З яких законопроектів треба вичистити корупцію
Слава Богу, наш парламент досі не ухвалив жодного рішення, яке б сприяло корупції. Всі законопроекти, які наш відповідальний за антикорупційний контроль комітет визнавав корупціогеними, були зняті з розгляду, провалені в залі або очищені від підозрілих норм.
Це дуже обурює тих, хто роками звик заробляти на голосуваннях в Раді. Тиск з боку цих учасників широкої неформальної коаліції "Клептократична Україна" зростає, але силу справжніх громадян їм не здолати. Тому відсьогодні я публікуватиму назви усіх законопроектів, де ми побачили загрозу нової корупції. Будемо зупиняти її разом з Вами.
Ось які законопроекти визнали корупціогенними на останньому засіданні:
N2082 – Проект Закону про внесення змін до статі 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (щодо гарантій для осіб, які працюють у сільському господарстві)
N2093 – Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо зон радіоактивно забруднених територій)
N2164 – Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру" (щодо встановлення стимулів для збереження і розвитку цукрової галузі України)
N2294 – Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (щодо застосування принципу мовчазної згоди в сфері ліцензування)
N2294-1 – Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (щодо застосування принципу мовчазної згоди в сфері ліцензування)
N1444 -Проект Закону про саморегулювальні організації
N1465 – Проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України щодо правового режиму земель колективної власності
N1797-1 – Проект Закону про страхування
N1800 – Проект Закону про ломбарди та ломбардну діяльність
N2075 – Проект Закону про внесення зміни до статті 3 Регламенту Верховної Ради України (щодо скорочення днів трансляції пленарних засідань)
N2155 – Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури відведення земельних ділянок при наданні їх для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності
N2160 – Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оптимізації бази оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи)
N2160-1 – Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм стосовно сільгосптоваровиробників
N2384 – Проект Закону про внесення змін до статті 5 Закону України "Про очищення влади" (щодо висвітлення інформації)
N2395 – Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо умов оплати рентної плати за користування надрами.
Які саме норми в цих законопроектах можуть породити корупцію – оприлюднюється на сайті парламенту.
Якщо Вас чи Вашу громадську організацію теж непокоїть ухвалення цих законів в такому вигляді – інформуйте листами про Вашу позицію профільні комітети Ради; приходьте на їхні засідання, щоб цю позицію донести; або просто повідомляйте свою думку парламентарям в їхніх ФБ.
Повірте, це дуже працює.
Якщо Ви хочете звернути увагу нашого комітету з протидії корупції Верховної Ради на щось інше в законопроектах – чекаємо листів anticorruption.law@gmail.com.
Ще раз – політики повністю залежать від Громадян, не забуваймо про це:)
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.