Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

System Error або як Держспецзв'язок своїми ''покращеннями'' ламає Реєстр е-декларацій

27 вересня 2016, 13:13

Леонід Євдоченко та його команда з Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації (ДССЗЗІ) постійно "покращують" програмний код системи е-декларування, що призводить до некоректної роботи Реєстру та технічних збоїв.

Кожен день інформація в Реєстрі та її зовнішній вигляд змінюються, однак форма електронної декларації і досі не відповідає вимогам закону про запобігання корупції. Таким чином система електронного декларування забезпечує безкарність посадовців у разі брехні в декларації та приховування незаконних статків.

Зокрема, наразі декларант не може вказати наявну в нього готівку – форма декларації вимагає зазначити установу банку, де зберігаються гроші; декларант може подати кілька декларацій за один і той же звітний період, що прямо суперечить закону (!):Система дезінформує декларанта щодо вартості активів, які підлягають декларуванню, бо зараз застосовується неправильна сума мінімальної заробітної плати для визначення порогів декларування, а також щодо того, яку власність чи право користування треба задекларувати. Відсутня можливість вказати, що члени сім'ї декларанта не надали згоди на декларування їх активів.

Окрім того, некоректно працює транслітерація ПІБ родича декларанта – вказується лише його прізвище латинськими літерами, без ім'я та по-батькові. Таким чином неможливо розрізнити родича декларанта від однофамільця, що в рази ускладнює пошуки нерухомості декларантів за кордоном:Ці недоліки з'явилися в системі після отримання нею сертифікату КСЗЗ та генеруються самим розробником – Державною службою спеціального зв'язку, яка наразі опікується роботою системи електронного декларування; їх не було в програмі, яку передавав у НАЗК попередній розробник системи.

Останні "покращення" від ДССЗЗІ взагалі призвели до викривлення інформації, доступної з публічної частини Реєстру – система, замість вказаного декларантами громадянства своїх родичів, видає назви екзотичних країн, переважно – офшорів: Вануату, Сендвічеви острови та навіть Самоа.НАЗК уже почало перевірку екзотичного громадянства, а самі декларанти говорять про "глюк системи":Насправді ж, ця помилка носить системний характер та могла бути зроблена навмисно – з метою остаточної дискредитації системи та наочної демонстрації необхідності переробляти її з нуля.

Ми розцінюємо постійні "зміни та доопрацювання" програмної частини системи як небажання підтримувати Реєстр в робочому стані та фактичний саботаж з боку керівництва ДССЗЗІ та НАЗК.

Мета цих дій – відкласти подання декларацій на невизначений час та захистити посадовців від відповідальності за набуття і приховування незаконних статків.

Аргумент про технічні несправності системи після того, як одноосібну відповідальність за неї взяла на себе держава в особі ДССЗЗІ, є нерприйнятним та відверто маніпулятивним. Однак, саме ними опоненти електронного декларування на Банковій та Грушевського скористаються для того, щоб на законодавчому рівні відтермінувати подачу електронних декларацій до невизначеного строку та унеможливити кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях.

Ми вимагаємо від ДССЗЗІ та НАЗК припинити дискредитацію системи е-декларацій та ухвалити всі необхідні рішення, які забезпечать безперебійну роботу Реєстру, розкриття повної інформації про статки та можливість покарати за брехню в декларації.

Ми вимагаємо від премєр-міністра України Володимира Гройсмана оприлюднити результати урядової службової перевірки винних у зриві вчасного запуску системи е-декларування та притягнення їх до відповідальності.

Ми вимагаємо від міністра внутрішніх справ Арсена Авакова виконати пряму норму закону та нарешті порушити кримінальне провадження за заявою народного депутата Павла Костенка й провести неупереджене розслідування обставин фальсифікації електронного цифрового підпису структурами ДССЗЗІ.

Ми попереджаємо міжнародну спільноту, громадських активістів та журналістів про те, що українська влада і далі вдаватиметься до різноманітних спроб повністю унеможливити електронне декларування для чиновників, скасувати кримінальну відповідальність за брехню в електронних деклараціях.

Протидіяти цим нахабним спробам ми можемо тільки разом.

powered by lun.ua
Коментарі — 30
Тарас Лакида _ 30.09.2016 06:03
IP: 176.36.98.---
Юля Зінчук:
Проблема в тому, що технічну сторону розробки довірили людям, у яких руки з дупи ростуть. Згадуйте історію із самого початку. Саму систему розробляла сумнозвісна "Міранда", які і собі сайт не можуть зробити нормальний. Може я і не все розумію, але факт залишається фактом.
Там дійсно косяк на косяку! І якшо згадувати історію спочатку, то треба повернути ті гранти, що Лещенко та інші розтаскали собі!
Тарас Лакида _ 30.09.2016 06:01
IP: 176.36.98.---
Григорий Бровченко:
вы, наверное, и Лещенко с Залищук молодцами считаете. Шабунин, агитировавший три года назад за законодательный (!!!) запрет однополых отношений и скрывающий от декларирования свой земельный участок – это ваш следующий объект подражания?
Господи, які ж вони там всі лицемірні! Хіба не видно. що в них нема ніякого кумира крим грошей!
Тарас Лакида _ 30.09.2016 05:59
IP: 176.36.98.---
Ну що ж, грошики спокійнісінько лежать і Шабуньки в кишені... а ми з вами сперечаємося
Григорий Бровченко _ 30.09.2016 01:42
IP: 46.219.255.---
Wort:
вы, наверное, и Лещенко с Залищук молодцами считаете. Шабунин, агитировавший три года назад за законодательный (!!!) запрет однополых отношений и скрывающий от декларирования свой земельный участок – это ваш следующий объект подражания?
Григорий Бровченко _ 30.09.2016 01:40
IP: 46.219.255.---
программный код. ах ты долбанный бородавочник, твой кореш из ПРООН всучил стране кусок, вышедший из-под рук говнокодера, и теперь ты имеешь наглось заявлять, что его можно ухудшить? разработанное Мирандой дерьмо улучшить нельзя, это позор и это разбазаривание средств датских налогоплательщиков.
Юля Зінчук _ 29.09.2016 23:00
IP: 31.41.71.---
Проблема в тому, що технічну сторону розробки довірили людям, у яких руки з дупи ростуть. Згадуйте історію із самого початку. Саму систему розробляла сумнозвісна "Міранда", які і собі сайт не можуть зробити нормальний. Може я і не все розумію, але факт залишається фактом.
Диана Войтенко _ 29.09.2016 20:57
IP: 104.155.110.---
Wort:
Я б тобі шось таке ввела, шоб сидіти потім було складно. Це вибачте у якому місці ДССЗЗІ комусь шось винно? Вони провели перевірку, за даними якої не видали сертифікат, при чому цілком аргументовано. А от те шо грантососи найняли якусь шарашкіну контору, яка не змогла виконати роботу якісно, так це питання до них. Крім того, розробкою та впровадженням системи займалися приватні структури на грантові гроші, при чому тут ДССЗЗІ і Україна в цілому, якщо вони не могли контролювати процес.
Anastasia Nikonova _ 29.09.2016 20:50
IP: 104.199.18.---
Вика Морозова:
ахахах, скажите, я тоже в шоке, как у него вообще язык поворачивается, сидел бы себе тихо не дне океана, с надеждой что ему все забудут и простят!
Anastasia Nikonova _ 29.09.2016 20:49
IP: 104.155.110.---
Евгения Удовицкая:
он наверняка думает, что все уже забыли, теперь снова пытается привлечь к себе внимание, гоня на всех вокруг!
Евгения Удовицкая _ 29.09.2016 20:19
IP: 46.203.201.---
Смешно это слышать от Шабунина. Вообще цели которые он проследует-не понятны, по хорошему ему нужносидеть сейчас тихонечко и вообще не рыпаться, ведь народ может вспомнить те 300тыс долларов которые ему выделили на проект, а он за них предоставил пустышку,которую пришлось в срочном порядке дорабатывать изменив разработчика!
Вика Морозова _ 29.09.2016 20:03
IP: 93.188.39.---
Зачекайте, хто це каже? Пан Шабунін? Тобто людина, яка з перших секунд старту проекту е-декларування робила все можливе, вби цей проект взагалі залишився лише проектом! Давайте згадаємо організацю-розробника "міранда", яка є дуже наближеною до Шабуніна, хіба не через неї був скасований та перенесений перший старт системи?
Anastasia Nikonova _ 29.09.2016 15:17
IP: 104.199.18.---
Wort:
а может прежде чем говорить на других, стоит ответить за свои проступки,за свои не удачи,за свою ложь? или у нас так всегда будет, тебя в чем-то обвиняют, а ты просто сразу стрелки на других переводишь тактика хорошая, но умные люди на нее не ведутся, пора бы научится в первую очередь отвечать за себя!
Anastasia Nikonova _ 29.09.2016 12:29
IP: 146.148.6.---
смотрите кто снова высунулся, Виталик неужели ты думаешь, что можно продолжать дурить народ, после твоего личного провала с декларированием, после покупки Сережей квартирки народ поверит вашей шайке? ты уж извини но считать нас такими лохами не стоит, ты деньги взял сайт запустил через левую контору, теперь опять пытаешься скинуть ответственность на других?
Диана Войтенко _ 29.09.2016 12:28
IP: 104.199.44.---
Ой, ну Віталя, ну кому ти оце все розказуєш? Скільки коштів виділялося на е-декларування і скільки реально було витрачено саме на розробку програми? Не хочеш написати в свій бложик про те, куди була витрачена більшість виділених коштів? Бо це таки цікава тема. А те, що ДССЗЗІ доопрацьовувала програму, так це не з їх ініціативи, не треба зараз вводити людей в оману. Ти ж кажи чесно, що ТОВ "Міранда" відмовилася перероблювати програму, а через здійнятий скандал, цей обов'язок поклали на Держспецзв'язок. В нас ще поки нема склерозу.
mihaylenco _ 28.09.2016 09:02
IP: 93.170.65.---
Приймають закон на рівні міжнародних норм. Широко розрекламовують. Отримують всі можливі пряники. Потім підкилимно приймають купу підзаконних актів, котрі дію цього закону змінюють у прямо протилежному напрямку.

Ось така схема. Все наше законодавство таке. Куди не плюнь, всюди "колізії".
burguin08 _ 27.09.2016 21:59
IP: 46.98.125.---
Шабунин лоббирет кантору которая пишет кривой сайт.
На сайте выявляют баги.
Шабунин громко кричит что виноват Порошенко Кононенко Грановский!

p.s. Квартирку то уже присмотрел себе борец с коррупцией?
Andrey Kononenko _ 27.09.2016 21:07
IP: 188.163.73.---
Doroshenko Vlad:
При чём тут безвиз?
Doroshenko Vlad _ 27.09.2016 20:46
IP: 93.72.70.---
Красиво воровать не запретишь. Зачем тот безвиз? За кой шиш в тот безвиз поехать? Что там злыдням делать? Тут полстраны за субсидиями в очередь статнет, стой и думай, какую победу достиг на майдане.
Мечтай о новых выборах, на прошлых по 400 грн давали за голос, теперь, может больше дадут – все свежая копейка.
Тупой был Янукович, до субсидий не додумался. И до минских угод он не додумался бы, как подписать, что 700 российских танков без самой России воюют в гражданской войне в Украине, и им особые условия запишут в конституцию.
За незаконные статки и с визами поедешь, куда хош, хоть в Тимбухту, хоть в трусах по Вашингтону побегаешь. Не зря же в Панаму деньги гонят, тут сделали высокие налоги – собрали себе денег (байдуже, что злыднией за субсидиями построили), в Панаме низкие налоги – туда отправили на сохранение. Байдуже, что казнокрад и продажный чиновник.
sidor _ 27.09.2016 20:22
IP: 77.52.102.---
Bonifatius Primi:
"Помял головой внедорожник". Суд Уфы вынес обвинительный приговор четырехлетнему мальчику, врезавшемуся в иномарку.
26 сентября суд Уфы вынес обвинительный приговор четырехлетнему мальчику, который, как утверждает обвинение, помял головой внедорожник, сообщает сайт НТВ.Ru.
Сначала владелец автомобиля считал, что повреждения на машине появились из-за колес велосипеда, на котором ребенок врезался в машину. Однако позже стало ясно, что от велосипеда внедорожник не мог получить эти повреждения. Тогда водитель заявил, что во всем виновата голова ребенка.
Суд согласился с обвинением и вынес приговор, согласно которому родители мальчика должны компенсировать урон от повреждений на сумму 20 тысяч рублей, а также судебные издержки.
Yuriy Vologjaninov _ 27.09.2016 20:05
IP: 93.72.20.---
Украинская мафиозная олигархия, возглавляемая её боссом Порошенко действует, как сумасшедшая.
Она даже войну кремлёвской олигархии против народа Украины, в которой погибли тысячи героев, в угоду Путину, называет АТО!
Олигархия всех стран объединилась...
Она, как и все её предшественники, считает, что народ будет терпеть её грабеж.
"Ей плевать, ей очень хочется" наживаться на горе народа. Она надеется, при необходимости, утопить в крови новый Евромайдан... Или, в крайнем случае, смыться под крыло мировой олигархии. Не случайно Порошенко напрашивался на встречу с Трампом...
Беспредельщики на то и беспредельщики, чтобы не понимать различия между "жить богато и "жить слишком богато". На то они и беспредельщики, чтобы понятия не иметь о разумных пределах и безумии беспредела.

Юрий Вологжанинов.
Киевлянин, доктор физико-математических наук,
автор публикации "Предназначение человечества и его реализация"
blogs.lb.ua/yuriy_vologzhaninov/318291_prednaznachenie_chelovechestva.html
Иван Гелан _ 27.09.2016 19:27
IP: 213.110.136.---
""У нас є питання до пана (екс-міністра екології) Злочевського, і це було одним із пунктів мого візиту до Ізраїлю" – Луценко Четвер, 18 серпня 2016
Очевидно вернувся не з пустими руками.
"Суд зобов'язав ГПУ зняти з розшуку екс-міністра Злочевського " -УП
27 вересня 2016, 18:40
Serg Fors _ 27.09.2016 19:01
IP: 46.227.136.---
Порохорыги разводят котят. А если серьезно, то тут можно накопать на несколько статей УК. Но опять же – круг замыкается на порохорыгах, которые ничего расследовать не будут, ибо именно от них исходит данный саботаж и дискредитация.
vurobnuk _ 27.09.2016 18:59
IP: 104.155.111.---
Bonifatius Primi:
Кацапло, а на "путіна" б ти не пішло...
Basta13 _ 27.09.2016 18:17
IP: 213.227.245.---
Ясное дело, что коррупционные твари специально все это делают. Уж слишком много миллиардов они украли и еще больше желают красть в будущем
vasyapupkin _ 27.09.2016 17:38
IP: 92.52.186.---
Bonifatius Primi:
Bonifatius Primi:
Циничность и тупость хохлов просто зашкаливает, как с этичной точки зрения можно показывать видео полицейского которого через минуту убьют!!!!!!!
- Мрази они всегда мрази!!!!!
Обсмоктався Кисельова
Зеленський51 Aтака Путіна1270 Корупція1387 Україна та Європа1109 Уряд реформ416
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter