Олександр Слободян Народний депутат, заступник голови УНП.

Чиновників у нашій державі стає все більше, а тих, хто виробляє ВВП, – все менше

09 листопада 2010, 11:42

Загалом я не поділяю оптимістичних настроїв уряду щодо ситуації в промисловості. На жаль, правила гри для бізнесу не змінилися, вони не стали прозорими. Ні для кого не є новиною, що в країні широко поширена корупція. Кожного року змінюються податки. І, на жаль, податковий прес збільшується.

Одночасно сировина для харчової промисловості стає все дорожчою. Особливо це відчутно цього року, коли ціни на зернові на світовому ринку зросли і окремі галузі харчової промисловості відчувають дефіцит. В Україні ціни також продовжують рости. Порівняно з минулим роком вони піднялись у 2 – 2,5 рази.

Щодо питання квотування експорту зерна: може це змінити ситуацію чи ні? Відповідь одна. Україна вступила до СОТ і повинна дотримуватися правил торгівлі цієї організації. З рядом країн ми маємо угоди про зони вільної торгівлі. Яке тут може бути квотування? Зрозуміло, що це тимчасове явище, яке суперечить нашим угодам. Якщо ми підписуємо міжнародні угоди, то повинні їх дотримуватися.

Повернемось до податкової політики, яка сьогодні спрямована проти підприємців і проти реального сектору економіки. Візьмемо такий приклад. 27 квітня цього року Верховна Рада внесла зміни в закон щодо функціонування акціонерних товариств. А таких підприємств в нашій державі майже 34 тисячі. Уряд провів цей Закон через Верховну Раду, і парламент зобов'язав акціонерні товариства від свого чистого прибутку сплатити 30% дивідендів. Зрозуміло, що це є втручанням у роботу акціонерних товариств, це є обмеженням їхніх прав.

Люди, коли засновували бізнес, обирали саме цю організаційну форму. І в даному випадку ці товариства обмежені в свободі рішень. Хіба можна зобов'язати директивно товариства виплачувати 30% від прибутків на дивіденди? Адже, як правило, ці товариства накопичують кошти для того, щоб розвиватися. Вони мають певні зобов'язання перед кредиторами. Уявіть собі, в умовах жорсткої фінансової кризи, яку переживає світова економіка, ухвалюються такі непродумані рішення.

Однак чомусь ніхто не шукає альтернативного виходу з цієї ситуації. Уряд свої лозунги має впроваджувати в життя. І рішучіше повинний боротися з діями, які заважають нормальному функціонуванню економіки в Україні. Адже, як відомо, Україна посідає одне з останніх місць у світі щодо умов функціонування економіки. І це не додає нам авторитету. Для того, щоб побудувати підприємство, доводиться роками збирати різні дозволи, яких із кожним роком стає все більше. Це обмежує можливості економіки в цілому. І такі явища найбільш характерні для промисловості. Зміни правил гри, законодавчих актів, оподаткування гальмують розвиток. У цій ситуації необхідно дотримуватися закону "Про систему оподаткування", який забороняє протягом фінансового року збільшувати податки. Але на практиці цей закон завжди ігнорується всіма урядами, незалежно від політичного забарвлення.

Як правило, влада заявляє, що податковий тиск спрямований на збільшення бюджетних надходжень, що це тимчасовий захід і т.п. Зараз вже добралися до малого бізнесу, що створив мільйони робочих місць в країні і дав раду сам собі без допомоги держави...

Чиновників у нашій державі стає все більше, а тих, хто виробляє ВВП, – все менше. І ми знаємо, що сьогодні значна частина активного населення змушена працювати за кордоном. Натомість у державі все менше і менше створюється робочих місць. І це не прикрашає в цілому ні Уряд, ні Верховну Раду.

powered by lun.ua
Calina _ 09.11.2010 16:13
IP: 94.179.120.---
Це той самий Слободян, член з УНП,який голосував за азарова? А чи не краще б він розповів, куди поділася українська. колись опозиційна партія? І за скільки срібняків він разом з Костенком її продав? Ну ясно, що до тих срібняків додалося зручненьке депутатське крісло у Верховній Раді. Як вам там із Костенком. не дме? протяги не мучать? від пива живіт не бурчить?
al1974 _ 09.11.2010 15:57
IP: 95.134.123.---
Елы-палы, Вы же депутат! Вы же власть для того и получили чтобы это менять! Кто как не депутаты могут это изменить – ведь право законодательной инициативы именно у них (кроме президента и кабмина)! И за законы все эти депутаты же и голосуют! Т.е. Вы сами! Готовьте правильные законопроекты, подавайте на рассмотрение ВР и по делам судить вас будут а не по словам в блогах...
Гайди До Байди _ 09.11.2010 14:26
IP: 91.19.53.---
До таких осудів слід ставитися з засторогою. Причина проста, бо вийдуть люди в "бізнес", надуживаючися державою. Тобто збитку народові, а прибутки бізнесменам.

От, тому в Україні звертати увагу, про який "бізнес" ідеться. У наших умовах було б бажано, коли мова про нові ділянки/галузі в бізнесі.

Саме бізнес не має бути відокремлено від громад і суспільства.

Вистачає ж радянських Ахметовів в Україні, які переказують свої прибутки на офшорні, визисковуючи безпощадно підбудову і багатств країни, заспокоючи з різними милостями всяких достойників країни.

От, тому такий загальний осуд від пана Слободана буває дуже хитким.
Чорний _ 09.11.2010 13:43
IP: 85.223.150.---
Це той самий слободян, що одним з перших побіг в коаліцію профффесіоналів??????? Ні. Не вірю. Коаліціянти не плачуть. Чому їм плакати коли їм стало жити краще уже вчора? Чи може слободяна кинули? А може слободян (прізвище пишу з маленької букви свідомо) уже надумав купити партію як жванія? А коли жванія...васадзе та інші "українці" уже заплачуть, що профффесіонали не такі уже і професіонали?
Северянин _ 09.11.2010 13:39
IP: 94.179.50.---
Автору – Вы ведь депутат? Ну это мы знаем и без Вас. Может что-то начнете делать? Или надеетесь успеть свалить, когда люди будут вынуждены идти румынским путем?
dvlight _ 09.11.2010 13:30
IP: 80.242.104.---
Ну, этот хочет своей ж-пой на двух стульях усидеть: и лизнуть ПР промеж ног, и правду-матку рубануть на УП. А какой гламурный! Депутат х-ев!
uaixovich _ 09.11.2010 13:20
IP: 82.193.101.---
Сашуня, а шо ти тут забув? ти вже на засідання комітету не ходиш, а вербально клепаєш секретуткам опуси для вебу?

тушкан ти відморожений.
Buzuvir _ 09.11.2010 13:08
IP: 93.72.46.---
Так, ситуація паскудна. Але окремим му...озвонам, які заробляють гроші на алкоголізмі більшості населення, в тому числі дитячому, а також стрибають за капустою з опозиції в більшість, краще сидіти тихенько і не свистіти.
VictorRL _ 09.11.2010 12:46
IP: 195.160.233.---
От я теж думаю, якого фіга, цей депутат тут мені плачеться. Я й без нього знаю, що все "хреново". Хай покаже свої слова на праці, а не жополизством. Де та срана опозиція, разом з цим депутатом? Як казала Тимошенко, що на опозицію уваги не звертають – така вона засрана опозиція.

Слава Україні – зрадникам і покидькам з ВР – смерть!
ганна-ахметова _ 09.11.2010 12:40
IP: 93.73.64.---
Зловтішатися, звичайно, гріх, але, якщо уПиРі пустять по миру Слободяна, буде йому правильно! Колись його підтримував Поділ, зараз він доброго слова не вартий, разом з христопродавцем Плющем і Миздобулом Ющем
Mirage _ 09.11.2010 12:00
IP: 195.114.130.---
Шановна адміністрація! Розгялньте, будь-ласка, моє клопотання про заборону блогів народним депутатам! Не варто перетворювати "Українську Правду" на другу Верховну Раду. Вони дістали своє бездіяльністю там, своєю "діяльністю" поза Радою і своїм брєдом вже й тут. Залишіть хоч тут територію вільну від нардепів. З жахом думаю про те, що одного дня зайду на УП і побачу блог Чечетов
P.S. Доречі, можна розробити відповідний банер, чи іконку (типу "не палити") і запропонувати приєднатися до акції іншим інтернет-виданням)
Іх тих, що поборють _ 09.11.2010 11:52
IP: 62.221.47.---
Іудушка Слободян, були б 40-ві роки тебе б чекала жорстока, але справедлива доля зрадника – смерть. Але не думай, що все забудеться-перемелеться...Разом з Костенком, Клименком, Плющем – всі будете відповідати за ЗЛОЧИНИ!
ONLINE
Україна та Європа1032 Корупція1262 Уряд реформ376 Aтака Путіна1171 тітушки14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter