, якщо ці чутки небезпідставні, то наїзд на Гречківського – це ніщо інше, як спроба Луценка послабити вплив Грановського на департамент Гуцуляка, на який сам генпрокурор особливого впливу немає.

Якщо Юрій Віталійович намагався вибити клик із пащі Кононенка-Грановського, це точно треба було робити не кулаком, а клещами – раз і назавжди, без шансу наростити там нове ікло.

Хоча, з огляду на закрите від журналістів судове засідання з обрання запобіжного заходу для підозрюваного члена ВРЮ, такий розвиток подій видається малоймовірним.

3. Прокурор ГПУ на початку засідання сам клопотав про проведення його в закритому режимі. Під час оголошення судового вироку стало зрозуміло, чому.

"Суд постановив відмовити в задоволенні клопотання Генеральної прокуратури України про обрання Павлу Гречківському запобіжного заходу у вигляді арешту з правом внесення застави в сумі 12,7 млн грн, а натомість обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді внесення застави в сумі 3,895 млн грн", – зазначено у рішенні суду.

Крім того, суд у своєму рішенні вказав, що сторона обвинувачення не надала суду обґрунтованих доказів того, що існують ризики, що підозрюваний у випадку обрання для нього більш м'якого запобіжного заходу не прибуде в органи слідства, буде чинити тиск на свідків, понятих потерпілого та іншого обвинуваченого, який фігурує в цій справі.

Чи є ці обґрунтовані докази у слідства взагалі? Чи віднині корупціонерів в Україні судитимуть за шахрайство?

powered by lun.ua
Коментарі — 26
Амер Местный _ 26.09.2016 10:44
IP: 159.224.69.---
Виктор Симович:
Есть отличная фотожаба на Луценко и Порошенко. Луц: "На вас тоже дело открывать?" – "Юра, ты опять сегодня пьяный?"
В каждой шутке есть доля правды ничего не исключаю)))
Амер Местный _ 25.09.2016 22:35
IP: 159.224.69.---
mihaylenco:
В мене до Лещенка лише одна претензія. В нього є недоторкані теми. Наприклад:
1. Хто поставляв у 2014 році пальне сепаратистам.
2. Вплив окремих олігархів. Наприклад, григоришин.
3. Рейдерство. Пашинський.
Коалиция распадется и путин нападет нельзя поднимать темы, эти темя для следующей власти и нового прокурора.
Амер Местный _ 25.09.2016 22:34
IP: 159.224.69.---
Бандитам тюрьмы -2 Известно чем закончилось бандитам тюрьмы -1 это покупкой дорогой недвижимости и личным обогащением.
Kobel Ihor _ 24.09.2016 19:36
IP: 95.69.195.---
З А Д О В Б А Л И
mihaylenco _ 24.09.2016 16:06
IP: 93.171.69.---
В мене до Лещенка лише одна претензія. В нього є недоторкані теми. Наприклад:
1. Хто поставляв у 2014 році пальне сепаратистам.
2. Вплив окремих олігархів. Наприклад, григоришин.
3. Рейдерство. Пашинський.
Василь Сірко _ 24.09.2016 14:26
IP: 193.0.205.---
Ну скільки можна терпіти? – допустіть мене до них, я їх всіх порву на шматки!
Igor Maksimenko _ 24.09.2016 12:41
IP: 130.180.210.---
Всі судді, поголовне бандво. Прокурори, ще гірші.
Виктор Симович _ 24.09.2016 12:37
IP: 93.74.35.---
Есть отличная фотожаба на Луценко и Порошенко. Луц: "На вас тоже дело открывать?" – "Юра, ты опять сегодня пьяный?"
Виктор Симович _ 24.09.2016 12:35
IP: 93.74.35.---
тест
mihaylenco _ 24.09.2016 12:11
IP: 93.171.69.---
Піар... Популізм... Демагогія... А що було б, якби не вчинки журналістів, та політиків заради піару, популізму, демагогії?

Ось учора було виправдано суддю, котрий п'яним скоїв ДТП, послав ментів на 3 букви, і намагався від них втекти. Якби не піар, популізм, та демагогія, то він би й далі жив спокійнісінько, та показував пів ліктя ментам з вікна тачки. Давив би людей. А потім судив їх за те, що вони живуть на світі. А так... Роздули цю звичайнісіньку невеличку пригоду, і зламали людині долю.
meua _ 24.09.2016 02:47
IP: 93.74.11.---
Кто про ЛУценко и его пиар, а кто про Лещенко – вот уж главный "коррупционер" в стране. Ребята, заездили тему про Сергея, неинтересно!
Сергій Олексійович Бут _ 23.09.2016 20:30
IP: 176.112.1.---
Такий він розумний, цей Шабунін... Ну прям не голова, а "Дом Советов"... Чого б його не взяти в ГПУ... На прокурорські "хліба"... Хай би там продемонстрував свої здібності... Може б і справи пішли краще... А то все критика, та к критика...
Alekseenko Pavel _ 23.09.2016 20:12
IP: 46.119.243.---
цікаво спостерігати за висновками "розслідування" медіалайна, не вбачає корупцію в ймовірних витратах лещенка в розмірі $500 000.
Юля Зінчук _ 23.09.2016 18:59
IP: 31.41.71.---
Сьогодні НАБУ вихваляється тим, що зловили якогось злодія. Завтра ГПУ – зробить те саме. І парально з цим ці дві структури щосили паскудять один одного. Це імітація, а не системна робота. Для мене ці дві структури – "шило і мило"
mihaylenco _ 23.09.2016 17:27
IP: 104.199.21.---
Alekseenko Pavel
после истории с невиновностью Лещенко...

Ось вам відповідь:
Марта Добринська
роззирніться де і як живуть діти прокурорів і суддів задрипаних районів нашої недодержави, бідні директори шкіл, дитсадків ну і хірурги, які заганяють на той світ людей * (шарлатани-лікарі) і що з цим робити

Павле! Лещенко – один з найвпливовіших журналістів в Україні. Мене зовсім не дивує, що він має чималі гроші. Це абсолютно нормальна ситуація. В усьому світі так. Журналісти – це бомонд. Такий самий, як поп-артисти, актори, художники, літератори. Є серед них бідні. А є й надбагаті. Еліта бомонду завжди була, і є дуже заможною. Лещенко – елітний журналіст.

А ось коли мент купує таку квартиру, чи будує будинок, походження коштів завжди кримінальне. Те саме стосується суддів, лікарів, вчителів, чиновників Рад, і т.п.
Doroshenko Vlad _ 23.09.2016 15:22
IP: 93.72.70.---
Пішов би в Сільпо, накупив би великої риби та й показував би в телевізорі, що сам зловив. Менше сорому було б від чергової метушні про непосадку чегового корупціонера. В кого більший майбах, той і кращий суддя.
Євгеній Диров _ 23.09.2016 15:21
IP: 46.219.255.---
Lena Samojlenko:
Если честно, то ни ГПУ ни НАБУ не дают ожидаемого результата, первых вообще бы распустить на набрать заново. А что касается вторых, то да...понимаем, понимаем... суды мешают, нужно их поменять, чтоб друзья Лещенко и Сытник решали, кого из врагов русского олигарха Г. посадить...
вже не російського – ВЖЕ УКРАЇНСЬКОГО ОЛІГАРХА ГРИГОРИШИНА!!!!! тому Лещенко вважає шо він патріот......
Александр 1 _ 23.09.2016 15:14
IP: 188.163.12.---
Олександр Палій:
Як би там не було – впіймали – і це добре.
Впіймали, на жаль, не того, кого слід було – посередника. В. Шабунін навів дуже суттєві зауваження.
Олександр Палій _ 23.09.2016 14:49
IP: 93.73.120.---
Як би там не було – впіймали – і це добре.
mihaylenco _ 23.09.2016 14:37
IP: 194.28.7.---
scs111
А европейским партнёрам надо пояснить что на самом деле между корупционарами и борцунами с корупцией разницы нет, тот же пример партнёр полковника Гриценка – Шабунин

Пашинський, це ти?
Alekseenko Pavel _ 23.09.2016 14:22
IP: 46.119.243.---
после истории с невиновностью Лещенко, и то как НАБУ помогло "своему" вырулить из этой истории – НАБУ себя окончательно дискредитировало. И чем бюро на сегодня от ГПУ отличается? Более продвинутым пиаром, и всё.
Lena Samojlenko _ 23.09.2016 13:49
IP: 93.188.39.---
Если честно, то ни ГПУ ни НАБУ не дают ожидаемого результата, первых вообще бы распустить на набрать заново. А что касается вторых, то да...понимаем, понимаем... суды мешают, нужно их поменять, чтоб друзья Лещенко и Сытник решали, кого из врагов русского олигарха Г. посадить...
Иван Гелан _ 23.09.2016 13:06
IP: 213.110.136.---
Потрібно писати конкретно, як Ігор Бойко -

Мені навіть у страшному сні не могло наснитися, які люди захоплять владу в країні: Парубій і Чорновол – люди з довідками про психічну хворобу; комсомолець Турчинов – проповідник і агент КДБ ще з часів СРСР; альфонс Яценюк, дружина якого має зв'язки з потужним єврейським лобі у США і яка дала поштовх його кар'єрі; яскравий приклад криміналу в Україні – Аваков, який був бригадиром бандитського угруповання "Даги"; алкоголік і друг Яценюка – Петренко; унікальний екземпляр, який ніколи не тоне, як один з відходів усіх живих організмів, злодій і холуй – Пашинський.
Александр Гальченко _ 23.09.2016 11:53
IP: 93.75.8.---
Украинская спильнота должна выработать иммунитет против чиновного отребья, особенно из органов суда и следствия, а также против их партнеров-бизнесменов, обворовывающих страну. Нам только предстоит пройти путь европейских стран в которых с середины прошлого века культивировались общечеловеческие ценности (да, опошленные нашими коррупционерами):
1) скромность для всех, – не выставление богатства и даже достатка выше среднего напоказ;
2) абсолютная честность для политиков;
3) поощрение тех, кто может генерировать продукт – физический и тем более идеи-инновации.
Что бы ни говорили про Союз, но в смысле воровства у ближнего (коррупции) тот социум во много раз более чистоплотен нынешнего украинского (к сожалению для всех ныне живущих).
Необходимо тотальное презрение ко всем нынешним прокурвав, судьям, налоговикам и т.п... – это создаст предпосылки для 100% обновления всех этих органов.
А с Луценко все было ясно с самого начала – он имитатор, паразитирующий на существующей системе: (
Lena Samojlenko _ 23.09.2016 11:23
IP: 93.188.39.---
Та ладно. Все вы там только то и делаете, что пиаритесь, ну и поливаете грязью друг друга, вместо того, чтоб работать
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

1
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

19
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter