26 грудня 2013, 20:29

Про "Всеукраїнське об'єднання Майдан"

Сьогодні опубліковано заяву громади Євромайдану, котра підсумовує претензії, що існували до "Всеукраїнського об'єднання Майдан" та лунали регулярно з 22 грудня. Це не просто підсумовані претензії, але й шляхи покращення того, що є зараз.

Мені особисто дуже хочеться, щоби нашу критику почули ті, хто у ВОМі. Тут не йдеться про "розкол" – наша заява про те, як можна плідно реформувати те, що є, та нарешті почати генерувати смисли та порядок денний, відповідний тому, що відбувається навколо.

Щоправда, на жаль, за словами підписантів заяви, сьогодні на засіданні ВОМ члени об'єднання рішуче не сприйняли пропозицій, озвучених у заяві. Чимало дискусії викликала зокрема теза про обмеження участі представників політичних партій.

Нижче – текст заяви. Поставити під нею свій підпис можна тут.

Ми, представники громадськості Майдану, вважаємо за необхідне створення організації, подібної до запропонованого опозицією "Всеукраїнського об'єднання Майдан", та Ради цієї організації, яка могла б виробити подальший план дій і стати консолідуючим центром. Але той спосіб, в який створювалася "рада Майдану", і той вигляд, який вона має на цей момент, вважаємо неприйнятними. Ми бачимо абсолютно необхідним дотримання таких вимог:

Відсутність посад "співголів" чи будь-якої постійної президії. Натомість Рада повинна обрати виконавчий орган (секретаріат), який діятиме за принципом ротації. Переговорні чи представницькі функції також мають делегуватися голосуванням.

До ради мають увійти ті люди – підприємці, громадські діячі, діячі культури, – які мають реальну суспільну вагу, вже зробили реальний внесок у функціонування Майдану, забезпечують життєдіяльність структур самоорганізації тощо.

До ради не можуть входити безпосередні лідери парламентської опозиції (Арсеній Яценюк, Олег Тягнибок, Віталій Кличко), щоб уникнути "тиску авторитетом" на інших учасників. Їхній голос має бути делегований партійним представникам.

Кількість партійних представників у раді має відповідати реальним настроям на Майдані, де, нагадаємо, лише 4% людей вийшли на заклик опозиції і лише 2% мають партійну приналежність (згідно з дослідженням Фонду демократичних ініціатив ім. Ілька Кучеріва та Київського міжнародного інституту соціології). На нашу думку, цілком достатньо по одному представнику від кожної з партій, які від самого початку брали участь в роботі Майдану.

Крім засідань, Рада повинна постійно працювати у профільних комісіях (з питань свободи слова та медіа, бюджетній та ін.).

Принципи залучення нових членів та визначення представників у регіонах повинні визначатися статутом.

Діяльність ради має бути прозорою (наразі цього правила не дотримано: з багатьма проголошеними членами взагалі не велися переговори щодо участі, про засідання ради також не повідомляється належним чином).

В стосунках між опозицією та громадськістю вже лунали дуже тривожні сигнали, як, наприклад, тоді, коли Юрія Макарова та Ольгу Богомолець не допустили до сцени для проголошення маніфесту Громадської ради Майдану. Ми сподіваємося, що це не повториться, і наша критика буде почута.

Поставити під цієї заявою свій підпис можна тут.

Громадське радіо – підтримайте!

Громадське радіо почало третю кампанію на Спільнокошті! Ми збираємо 100 тисяч гривень – ця сума дозволить протягом року виготовляти три авторські подкасти – "Чайник", "Філософський барабан" і "Антена"...

Прощання з Олегом Лишегою

Цитую з Facebook Івана Малковича: Прощання з Олегом Лишегою відбудеться в четвер, 18 грудня, з 15.00 до 17.00 у Спілці Письменників України (вул...

УДАІ та сексизм – 2

Минулого разу в блозі я писала про статтю сексистського змісту, що була опублікована на сайті київського УДАІ. Цей допис і цитати зі статті, про яку ідеться, можна прочитати тут...

УДАІ та сексизм

Нині на мейл udai@udai.kiev.ua надіслала запит в київське УДАІ. Вранці надішлю цього листа також аналоговою паперовою поштою. А запит отакий – щоб не загубити: Доводжу до вашого відома, що опублікована на сайті http://www...

Вийди з класу

Колись давно я вчилась у троєщинській школі N292. І класі чи то в другому, чи то в третьому вчителька перша моя Надія Михайлівна постукала лобом по шкільній дошці мою однокласницю Таню...

Громадське радіо – цілодобово!

Друзі, Громадському радіо знову потрібна ваша допомога. Тому ми починамо нову кампанію збирання коштів на "Спільнокошті". Навіщо це нам? На що ми витратили зібрану минулого року суму? Ми працюємо уже майже рік...