Єгор Соболєв голова комітету Верховної Ради із запобігання та протидії корупції

Відкрито реєстр корупціонерів

13 липня 2015, 21:59

Місяць тому я завітав на Межигір'я Фест – конференцію з обміну досвідом, яку вже другий рік проводять українські журналісти-розслідувальники.

Окрім вражень від головного українського музею корупції, який тепер доступний усім відвідувачам, я з неприємністю дізнався, що реєстр посадовців, що скоїли корупційні правопорушення, досі фактично закритий.

Дніпропетровський журналіст Юрій Кірєєв представив на фестивалі результати власного розслідування про цю проблеми. І наглядно довів, що в реєстрі відсутні прізвища багатьох засуджених посадовців, а на журналістські запити Мінюст, який веде реєстр, відповідає типовими відписками.

Ми домовилися це виправити. Згідно закону, такий реєстр має бути відкритим. Щоб суспільство могло контролювати, що ніхто зі спійманих за руку не ліз знову на відповідальні посади.

Разом з Юрієм, його столичним колегою Денисом Бігусом, громадськими організаціями Інститут регіональної преси та Центр протидії корупції ми створили робочу групу, і за пару засідань спроектували, як можна вирішити проблему.

Зокрема, ми домовилися про необхідність викладення усіх даних. Щоб громадяни не зверталися із запитами до Мінюсту, а легко бачили усі прізвища корупціонерів з посадами та фактами їхніх правопорушень. Щоб навіть програми-роботи могли забирати ці дані автоматично. Тоді журналісти та громадські активісти можна робити будь-які власні бази.

На наші обговорення ми запросили міністра юстиції Павла Петренка, який мобілізував відповідальних за реєстр підлеглих і разом з нами виробив план.

Сьогодні усі дані відкриті Мінюстом у точної відповідності до наших рекомендацій.

Тестуйте. Тиждень чекаємо на пропозиції та зауваження. Присилайте мені на soboliev_y@rada.gov.ua

Тобто не зовсім чекаємо. Цього тижня ми мріємо провести через парламент закон про відкриття усіх власників землі, нерухомості та машин.

powered by lun.ua
Коментарі — 3
boh _ 15.07.2015 11:36
IP: 194.44.142.---
Ура! Коли будемо розкуркулювати? Бо ж індексації доходів немає (окільки, начебто, це ставить під загрозу проведення антитерористичної операції).
80000 _ 14.07.2015 07:48
IP: 46.203.58.---
все знову через попу...син до -"мама пожар рибу"...а де риба???...ви жарте – а риба буде!!!
Скількох чиновників ви посадили по результатам ревізій оголошених Гордієнко – там розкрадань на 8 млр.гривень – а не посадили ЖОДНОГО...??? Єгор – я бачу, що у вас " У МЕНЕ Є МРІЯ" – як у Королєвской – але точно так як у неї у вас нема чи то розуму чи то сили...чи того і того...добре хоч у вас є мрія.
Бачив вас на 112 ніби і правильні речі – але все якось так немічно заморожено -що розумієш -що із тих речей небуде ніяких дій випливати. Єгор -нема розуму та сил -звертайтесь!!!
myshkina _ 13.07.2015 22:23
IP: 107.178.223.---
сдохни, мерзкая жаба.

на сайте запрос про

Капительман Циля Вальдемаровна ничево не видайот.

где я буду іскать єйо уголовниє дела.?
в Днепре
Запорожьє
Москве.
везде где вана сидела.????
Корупція1412 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter