24 серпня 2021, 14:13

Незалежність не дається легкою ціною, за неї треба боротися

Від усього серця вітаю із 30-річчям незалежності України, яка по праву займає гідне місце серед вільних демократичних країн Європи. Історія України завжди була непроста, а сучасні події вкотре підтверджують, що незалежність не дається легкої ціною, за неї потрібно боротися.

Навіть за часів залізної завіси Україна була волелюбна, тут завжди існував сильний дух опору радянській системі. Тому вже в середині ХХ століття багато дисидентів шістдесятих та сімдесятих років передрікали, що коли Україна однією з перших ступить на демократичний шлях, тоталітарній системі настане кінець.

Незалежність дає можливість сміливо й неупереджено подивитися на минуле. Радянська влада намагалася приховати геноциди цілих народів, зокрема й Голокост. Із 1945 по 1991 роки в СРСР зробили все можливе, щоб стерти пам'ять про трагедію Бабиного Яру. І велика заслуга України в тому, що вона її повертає.

Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" відновлює пам'ять про Голокост і займається збереженням історії для майбутніх поколінь. Ми дуже вдячні керівництву української держави за підтримку в цій роботі. Віримо, що гідне вшанування пам'яті зміцнить взаєморозуміння в українському суспільстві і місце України серед вільних країн світу.

Натан Щаранський,

голова Наглядової ради Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр"

powered by lun.ua

Незалежність не дається легкою ціною, за неї треба боротися

Від усього серця вітаю із 30-річчям незалежності України, яка по праву займає гідне місце серед вільних демократичних країн Європи. Історія України завжди була непроста, а сучасні події вкотре підтверджують, що незалежність не дається легкої ціною, за неї потрібно боротися...

Антисемітизм тоді і зараз

Неймовірно боляче бачити свастику, викарбувану на стіні ліфту Держдепартаменту США, уже за кілька днів після того, як ми з колишнім сенатором Джо Ліберманом зустрілися з державним секретарем Ентоні Блінкеном та обговорювали тему антисемітизму...