Єгор Соболєв голова комітету Верховної Ради із запобігання та протидії корупції

З яких законопроектів треба вичистити корупцію

05 травня 2015, 15:53

Слава Богу, наш парламент досі не ухвалив жодного рішення, яке б сприяло корупції. Всі законопроекти, які наш відповідальний за антикорупційний контроль комітет визнавав корупціогеними, були зняті з розгляду, провалені в залі або очищені від підозрілих норм.

Це дуже обурює тих, хто роками звик заробляти на голосуваннях в Раді. Тиск з боку цих учасників широкої неформальної коаліції "Клептократична Україна" зростає, але силу справжніх громадян їм не здолати. Тому відсьогодні я публікуватиму назви усіх законопроектів, де ми побачили загрозу нової корупції. Будемо зупиняти її разом з Вами.

Ось які законопроекти визнали корупціогенними на останньому засіданні:

N2082 – Проект Закону про внесення змін до статі 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (щодо гарантій для осіб, які працюють у сільському господарстві)

N2093 – Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо зон радіоактивно забруднених територій)

N2164 – Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру" (щодо встановлення стимулів для збереження і розвитку цукрової галузі України)

N2294 – Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (щодо застосування принципу мовчазної згоди в сфері ліцензування)

N2294-1 – Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (щодо застосування принципу мовчазної згоди в сфері ліцензування)

N1444 -Проект Закону про саморегулювальні організації

N1465 – Проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України щодо правового режиму земель колективної власності

N1797-1 – Проект Закону про страхування

N1800 – Проект Закону про ломбарди та ломбардну діяльність

N2075 – Проект Закону про внесення зміни до статті 3 Регламенту Верховної Ради України (щодо скорочення днів трансляції пленарних засідань)

N2155 – Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури відведення земельних ділянок при наданні їх для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності

N2160 – Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оптимізації бази оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи)

N2160-1 – Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм стосовно сільгосптоваровиробників

N2384 – Проект Закону про внесення змін до статті 5 Закону України "Про очищення влади" (щодо висвітлення інформації)

N2395 – Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо умов оплати рентної плати за користування надрами.

Які саме норми в цих законопроектах можуть породити корупцію – оприлюднюється на сайті парламенту.

Якщо Вас чи Вашу громадську організацію теж непокоїть ухвалення цих законів в такому вигляді – інформуйте листами про Вашу позицію профільні комітети Ради; приходьте на їхні засідання, щоб цю позицію донести; або просто повідомляйте свою думку парламентарям в їхніх ФБ.

Повірте, це дуже працює.

Якщо Ви хочете звернути увагу нашого комітету з протидії корупції Верховної Ради на щось інше в законопроектах – чекаємо листів anticorruption.law@gmail.com.

Ще раз – політики повністю залежать від Громадян, не забуваймо про це:)

powered by lun.ua
Коментарі — 109
lohik _ 06.05.2015 13:50
IP: 178.93.179.---
Яценюка перекупила та використала олігархічна масонська ложа...
Спочатку Яценюк, похоронивши свій "Фронт змін", перескочив та очолив "Батьківщину", завівши туди масу своїх людей, коли Тимошенко опинилась в ув*язненні...
Щоб скористатися брендом "Батьківщини" а потім знутрі розвалити цю партію...
.Для того пізніше Яценюк очолив нашвидкоруч створений і розкучений олігархічними ЗМІ під вибори політичний проект "Народний фронт", куди з "Батьківщини" були перекуплені і перебігли частина депутатів...
А проти Тимошенко з метою знищення у олігархічних ЗМІ знову, як при Ющенку і Януковичу, був організований і розкручений проект "Антиюля"...
Ольга Панченко _ 06.05.2015 13:41
IP: 93.78.84.---
ingul:
Демагогия.Конкретно,о каких новых лидерах Вы говорите?Назовите их.
Ольга Панченко _ 06.05.2015 13:38
IP: 93.78.84.---
sidor: продолжение.
Но, главное – Майдан.
3, Яценюк-договориться с шапкокрадом.
Яценюк-храбрый человек,что доказывает его открытое противостояние власти Януковича. Он рисковал,ибо вся страна до Майдана,была уверена,что Янукович надолго. Над -"пуля в лоб" Яценюка не надо иронизировать,он был искренен.Его участие в "сценариях" сомнительно и не доказано. Именно Яценюк пусть медленно,но действенно начал разрушать коррупционные схемы. А Юлия Владимировна вытащила на свет черта из табакерки "белого и пушистого" Годиенко и вместе с ним клевещет на премьер-министра и разваливает коалицию.
Ольга Панченко _ 06.05.2015 13:25
IP: 93.78.84.---
По пунктам. 1. Маржа с лишака. За годы борьбы Ю.В. с газовой мафией она впервые показала результат,правда по ее амбициям совершенно незначительный. Гораздо эффективнее поставить всем счетчики. Также не забывайте про новую систему субсидий,которая при Розенко гораздо грамотней чем при протеже Тимошенко Королевской. А маржа,что на личное обогащение кабмина?Докажите,без ля-ля. 2. Яценюк -вытянула из небытия. Яценюк возглавил партию,очень корректно согласовывал свои действия с Тимошенко. Те митинги и шествия,которые он провел во многих городах Украины,были эффективными и явились предтечей Майдана 2. На Майдане и Турчинов и Яценюк буквально навязывали митингующим – "Свободу Юле!".Приоритет в ее освобождении,безусловно,руководству ЕС
Кристина Лычева _ 06.05.2015 13:18
IP: 130.180.219.---
і уряд замість того, щоб боротися з корупцією лише покриває наявні корупційні схеми та створює нові. Такий уряд нам не потрібен, у відставку їх всіх
ingul _ 06.05.2015 13:12
IP: 212.241.23.---
Ольга Панченко:
"А вы набрасываетесь на Яценюка,чтобы он в одночасье разрубил все олигархические коррупционные схемы. И это,когда в Украине не произведена даже судебная реформа."
А какая реформа проведена? Ваша защита Яценюка как премьера просто смешна. Он просто ничего не умеет. Или его ещё называют политическим импотентом. И освистывать его и прочих "лидеров" начали ещё на Майдане. И только тот факт, что решающую роль на выборах ведёт СОВОК украинский (издержки демократии) привёл к власти импотентов, уничтожающих экономику. Нужны новые выборы. Это аксиома. Но тот факт, что "лидеры" не собираются в отставку – это их характеристика вовсе не европейцев.
sidor _ 06.05.2015 12:57
IP: 5.45.192.---
Ольга Панченко:
...Это может сделать только Юлия Владимировна,правда только языком да ножом в спину тем,кто ее спасал...
Вы правы как всегда."Вароффкаукрафшаявашевсе" гундела-гундела,гундела-гундела и все таки выгундела,"сучка косатая",уменьшение расхода на одну овцу газа без счетчика,чем "путлеровская подстилка",нанесла урон кабмину,так как он (кабмин) не сможет теперь снять маржу с лишака.
Вот только,мне неясно,она что,встромила нож в спину эмиссарам ЕС,которые предъявили первейшее требование Шапкокраду для подписании ассоциации освобождение "агента кремля" из под стражи?Или Яценюку,которого вытянула "за ухи" с политического небытия а он,во время ее заключения слыгался с барыгой Пэдро и по сценарию Фирташа пытался "договориться" с шапкокрадом?Просветите.
Сергей Папков _ 06.05.2015 12:25
IP: 93.73.27.---
1 квітня 2015 р. керівництво Національного центру О. Довженка (Держфільмофонду України) широко презентувало так звану концепцію розвитку цього ДЕРЖАВНОГО підприємства, в якій зокрема вимагається внести зміни до чинного законодавства. Ці зміни мають надати можливість керівництву Центру одноосібно без погодження з ФДМУ, МКУ та іншими держорганами здавати в оренду наявні виробничі площі площею до 200 кв. м будь-кому при самостійно встановленій орендній платні. Прихований фокус пропозиції полягає в тому, що цих приміщень зі здавалося би мізерною площею може бути і 10, і 100! Тобто таким чином в принципі можна здати в оренду всі наявні 2 корпуси підприємства (загальною площею під 20 (!) тис. кв. м), розділивши їх на комірки.
Непогані апетити в Центрі Довженка! А ігри навколо чималенької нерухомості цього підприємства в престижному місці Києва, розпочаті ще в 2007 р., продовжуються (залишається сподіватися, що без участі МКУ і Держкіно). І ще є сподівання на антикорупційний комітет ВРУ.
антивірус _ 06.05.2015 12:23
IP: 195.5.50.---
"юлененависниці" Ользі Панченко:
Это может сделать только Юлия Владимировна,правда только языком да ножом в спину тем,кто ее спасал.
Ніхто її не спасав...Це вона своїми мужніми вчинками спасала інших... Ви явно не любите Юлію Тимошенко...Це значить, що не любите і себе.
Але це особистий вибір кожного...Такі, як ви, завжди старались запхнути їй словесний ніж в спину...Тепер пожинаєте плоди своєї.політичної сліпоти...Можливо, з часом прозрієте...
Ольга Панченко _ 06.05.2015 12:03
IP: 93.78.84.---
Почти все ники здесь мнят себя профессионалами по борьбе с коррупцией. Да за этим "профессионализмом" ничего кроме лозунгов и критиканства. Вы хотя бы прослушали для общего развития процесс над Фирташем. Олигарх,окруженный высокооплачиваемыми адвокатами, элементарно отвертелся от европейского правосудия. А вы набрасываетесь на Яценюка,чтобы он в одночасье разрубил все олигархические коррупционные схемы. И это,когда в Украине не произведена даже судебная реформа. Это может сделать только Юлия Владимировна,правда только языком да ножом в спину тем,кто ее спасал.
ingul _ 06.05.2015 12:00
IP: 74.125.18.---
Ольга Панченко:
ingul:
Полная свобода от государства – это полная анархия и бедлам.
Я и написал, что впервые читал.Это же не вами написанное было. Вы – шаблон.
ingul _ 06.05.2015 11:57
IP: 37.218.148.---
Ольга Панченко:
ingul:
Полная свобода от государства – это полная анархия и бедлам.
Знаете что такое гармония?
Ольга Панченко _ 06.05.2015 11:46
IP: 93.78.84.---
ingul:
Полная свобода от государства – это полная анархия и бедлам.
Volodymyr Yukhymchuk _ 06.05.2015 11:45
IP: 91.196.102.---
Коли вже розглянуть 1135 та 1135-1
Ольга Панченко _ 06.05.2015 11:43
IP: 93.78.84.---
антивірус:
На волне Майдана всякой пены до ВР пролезло...Вместо того, чтобы законы писать, дальше сплошной словесний понос от егорок...
Написать можно такого,что и Майданами не разгрести. Надо включать мозги, анализировать написанное и еще до принятия законов реагировать,к чему совершенно правильно, и призывает Егор.
Ольга Панченко _ 06.05.2015 11:36
IP: 93.78.84.---
Юрий Харьковчанин:
Егор настало время собирать камни и делать выводы. Правительство Яценюка ведет страну к катастрофе новых противостояний. Создайте в ВР группу за спасение Украины от воров требуйте отставки Яценюка и привлечения его к уголовной ответственности если подтвердится его вина по акту ревизии фин инспекции.
Вот именно,что ЕСЛИ. Пока есть только агрессивная травля Яценюка и НИ ОДНОГО доказательства коррупции с его стороны. Все коррупционные схемы отработаны и действуют задолго до Яценюка. Если Вы считаете,что за год можно их разрушить,Вы -наивны либо глупы.
ingul _ 06.05.2015 11:20
IP: 37.218.148.---
Ил Сус:
Государство – это "вечный" двигатель чиновника к светлому будущему!!!... Государство для простого человека – это в лучшем случае – ИНВАЛИДНАЯ коляска в конце жизни...
Впервые читаю смотрящего в корень. Большинство коментов о "качестве" законов или качестве "законописцев". И вот комент о том что главный враг гражданина государство! Меньше государства, крайне меньше госсобственности, меньше законов, больше свободы гражданину, оружие гражданину и много проблем решится само собой. Они – государство т.е. чиновники благодетелями нашими выставляются, их всё больше и больше.
И уж конечно не нынешним общипанным птенцам кучмы дано дать гражданам свободу!
антивірус _ 06.05.2015 10:49
IP: 94.178.74.---
На волне Майдана всякой пены до ВР пролезло...Вместо того, чтобы законы писать, дальше сплошной словесний понос от егорок...
novicky _ 06.05.2015 10:45
IP: 95.132.119.---
Можливо, на цій стадії так і потрібно діяти. Але не потрібно забувати, що все наше життя в Україні потрібно дослідити, проаналізувати для усунення самих передумов виникнення корупції. "Нагородили" стільки законів і поправок до них, що ніякий нормальний громадянин не здатен продертися через їх плутанину. І починати потрібно зі створення правового фундаменту країни на кшталт 12 таблиць давньоримського законодавства. Це мають бути найважливіші положення, в справедливості яких ніхто не сумнівається. Один приклад – відносно позичальників грошей. Хто б їх не давав в борг, % має бути обмежений законом на дуже низькому рівні. Наприклад, гроші на придбання житла, на придбання автомобіля, на освіту, на лікування мають видаватися без процентів. Бо держава має бути кровно зацікавлена в тому, щоб люди жили краще і мали вищу кваліфікацію і добре здоров"я. Практично, в Германії, в США це реалізовано.Тема велика, але варта того, щоб нею цікавитись і впроваджувати в життя класичні принципи Закону.
Шамиль Абдулахман _ 06.05.2015 10:19
IP: 93.126.73.---
Виктор Сим:
То, что написали чечетову...
Виктор Сим _ 06.05.2015 10:10
IP: 46.211.126.---
Скажите, ЧТО надо написать депутату в ФБ, чтобы это "очень сработало"?
80000 _ 06.05.2015 09:46
IP: 46.202.25.---
Надоїло вже писати пане Соболєв – бо що писати для 3.14 -лів та брехунів і лицемірів. Закон про заборону експорту деревини на 100% корупційний прийнятий вашою хракцією собіпомочі під керівнитвом ваших корупціонерів -для власного бізнесу членів вашої корупційної зграйки -собіпомочі. Там увас такий антикорупціонер – в тому році – перед виборами, а після виборів зразу став корупціонером -Єднак і ви з ним працюєте любуєтесь а він країхну грабить і обдурює а ви нам лапшу чіпляєте. Дивися на вас наче -Соболєв – але слухаєш вас і дивися на ваші справи і розумієш – ЧМИРЬОВ.
Ил Сус _ 06.05.2015 09:43
IP: 62.205.141.---
Государство – это "вечный" двигатель чиновника к светлому будущему!!!... Государство для простого человека – это в лучшем случае – ИНВАЛИДНАЯ коляска в конце жизни...
Виктор Билый _ 06.05.2015 08:34
IP: 178.219.88.---
каждый поданый законопроет,это что в парламенте,правительстве,сколько взяточников,и ВЫ т. Соболев их не знаете,не верю ганьба вам и тем кто находиться с вами в парламенте,ясно,что в парламентн есть чесные люди но их мало и силы их не равны,факт.
Вадим Петриченко _ 06.05.2015 07:54
IP: 141.101.31.---
Список довгий.
Корупція1413 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter