Єгор Соболєв голова комітету Верховної Ради із запобігання та протидії корупції

З яких законопроектів треба вичистити корупцію

05 травня 2015, 15:53

Слава Богу, наш парламент досі не ухвалив жодного рішення, яке б сприяло корупції. Всі законопроекти, які наш відповідальний за антикорупційний контроль комітет визнавав корупціогеними, були зняті з розгляду, провалені в залі або очищені від підозрілих норм.

Це дуже обурює тих, хто роками звик заробляти на голосуваннях в Раді. Тиск з боку цих учасників широкої неформальної коаліції "Клептократична Україна" зростає, але силу справжніх громадян їм не здолати. Тому відсьогодні я публікуватиму назви усіх законопроектів, де ми побачили загрозу нової корупції. Будемо зупиняти її разом з Вами.

Ось які законопроекти визнали корупціогенними на останньому засіданні:

N2082 – Проект Закону про внесення змін до статі 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (щодо гарантій для осіб, які працюють у сільському господарстві)

N2093 – Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо зон радіоактивно забруднених територій)

N2164 – Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру" (щодо встановлення стимулів для збереження і розвитку цукрової галузі України)

N2294 – Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (щодо застосування принципу мовчазної згоди в сфері ліцензування)

N2294-1 – Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (щодо застосування принципу мовчазної згоди в сфері ліцензування)

N1444 -Проект Закону про саморегулювальні організації

N1465 – Проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України щодо правового режиму земель колективної власності

N1797-1 – Проект Закону про страхування

N1800 – Проект Закону про ломбарди та ломбардну діяльність

N2075 – Проект Закону про внесення зміни до статті 3 Регламенту Верховної Ради України (щодо скорочення днів трансляції пленарних засідань)

N2155 – Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури відведення земельних ділянок при наданні їх для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності

N2160 – Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оптимізації бази оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи)

N2160-1 – Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм стосовно сільгосптоваровиробників

N2384 – Проект Закону про внесення змін до статті 5 Закону України "Про очищення влади" (щодо висвітлення інформації)

N2395 – Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо умов оплати рентної плати за користування надрами.

Які саме норми в цих законопроектах можуть породити корупцію – оприлюднюється на сайті парламенту.

Якщо Вас чи Вашу громадську організацію теж непокоїть ухвалення цих законів в такому вигляді – інформуйте листами про Вашу позицію профільні комітети Ради; приходьте на їхні засідання, щоб цю позицію донести; або просто повідомляйте свою думку парламентарям в їхніх ФБ.

Повірте, це дуже працює.

Якщо Ви хочете звернути увагу нашого комітету з протидії корупції Верховної Ради на щось інше в законопроектах – чекаємо листів anticorruption.law@gmail.com.

Ще раз – політики повністю залежать від Громадян, не забуваймо про це:)

powered by lun.ua
Коментарі — 109
burguin08 _ 05.05.2015 19:49
IP: 46.98.99.---
Просьба уточнять в каких местах именно заложена коррупция.
Народ хочет разобраться что к чему (с)
Gonsales _ 05.05.2015 18:58
IP: 93.77.16.---
Закон про Вищу освіту дозволяє лише два терміни працювати ректором (зав. кафедрами та деяким іншим категоріям), але перехідні положення закону дозволяють їм обратися ще на один термін, в результаті ті що правили десятками років і створили практично мафіозну структуру, отримали можливість правити ще 5-7 років і гальмувати всі рефоми. Це сталося через те що закон компромісний і писався ректорами під себе. Тому треба із перехідних положень викинути норму про можливість обиратися знову.
Сергей Петлюра _ 05.05.2015 18:33
IP: 74.125.181.---
Спасибо Егор! Еще нужно, как не крути, законопроект о национализации бизнеса тех, кто поддерживает ДНР и оккупацию, особенно русские компании, которые до сих пор поддерживают сепаратистов и продолжают работать в Украине. Яркий пример тому магазины АТБ, которые продолжают работать в Крыму, ЛНР и ДНР платя налоги террористам и оккупантам. Ту да же и относится сеть Брусничка, которая принадлежит Ахметову. Это нормальная европейская практика, потому поддержите!
Hochol _ 05.05.2015 17:58
IP: 195.78.69.---
Наскільки мені відомо, то на сьогодні існує три способи боротьби з корупцією:
викриття і репресивне переслідування корупціонерів (хабародавці не готові співпрацювати з правоохоронними органами, оскільки дача хабара дозволяє йому розв'язати проблему, а співпраця з правоохоронними органами – у кращому разі надовго консервує вирішення проблеми, а в гіршому – робить її взагалі нерозв'язною);
підвищенням заробітної плати чиновникам (це основна причина до послаблення інтересу до дрібних хабарів і зростання апетиту до більших);
обмеження кола питань, рішення яких залежить від примхи чиновника (цей спосіб є по-справжньому дієвим, оскільки його ефективність створюється за рахунок зменшення бюрократичної влади, звуження сфери її застосування та розширення простору для діяльності людини, в якій вона не підпорядковується державі).

З огляду на це, перелік законів надзвичайно замалий... Відповідно, пропозиція виглядатиме черговим окозамилюванням електорату про начебто боротьбу з корупцією...
Viktor Tarasevitch _ 05.05.2015 17:39
IP: 91.197.186.---
"Слава Богу, наш парламент досі не ухвалив жодного рішення, яке б сприяло корупції. " – как минимум, то бюджет коррупционный
Евгений Абрамов _ 05.05.2015 17:17
IP: 78.111.186.---
Ну, если честно то я не вижу не какой работы Верховной Рады, и люстрационого комитета. А те кто сегодня в люстрационом комитете самих нужно люстрировать.
Олег Бондар _ 05.05.2015 16:50
IP: 5.248.170.---
Наконец то Егор, Вы меня услышали.
dushka _ 05.05.2015 16:41
IP: 77.120.73.---
Єгор, Ви – РОЗУМНИЧКА І МОЛОДЧИНА!!!!!!!!!!! Дай Вам Бог здоров*я, дякуємо, що Ви у нас є!!!!!
Олександр Єфремов _ 05.05.2015 16:23
IP: 74.125.18.---
>>> Які саме норми в цих законопроектах можуть породити корупцію – оприлюднюється на сайті парламенту

Не нашел этого, искал по нескольким законам, уточните где именно искать, а лучше сделайте эту информацию простой и досутпной, дайте ссылки на когнкретные публикации
Корупція1413 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter