Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

Суд ЦПК проти СБУ: брехня Грицака та мовчання Контори

15 травня 2017, 18:19

Сьогодні голова Служби безпеки України під час прес-конференції двічі брехав журналістам: про законність засекречення е-декларацій СБУ (це – незаконно) та про те, що СБУ не переслідує активістів та журналістів.(з 28 хвилини)

Причетність СБУшників до фейкового мітингу під моїм будинком уже довели журналісти СХЕМ, а поява конфіденційної інформації про приватні перельоти красномовно натякає на її джерело. А от про е-декларації варто пояснити детальніше.

Брехня 1.

"Прийнято вважати, що є оперативні співробітники, є його керівник, є не оперативні співробітники і таке інше. Від рядового оперативного працівника, який працює в якомусь з районів Чернігівської області, до голови Служби – це все оперативні співробітники".

Законодавство чітко визначає, хто є оперативним співробітником, а хто – ні.

Ці норми ми озвучували в суді. Мова йде про ст. 5 ЗУ "Про оперативно-розшукову діяльність", яка чітко вказує, що оперативно-розшукова діяльність здійснюється оперативними ПІДРОЗДІЛАМИ: Служби безпеки України – контррозвідкою, військовою контррозвідкою, захисту національної державності, спеціальними підрозділами по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю, оперативно-технічними, внутрішньої безпеки, оперативного документування, боротьби з тероризмом і захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів. Також, КПК чітко вказує у статтях 38-40, що слідчі СБУ та їх керівники не уповноважені на здійснення оперативно-розшукової діяльності.

Брехня 2.

"Буде прийнято закон, щоб ми їх показали – ми покажемо. Буде рішення суду. Якщо треба подати для перевірки – ми готові подати. Ініціюйте прийняття нового закону і ми виконаємо цей закон".

ЗУ про запобігання корупції поширюється на співробітників СБУ так само, як і на всіх інших державних службовців. Понад мільйон з них уже подали свої електронні декларації. Особливості оприлюднення інформації з декларацій стосуються тільки секретної категорії правоохоронців – контррозвідників, оперативників та розвідників. – і це визначає досі не затверджений НАЗК порядок, а не Закон.

Ані керівники СБУ, ані слідчі СБУ не підпадають під ці виключення, бо за своїми посадами вони є вже публічними особами та в силу цієї публічності виконання ними будь яких контророзвідувальних та розвідувальних завдань само по собі неможливе!

Так, наприклад, представник СБУ в суді підтвердив, що він також подав декларацію в секретну систему СБУ, оскільки його дані також секретні. Тоді виходить, що він прямо в суді розголосив державну таємницю, повідомивши своє ім'я, посаду та місце проживання. Це абсурд. Тим більше, в жодному законі України не сказано, що СБУ має право створити свій власний секретний реєстр і змусити всіх працівників подати в нього електронні декларації. Наразі ніхто, окрім самого СБУ, не має доступу до цього реєстру, а отже – ніхто не може розпочати майнову перевірку співробітників СБУ.

Власне, Василь Грицак висловив те саме, що ми чули від представника СБУ під час судового засідання 10 травня. До речі, це було останнє відкрите засідання. До 19 травня суд працюватиме в закритому режимі "письмового провадження" - без виклику сторін. Судді вивчатимуть документи, надані Центром протидії корупції, Службою безпеки та НАЗК.

Це – найцікавіший етап, адже ми та суд вимагали СБУ надати документи, з яких можна зрозуміти:

1. хто підписав наказ про засекречення декларацій;

2. хто підписав документ про створення автономної системи – таємного реєстру декларацій тільки для співробітників СБУ;

3. хто зобов'язав співробітників СБУ подати електронні декларації всупереч закону не в Реєстр НАЗК, куди їх подали понад мільйон держслужбовців, а у власну систему невідомого походження, захищену "державною таємницею".

Режим "письмового провадження" означає, що всі документи, які ЦПК вимагав від СБУ в судовому засіданні і які мають показати суду, не будуть предметом у публічного судового розгляду і будуть доступні тільки сторонам процесу.

Після їх вивчення судді підуть в нарадчу кімнату – готувати рішення. Письмовим провадженням вони взяли такий собі таймаут для того, що детально продумати свою аргументацією.

З огляду на впевненість голови СБУ у законності засекречення декларацій, це рішення буде не на нашу користь.

10 травня у залі було щільно від журналістів і судді відчували дискомфорт від потреби на камери ставити питання співробітнику СБУ та давати таку можливість адвокатам ЦПК. Саме тому по закінченню засідання головуючий – суддя Арсірій – постановив перейти в режим письмового провадження.

Підставою для цього стало не тільки роздратування суддів надмірною увагою журналістів, але й невипадкова формальність: один з представників відповідача, тобто, СБУ, не мав належним чином оформленої довіреності!!! Суд визнав його відсутнім у засіданні. Так з'явилася законна підстава перейти в режим письмового провадження.

Тепер СБУшникам та НАЗК немає необхідності на публіку виправдовувати свої очевидно протизаконні рішення та відповідати на питання, які минулого засідання лишилися без відповіді.

Так, ми прямо запитали у представника СБУ, куди особисто він подав декларацію.

"У систему, яка створену центральним органом СБУ" – відповів він.

Яка посадова особа СБУ прийняла рішення про створення окремої електронної системи з деклараціями? – запитав наш юрист.

"На даний момент невідомо", – сказав представник СБУ після театральної паузи.

Це і не дивно. Адже одна справа – віднести якусь інформацію до державної таємниці, а зовсім інша – поставити свій підпис під повністю незаконним рішенням про створення окремої електронної системи для декларацій, виділити під цю систему кошти, знайти розробника та відповідального за її адміністрування тощо.

Такі рішення можуть тягнути на кримінальну відповідальність, наприклад, зловживання службовими обов'язками.

Тому ми не здивуємося, якщо цих документів, які СБУ має надати суду на нашу вимогу, не існує взагалі. Або ж вони з'являться із грифом "цілком таємно" заднім числом. Як і обґрунтування експерта – заступника Грицака з секретки, який своїм рішенням відніс інформацію з декларацій до державної таємниці.

На суді ми питали СБУ про те, якими ж критеріям керувався їх експерт, коли ставив гриф "цілком таємно" на інформацію про статки керівників Центрального та територіальних управлінь СБУ й слідчих.

ЦПК: Звіт відомостей про держтаємницю розрізняє осіб, які займаються оперативною та контррозвідувальною діяльністю. Чи займається керівник СБУ та його заступники безпосередньо оперативно-розшуковою та контррозвідувальною діяльністю?

СБУ: "В зводі про держтаємницю передбачений пункт 4.1.1., який стосується оперативних співробітників і пункт 4.1.3., який стосується всього персонального складу, але з відповідними критеріями. Враховуючи ці критерії, приймалось рішення державного інспектора з питань таємниць. Дійсно, голова СБУ та його заступники, начальники підрозділів центрального управління та регіональних органів координують та контролюють службову діяльність за напрямами оперативно-розшукової та контррозвідувальної діяльності".

За логікою і представника СБУ, який виступав в суді, і Василя Грицака, всі без виключення СБУшники сьогодні – контррозвідники та оперативники.

Навіть слідчі, які приходять з обшуками в АйТі-комапнії та інвестиційні банки; навіть керівники обласних відділень, які призначаються публічним указом і фігурують в інших відкритих державних реєстрах; навіть начальство, яке в своїх кабінетах "координує та контролює" закупівлі ліків міжнародниками, експорт горіхів, зачистку ринку скрапленого газу, всі вони – "особливі".

Наскільки "особливі" – зрозуміємо з рішення суддів Арсірія, Огурцова та Кузьменка після 19 травня.

powered by lun.ua
Коментарі — 32
Олег Чирва _ 18.05.2017 22:10
IP: 37.229.133.---
Хто б тут що не казав, але істерика "борців з корупцією" у відповідь на пропозицію заповняти е-декларації, тобто- показати власні статки ВИГЛЯДАЄ ДУЖЕ, ДУЖЕ МЕРЗЕННО...
LYCIV_OLGA _ 18.05.2017 09:21
IP: 35.189.218.---
Ну, щодо вільного доступу до деяких особистих даних деяких окремих працівників спецслужб – то тут "не все так просто"! Наприклад, всім же зрозуміло чому, при загрозі "попадання" в телекамеру, всі вони приховують обличчя під "балаклавами"... Так що – дещо (!) Шабунін "перегнув палицю"!
АЛЕ!
Прямо до сліз зворушують "вірні песики" (від офіцерів СБУ до рядових троликів на УП) "миздобульського" режиму, які з собачою вірністю продовжують повторювати завчені фрази авторства "Минстець & Ольгино " -"грантоїди/грантожери" (показовий винахід "запутінців") Мабуть скоро почнуть таврувати "ліберастів" і "піндосів"... Вже і в Україні, і в Європі – висловилися з приводу е-декларацій для громадських організацій, вже й СБУ "спалилася" щодо своєї участі в цій брудній справі, але ці "шістки" – як почали, то ще й досі ТУПО продовжують "таврувати ганьбою" тих "на кого вказано". "Гарні", "добрі" песики, команду "фас" – виконують "не за страх, а на совість" (заробляють на кісточку)...
LYCIV_OLGA _ 18.05.2017 09:17
IP: 104.155.11.---
Александр Комарницкий:
Такого огромного количества проплаченных ботов

Slon Verbo:
wed:
Григорій Шилін:
Анатолиий Матвеев:
Olga Ivanitskaya:
Анатолий Конев:

даже во времена Януковича не было.
Ну, честно говоря – "уже и не вспомнишь", что было во времена "овоща", но вот, что было совсем недавно: в Мустафа Найем "Петр Порошенко на пороге войны с гражданским обществом"
27 березня 2017, мой комментарий – LYCIV_OLGA от 27.03.2017 16:53. Там (и в некоторых других блогах "на эту тему") – таких "ботов" – "как собак нерезаных" (хотя – в чём собаки то виноваты?...)

Могу только повториться: Ну, ничего, ничего – "наших" ботов – нужно знать в лицо (и по "имени")!
Микола Загородній _ 17.05.2017 22:05
IP: 37.55.191.---
Пан Шабунінбереться коментувати питання з різних галузей суспільного життя в яких некомпетентний. Очевидно, діяльність його фінансується грантами, тобто є грантожером, а тому йогодіяльність і виступи лише негатив.Конструктив відсутній, який необхідний суспільству.Видно, що пан Шабунін кар"єрист в негативному значенні.Можливо пробереться депутатом до ВР, І ПОПОВНИТЬ ряди демагогів, яких у ВР велика купа.Є сумнів,що він може представляти нову політичну еліту в доброму розумінні цього слова.
wed _ 17.05.2017 18:12
IP: 104.199.51.---
Tamara Stefanova:
Для тебя и таких как ты только один ответ ПНХ на твоём родном языке
злидня... зразу зрештою було видно
wed _ 16.05.2017 16:18
IP: 35.189.201.---
Tamara Stefanova:
А шоб ты тролль даремно не тратил мое время найди сам, если канешна ты спик инглиш! Вся эта информация доступна даже для посредственного выпускника средней школы.
ну тролі ніколи не в силах підтвердити свій брєд...
задав питання, яке найпростіше (ну з твоїх слів) перевірити з того потоку свідомості і співставити з пропозицією Шабуніна... і так зразу злилася

але навіщо ти ще так низько себе оцінила?
що ця інформація доступна посередньому випускнику сер.школи, а от якійсь некритичній (бо всіх незгодних з собою називає – боти і тролі... глянув в гугл:)) – вже ні?

а українська – теж заважка, мабуть? ні слова не знайшов?
Anatol Zubenko _ 16.05.2017 15:42
IP: 35.189.201.---
Tamara Stefanova:
Paul Magogan:
СБУ – спадкоємиця КГБ УССР і, попри декомунізацію, вміло використовувує "наработки" радянських часів стосовно опонентів влади, включно з журналістами. Свого часу працівники СБУ разом з головорізмами з МВС приймали участь у вбивстві Гонгадзе, а не так давно – Шеремета. Гріцак публічно і прямо вказав на критиків влади як причину дестабілізації, а це означає, що вони будуть і надалі стежити, переслідувати, чинити тиск та фізично вбивати. Сьогодні будь-який олігарх може найняти працівників СБУ для досягнення своїх цілей шляхом скоєння злочину. Ось в якій країні ми живемо.
Также эта мерзостная контора проспала прослушку Кучмы, оба майдана, оккупацию Крыма, войну с мордором, десяток политических убийств, мегапреступления в экономике от миллиардных откатов до вывода незаконного капитала в оффшоры.
Да нет, не проспала, а именно этим она и занималась...
wed _ 16.05.2017 11:33
IP: 35.189.218.---
Tamara Stefanova:
wed:
Товарисчь! Хватит врать и бредить. СБУ наследница КГБ, как по структуре, так и по методам работы. И будет вам известно то, что во многих странах вообще отсутствует организация такого типа. Функции сбора данных и информации лежат на разведке (например ЦРУ в США или ми5 в вб), а функции контразведки и внутренних раследований где-то вобще и на полиции или, как например ФБР в США где ВСЕ штатные сотрудники обязаны декларировать доходы.
під Кремлем чи там в Луган-Донії ваші товарісчі =)

а щоб даремно не тратити час, попрошу навести приклад фін.звітності співробітників згаданих ЦРУ чи напр. Мі-5... якщо це є в у відкритому доступі, як хоче чудний Шабунін, то це не буде важко, правда ж?
wed _ 16.05.2017 11:26
IP: 104.199.51.---
mihaylenco:
Василь Таранович
Всі кізяки,які тут наїждяють на Шабуніна, є проплаченими тролями. Як би в нашій державі,в управлінні було хоча б 25% таких Шабуніних,жили б ми значно краще.

___
Не обов'язково ці тролі проплачені.
...
Так, вони проплачені – батьками, котрі живуть з корупції, або іншими родичами. Може бути, що ці тролі навіть десь працюють. І на роботі тримаються тільки завдяки дахуванню їхніх впливових родичів. Також тролями можуть бути колишні менти, КГБшники, та звичайнісінькі стукачі.
___
хмм, стало цікаво, і до котрої ж категорії тролів ви відносите мене? корупціонер? колишній мент? кгбешник? стукач? о_О

ви теж вважаєте, що пропонований Шабуніном недолугий спосіб порахуватися з СБУшниками є адекватним? О_О
Oleksandr Kyrychenko _ 16.05.2017 10:11
IP: 35.189.201.---
А якби... Народні Герої УПА, "Небесних Сотень-Тисяч"... та знову... встали...!!!

Щоб наші, дійсно, Герої України cлyжбi "бy"... сказали...?????!!!!!

АнтиЧКатила --...
НАРОДНАЯ-НАЦІОНАЛЬНАЯ-ДУХОВНАЯ... Славних Оріян=Русів=Українців Перуна... Гати-Сила...
руслан49 _ 16.05.2017 09:23
IP: 178.95.244.---
Добийся Шабунін, щоб у відкритому доступі були дані, де живуть діти співробітників СБУ. А про себе зась. Підняли гвалт грантососи, що їх хочуть пощупати за брюшко.
mihaylenco _ 16.05.2017 09:11
IP: 93.170.69.---
Василь Таранович
Всі кізяки,які тут наїждяють на Шабуніна, є проплаченими тролями. Як би в нашій державі,в управлінні було хоча б 25% таких Шабуніних,жили б ми значно краще.

Не обов'язково ці тролі проплачені. Мене також можна назвати тролем. Тільки ніхто мені не платить. Це можуть бути просто так коментатори, котрим вигідне те скотське становище, в якому перебуває наша країна.
Так, вони проплачені – батьками, котрі живуть з корупції, або іншими родичами. Може бути, що ці тролі навіть десь працюють. І на роботі тримаються тільки завдяки дахуванню їхніх впливових родичів. Також тролями можуть бути колишні менти, КГБшники, та звичайнісінькі стукачі.
wed _ 16.05.2017 06:18
IP: 35.189.218.---
З.І.
дуже жаль, що до Шабуніна і (судячи по коментарях в цьому блозі) деяких його недалеких вболівальників не дійшли такі прості факти:
1) святих людей дуже мало
2) в спецслужбах їх ще менше,
тим не менше такий інститут є необхідним атрибутом сучасної держави... часом дуже важливим
3) наперед відомі слабості найменш святих людей використати набагато простіше, ніж найперш знайти таких людей, потім присвятити ще ресурси на вивчення їх слабостей, і тільки потім вже використовувати
4) завдання людям тзв. "секретної категорії" ставлять люди, котрі як правило, такої категорії не мають

і замість того, щоб зосередитися на очільниках чи висвітленні негативних для суспільства (принаймні з його точки зору – хай виправдовуються) дій СБУ,
що загалом можна оцінити, як позитивне явище в даних умовах,

він (принаймні, як можу судити з даного блогу) бажає зробити з СБУ принципового інваліда (порівняно з СБ інших країн)
wed _ 16.05.2017 06:09
IP: 35.187.168.---
Paul Magogan:
СБУ – спадкоємиця КГБ УССР...
хочете позбутися СБУ?

тоді слід "виростити" в системі конкурента для СБУ, і передаючи йому все нові сфери діяльності та повноваження, років за 5+ (хоч може і за 20+... залежить хто цим займатиметься і з якими цілями) можна буде від теперішнього СБУ лишити тільки клаптики експертів та різного роду ОПГ...

але в воюючій країні нахрапом пробувати критично ослабляти власну СБ – це дії або ворогів, або людей несповна розуму...
_____
чи ви тут масово не так сильно хочете з СБУ зробити незрячого незграбу, але просто підтримати Шабуніна в його (цього разу виразно деструктивній) активності?
Paul Magogan _ 16.05.2017 05:38
IP: 46.133.101.---
СБУ – спадкоємиця КГБ УССР і, попри декомунізацію, вміло використовувує "наработки" радянських часів стосовно опонентів влади, включно з журналістами. Свого часу працівники СБУ разом з головорізмами з МВС приймали участь у вбивстві Гонгадзе, а не так давно – Шеремета. Гріцак публічно і прямо вказав на критиків влади як причину дестабілізації, а це означає, що вони будуть і надалі стежити, переслідувати, чинити тиск та фізично вбивати. Сьогодні будь-який олігарх може найняти працівників СБУ для досягнення своїх цілей шляхом скоєння злочину. Ось в якій країні ми живемо.
Віталій Ковалевський _ 15.05.2017 22:29
IP: 91.124.106.---
Василь Таранович:
Підтримую!
Никита Конотоп _ 15.05.2017 21:48
IP: 93.72.11.---
Все це щоб відволікти від Шабуніна всі звинувачення. Це та людина яку треба посадити і відокремити його від подібних звинувачень в бік СБУ тому як він сам є злочинцем!
wed _ 15.05.2017 21:24
IP: 35.187.168.---
Василь Таранович:
Всі кізяки,які тут наїждяють на Шабуніна, є проплаченими тролями...
кажуть, що люди коли старішають, то мудрішають... але, як видно, не всіх це правило стосується...

ну як комусь адекватному (мотиви Шабуніна дуже цікавлять – ну не настільки ж він марсіанин) може на голову налізти, щоб збирати інформацію про співробітників власної СБ та викладати їх у вільний доступ?
Олег Чирва _ 15.05.2017 21:13
IP: 37.229.133.---
Slon Verbo:
Шабунин – грантоедская мерзость. Дурит своих богатеньких дурачков из посольств, тянет из них деньги на "акции" в клоунских нарядах.
Завидуете? И Лещенке тоже?
wed _ 15.05.2017 21:03
IP: 35.189.213.---
Александр Комарницкий:
Такого огромного количества проплаченных ботов

Slon Verbo:
wed:
Григорій Шилін:
Анатолиий Матвеев:
Olga Ivanitskaya:
Анатолий Конев:
даже во времена Януковича не было.
от же ж ляпнули – так вас же не було на УП за Януковича)))
точніше, якийсь Александр Комарницький щось там виступав проти Майдану... але це було одноразово, і не з ФБ
Anatol Zubenko _ 15.05.2017 20:51
IP: 94.153.158.---
Потому, что наше СБУ финансируется ФСБ, так они вам и показали...
руслан49 _ 15.05.2017 20:41
IP: 37.52.22.---
Грантососи хочуть бути поза законом. І керувати. І керувати.
Александр Комарницкий _ 15.05.2017 20:35
IP: 188.163.10.---
Такого огромного количества проплаченных ботов

Slon Verbo:
wed:
Григорій Шилін:
Анатолиий Матвеев:
Olga Ivanitskaya:
Анатолий Конев:

даже во времена Януковича не было.
Василь Таранович _ 15.05.2017 20:29
IP: 188.163.107.---
Всі кізяки,які тут наїждяють на Шабуніна, є проплаченими тролями. Як би в нашій державі,в управлінні було хоча б 25% таких Шабуніних,жили б ми значно краще.Ці хлопці,за період своєї діяльності стільки зробили для викриття коррупції в державі,що ні одна державна служба не спромоглася зробити. Осьтільки сьогодні прочитав,що дружина Генерального прокурора прдбала право власності на "Мерсадес" за 2,5 млнгр.Та ми,прості пересічні,навіть такої кучі грошей не бачили в живу,як вона виглядає. В живу я бачу пані Луценчиху в парламенті,коли вона захищає з піною в роті свого партійного боса Гаранта Конституції.
Заткніться троляки,віри вамне має,як і вашим хазяївам. Пане Шабунін,дуже підтримую вашу боротьбу,і бажаю Вам Перемоги!
Анатолий Конев _ 15.05.2017 20:08
IP: 35.187.47.---
Только у меня одного впечатление что вся ваша команда занимается не той работой, за которую вам платят немалые деньги, а войнушками с сбу?)))))
Зеленський62 Україна та Європа1122 Корупція1413 Aтака Путіна1279 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter