9 липня 2014, 12:17

УГОДУ з ЄС на ратифікацію до Верховної Ради! Звернення народних депутатів та активістів до президента

Вчора "Европейська правда "накопала", що, бачте, європейські дипломати погодилися з нашими на ратифікацю Угоду про асоціацію між Україною та ЄС У ВЕРЕСНІ.

З цим категорично не погоджуються громадські активісти Реанімаційного пакету реформ, які були в числі тих, хто розпочав ЄВРОМАЙДАН 21 листопада 2013 року у відповідь на зупинку підготовки до підписання Угоди урядом Азарова. Разом із народними депутатами міжфракційного об'єднання "Платформа реформ" громадські активісти звернулися до президента Порошенка з вимогою негайно передати підписану Угоду з ЄС на ратифікацію до парламенту.

Досить нашій владі наступати на ті самі граблі!

Президентові України

П.О.Порошенку

Про ратифікацію Угоди

про асоціацію з ЄС


Шановний Петре Олексійовичу!

27 червня цього року в Брюсселі було завершено процедуру підписання Угоди про асоціацію між Україною з однієї сторони та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами з іншої сторони (далі – Угода про асоціацію).

Цей договір став справжнім символом боротьби української нації за європейське майбутнє для України. Набуття ним чинності остаточно закріплює європейський вибір нашої країни і може стати тим чинником, який дасть рішучу відсіч намаганням окремих українських та іноземних політиків зупинити євроінтеграційний поступ України.

Водночас, Угода про асоціацію – це й інструмент для проведення системних реформ в нашій країні, які враховуватимуть європейські норми та стандарти, кращі практики європейського врядування, а також досвід інших країн, які у свій час готувалися до вступу до євроспільноти.

Як відомо, для ратифікації аналогічної угоди Молдові знадобилося три дні, а в Україні це питання ще й досі залишається відкритим. Натомість, у ЗМІ розповсюджується інформація про "технічні" процедури підготовки ратифікації Угоди про асоціацію, виконання яких нібито потребує досить тривалого часу.

У разі зволікання процесу ратифікації Угоди про асоціацію з 1 листопада цього року перестане діяти односторонній режим зі сторони ЄС, який передбачає скасування митних зборів і бізнес буде змушений знову сплачувати мита. Для бізнесу, який вже зараз несе величезні втрати від зупинення торгівлі з Росією, необхідність знову сплачувати ці мита матиме справді негативні наслідки: зменшення обсягів виробництва, скорочення постачання товарів, зменшення прибутків, необхідність скорочення працівників тощо.

Затягування ратифікації Угоди з ЄС – це не тільки ризики для бізнесу, а й втрачені можливості для зміцнення громадянських прав і свобод, а ще й загроза міжнародній репутації України.На нашу думку, в питанні ратифікації Угоди про асоціацію не можна допускати жодних зволікань чи виправдовувань. Тим більше, що народні депутати – члени міжфракційного депутатського об'єднання "Платформа реформ" – вже публічно оголосили про свою готовність ініціювати скликання позачергової сесії Верховної Ради України одразу після внесення до ВРУ відповідного пакета документів Президентом України.

Враховуючи зазначене, звертаємося до Вас, шановний пане Президенте, з проханням невідкладно вжити заходів для завершення підготовки Угоди про асоціацію до ратифікації та, відповідно до п.6 статті 9 Закону України N1906-IV "Про міжнародні договори України", внести відповідний законопроект щодо ратифікації зазначеної Угоди до Верховної Ради України.

Користуючись цією нагодою, висловлюємо Вам свою повагу та готовність до співпраці по широкому спектру питань, пов'язаних з сферою європейської інтеграції та здійсненням системних реформ в Україні.

Експерти громадської ініціативи Реанімаційний пакет реформ

та народні депутати України

міжфракційного об'єднання "Платформа реформ"

І мертвим, і живим, і ненарожденним, і Зеленському

Тарас Шевченко, з "І мертвим, і живим, і ненарожденним...": "Не минайте ані титли, Ніже тії коми, Все розберіть... та й спитайте Тойді себе: що ми? Чиї сини? яких батьків? путінська пропаганда, а до того совітська й імперська пхають скрізь свої божевільні версії про Миколу Потоцького, Австрійський генштаб і леніна-сталіна як засновників України...

Як тг-канал +Вертикаль, компліментарний до глави ОП Єрмака, собачиться із журналістами

Почнімо трохи з лікнепу: в системі державної влади в Україні такої гілки влади як Офіс президента НЕ ІСНУЄ. В Конституції НЕМА згадки про Офіс президента...

Як Генеральний прокурор Костін ставить під загрозу наступний транш допомоги США на майже всю медицину України?

А чи чули ви про програму "Доступні ліки", у якій понад 500 препаратів українського та закордонного виробництва, що видають пацієнтам безплатно або за невелику оплату? А от просто зараз запитайте у своїй знайомих з ближнього чи дальнього кола, скільки вони заплатили за онкологічну операцію, скільки платять зараз за знеболюючі ліки? Тільки не про те, як було колись, а саме зараз – восени 2023 року...

Конституція і Вілкул. Хто зверху?

Коли мій давній знайомий по громсектору з Кривого Рогу Олег Сампір розповів, як він із колегами-активістами випадково дізналися, що ніякого Указу про призначення Олександра Вілкула нема посаду голови військової адміністрації Кривого Рогу не було, я розсміялася...

Чи був у Князєва та инших суддів ВС з міченими доларами позитивний висновок від Громадської ради доброчесності?

Ввечері 13 червня низка сайтів і телеграм-каналів із посиланням на Єдиний реєстр судових рішень оприлюднили прізвища ще трьох суддів Верховного Суду, у яких детективи НАБУ виявили мічені долари із корупційного "транша" екс-голови Верховного Суду Всеволода Князєва...

На конкурсі до ВККС: правда Куйбіди, напівправда Красовського і брехня Варишка

Якщо ви досі не були знайомі з людиною, яка здатна добровільно відмовитися від квантового кар'єрного стрибка, від омріяного крісла із потужним важелем впливу, від зарплати у 250 тис грн на місяць (!) і залишитися у лавах ЗСУ ще й після важки випробувань (зокрема, боїв під Лукашівкою на Чернігівщині у березні 2022 року), то я вас зараз познайомлю саме з такою людиною...