18 листопада 2020, 08:04

Як Венедіктова обнулює 40-мільярдну справу "Роттердам+"

Сьогодні в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду буде розглядатися чергова спроба сумнозвісного прокурора САП Віталія Пономаренка закрити справу "Роттердам+". Тепер його вже не приховано покриває генпрокурорка Ірина Венедіктова.

Ми уже детально пояснювали чому прокурора, який влітку незаконно закрив справу, потрібно усунути – він упереджений і не здатен ухвалювати жодних інших рішень, окрім закриття справи.

Залишаючись прокурором у справі, Пономаренко продовжує доводити свою упередженість.

Він оскаржив до апеляції ВАКС рішення судді Олійник, яка відновила справу "Роттердам+", хоча воно оскарженню не підлягає. І сьогодні о 10:30 його скарга буде розглядатися.Більше того, він подав скаргу нібито в інтересах Центру протидії корупції. Проте це чистої води обман.

Наша позиція в суді була абсолютно протилежною прокурору. Огидність дій прокурора Пономаренка просто вражає: він використовує усі можливі способи закрити вже готову до передачі в суд справу! Хоча, як сторона обвинувачення і процесуальний керівник мав би навпаки шукати способи відновлення справедливості.

За всім цим спостерігає Венедіктова, яка ніяк не хоче усунути Пономаренка від справи. НАБУ офіційно звернулося до неї, адже вона за законом єдина, хто може усунути упередженого та неефективного прокурора САП. Проте реакції нуль, як і нуль результатів у роботі Офісу генерального прокурора взагалі.

Все це в підсумку невпинно веде до обнулення не лише Венедіктової, а і тих, хто її призначав. Нам лишається лише привітати президента Зеленського і депутатів із тим, що вони забили черговий цвях у власне політичне майбутнє.

Нагадаю, що раніше суддя Вищого антикорупційного суду Катерина Широка відмовилася поновлювати справу за скаргою заявника, екснардепа Віктора Чумака.

Віктор Чумак спочатку оскаржив це рішення до Апеляційної палати ВАКС, але вчора відкликав свою скаргу. Причина – незаконну постанову Пономаренка вже скасувала інша суддя ВАКС Оксана Олійник. Тим самими вона поновила 40 мільярдну справу.

Вчора низка медіа помилилася, вказавши, що справу закрито взагалі. Насправді ж справа вже поновлена іншою суддею і відкликання скарги Чумака ніяк на це не впливає.

Але штучно створені проблеми у справі "Роттердам+" при цьому далеко не вичерпані.

powered by lun.ua

Що не так із проголосованим законом про брехню в деклараціях та чому його ветує Президент

Учора Верховна Рада знищила систему електронного декларування, проголосувавши законопроєкт N4651. Всього кілька поправок звели нанівець ініціативу президента відновити реальне покарання за брехню в декларацію – не має значення, яка відповідальність, якщо її точно не буде...

Війна за крісло керівника САП: як представники Ради зривають конкурс на догоду Татарову

У понеділок та вівторок відбулися перші співбесіди, на яких обирають керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Учора на засіданні Конкурсної комісії відбулися безпрецедентні порушення порядку проведення конкурсу...

Спікер Ради Разумков сказав неправду, виправдовуючи затягування ліквідації ОАСКу

"Для того, щоб потрапити законопроекту в зал, ... він повинен пройти комітет, бути підготовленим до розгляду. Станом на сьогодні ще цей законопроект НЕ ПІДГОТОВЛЕНИЙ", - сказав спікер Верховної Ради Дмитро Разумков...

Незалежність Бюро економічної безпеки під загрозою. На кому відповідальність?

Влада ризикує показати, що вона зливає Бюро економічної безпеки (БЕБ) ще до того, як воно буде створене. Саме цей орган у майбутньому буде займатися економічними правопорушеннями, а отже – його робота напряму буде пов'язана з фінансами бізнес- чи державних структур...

Наступ на ПриватБанк: що Коломойський і Ко завтра можуть виграти в українських судах

Після перших підозр НАБУ менеджерам Привату часів Коломойського у криміналі на 136 мільйонів та на 8,2 мільярди гривень, їхні "господарі" вирішили активізувати свої судові процеси проти держави...

ТОП-5 вироків за статтею Стерненка, коли обвинувачених відпускали

Минулого тижня країною прокотилася хвиля протестів за правосуддя та справедливість. Вирок Сергію Стерненку, винесений суддею, любителем Сталіна та Леніна, показав відсутність справедливості в країні...