1 лютого 2022, 19:38

Що ми очікуємо від візиту Бориса Джонсона в Україну?

❓Сьогодні BBC Radio 4 запитало мене, що ми очікуємо від візиту Бориса Джонсона?

Давайте розбиратися.

Бачу, принаймні, 4 важливі позиції.

Але, щоб у вас була повна картинка по Британії, нагадаю що:


▶ Велика Британія була однією з перших країн, яка після анексії Криму й агресії на Донбасі, – сприяла збільшенню обороноздатності України, постачаючи зброю, надавала британських військових інструкторів, які навчають і зараз українських військовослужбовців і підтримувала антипутніську коаліцію в Європі.

▶ Тиждень назад ми зустрічалися з депутатами комітету закордонних справ Великобританії, які приїхали одними з перших висловити позицію щодо дій агресора, дізнатися стан справ "на місці" перед дебатами в їх парламенті і були на лінії розмежування.

▶ Цього четверга приїзджають депутати від опозиції – що не менш важливо, бо питання України та європейської безпеки зараз категорично об'єднало британський парламент.

На відміну від нас. 🤦🏼

Прикро, що український Парламент навіть у такий час має як мінімум одну фракцію, яка грає за Путіна, а не за власну країну, і ще частину іншої фракції, яка думає не про посилення нас, як країни, а лише про послаблення Зеленського і трохи піару.

Слава Богу, є достатньо і інших фракцій і депутатів.

Отож, повертаючись до питання – що ми очікуємо від візиту Бориса Джонсона?

✳ Перш за все, цей візит в Україну важливий сам по собі – щоб ви розуміли, це перший візит британського прем'єр-міністра до нас за чверть століття!

Але важливіший він тому, що багато країн дивляться на Великобританію, і її сильна позиція щодо агресора в Європі є важливим прикладом.

Особливо на фоні заяв колег із уряду Німеччини.

Ціна за нову можливу агресію Путіна має бути значно збільшена, інакше ми будемо ходити по цьому колу ще 7 років.

Час звертатися до найболючіших банківських та фінансових санкцій. Час, насправді, давно.

Європа проковтнула агресію Путіна в Грузії, в Молдові, в Україні 7 років тому, – але агресор не зник і не "задобрився". Усе працює навпаки.

Британія це добре розуміє. На відміну, від, наприклад, ПАРЄ.

✳ Уже кілька років Велика Британія разом із США, Канадою, Польщею, Литвою та кількома іншими країнами сприяє збільшенню обороноздатності України, постачаючи зброю.

▶ Із 2015 року в Україні працюють понад 100 британських військових інструкторів, які навчають більше 22 тисяч українських військовослужбовців.

Ми очікуємо побачити більше ще оборонного обладнання, яке допоможе Україні захиститися від можливого нападу.

Наша армія добре навчена і підготовлена за ці часи війни, але для протистояння російської армії нам треба більше – не часу цього разу, а конкретної допомоги.

✳ Ми також очікуємо певний тип нового економічного співробітництва / своєрідного інвестиційного фонду для України.

Міжнародних розмов про це було багато. Дій – майже нуль.

Пакет фінансової допомоги, який привіз Борис Джонсон, – одна з конкретних дій.

Подібні проекти працюють точно не гірше за санкції та зброю.

✳ Зеленський сьогодні вранці у Парламенті також заявив про новий тристоронній альянс – Великобританія / Польша / Україна.

▶ Ми вже декілька років говоримо про стратегію нових альянсів – це новий формат, який Британії підтримала, і де точно займе активну позицію.

📲 Більше й оперативніше пишу в телеграм-каналі "ХРУМка ПОЛІТИКА". Доєднуйтесь!

''Київ''

В Києві так цвітуть дерева, що хочеться сісти на вулиці, замовити келих рожевого вина і просидіти весь день. Сотні іноземних журналістів у брониках...

Скільки українці завезли авто без податків і для кого?

Скільки українці завезли авто без податків і для кого? Друзі, поширюється багато міфів і чвар по країні про так званий масовий ввіз українцями елітних іномарок під 0 розмитнення – типу: "завозять бентлі" "уникають сплати податків і акцизу, а через них – черги на кордоні по декілька діб і неможливість нічого завести волонтерам на армію"...

Шалленберг і Шредінгер: коли західні колеги працюють на Путіна

➡ Днями – Міністр закордонних справ Австрії Шалленберг заявив, що Україна не повинна бути членом ЄС, і їй не варто пропонувати статус кандидата в червні 2022 року...

Дипломатичні нотатки. Чим ми дратуємо старий світ

Ми з Лесею Василенко взяли участь у засіданні Асамблеї країн Союзу франкофонії. На засіданні – Україну офіційно запросили стати членом Міжнародної організації франкофонії...

Вибори у Франції: розбір

2 тижні назад розрив між Макроном та Марін Ле Пен – був менше 5%. Не можу не сказати, що від цього було страшно, ні після ночей у підвалі, страхів за рідних, після ракет, які зриваються над твоєю головою, – страху за вибір когось іншого точно більше немає...

Мер Парижа порівняла Бородянку з селом-мучеником часів Другої світової у Франції

Київ відвідала мер Парижа Анн Ідальго. Тендітна, красива жінка, з якою ми бачилися у Парижі пару тижнів тому. Тоді вона прийняла нас у найбільшому і найсвітлішому кабінеті Франції, обставленому оригіналами жиповису та оригіналом фото "поцілунка" Дуасно і майже одразу заявила: "Я хочу приїхати в Україну...