9 вересня 2014, 16:05

"Першого грудня" світовим лідерам – це не локальний конфлікт!

Звернення Ініціативної групи "Першого грудня" до міжнародних лідерів та світової громадськості

Ця агресія є масштабною, довгостроковою і далекосяжною.

Кремль здійснив замах на всі без винятку фундаментальні принципи міжнародних відносин, цінності та норми співжиття незалежних держав у Європі.

Розпочато злам світоустрою, що здатен принести катастрофічні наслідки для всієї цивілізації.

Агресія виношувалася давно, кожен з нас бачив її появу, але не хотів повірити в таку жорстоку і немислиму реальність.

Росія не хоче прийняти свободи і незалежності України, рівно ж, як суверенності будь-якого сусіднього народу. Смертельна жага відновити колишню імперію опанувала цю країну.

Інформаційна війна проти України набрала безпрецедентних масштабів і перетворилася на індустрію облуди в усьому світі. У своїй пропаганді правлячий режим позиціонує Росію як жертву всесвітньої змови, очолюваної США.

В умовах такого масованого пропагандистського дурману в російському суспільстві розквітли давні хвороби шовінізму, ксенофобії та страху перед зовнішнім світом.

Крок за кроком із вражаючою точністю повторюється історія Третього Рейху.

Ми зобов'язані і здатні зупинити агресора.

Це не локальна війна, від якої світ може відгородитися.

Ключем до безпеки кожної окремо взятої європейської країни є не страусине "непомічання" загрози чи сепаратні домовленості з агресором, а солідарне обстоювання цінностей і принципів, що лежать в основі європейської цивілізації.

Немає тривалої безпеки, здобутої коштом цінностей.

Путінський режим змушує увесь світ іти на жертви. Проте не заради України сучасний німець, француз чи іспанець має жертвувати своїм добробутом і спокоєм. На кону стоять основоположні засади європейської культури, і краще заплатити меншу ціну сьогодні, ніж більшу – завтра.

Найголовнішою спонукою продовжувати агресію для путінського режиму є не міфічні "злочини" української влади, а перманентний відступ Заходу перед щораз нахабнішими діями злочинного політичного режиму Росії.

Агресор має зрозуміти, що він перейшов межу допустимого і світ не спасує перед грубою силою.

Ми вдячні світові за солідарність і допомогу. Ущент зруйнована й позбавлена шансів Україна – це перемога Путіна. Солідарно захищена й успішно реформована демократична Україна – це перемога європейської культури.

Не нам визначати, якої конкретно допомоги сьогодні потребує Україна, – це прерогатива її Уряду. Проте ми просимо наших закордонних партнерів зауважити, що кожне їхнє твердження про "неможливість застосування воєнної сили" призводить до чергового спалаху мілітарної агресії з боку Росії.

Кожен черговий "мирний" діалог з агресором обертається для України новими трагедіями на полі бою.

Війну можна назвати "гібридною", але смерті людські – ні.

Закликаємо міжнародних лідерів та світову громадськість переглянути свою дотеперішню політику щодо російсько-українського конфлікту й усвідомити, що головним джерелом війни та агресії є політичний режим Президента Путіна.

Всеосяжна і жорстка ізоляція цього злочинного режиму – найнагальніше завдання, яке слід здійснити, аби вберегти людство від повторення трагедії Другої світової.

Путін зруйнував душу своєї країни. Він перетворив свій народ на пострах світу. Він розпочав смертельний наступ на нас усіх.

Цим він спотворив другу декаду ХХІ століття, але задати параметри майбутнього йому не під силу.

Ми віримо: це може зробити консолідована євроатлантична співдружність, яка відродить і захистить визначальні цінності своєї культури.

Текст звернення на сайті Ініціативи "Перше грудня"

І мертвим, і живим, і ненарожденним, і Зеленському

Тарас Шевченко, з "І мертвим, і живим, і ненарожденним...": "Не минайте ані титли, Ніже тії коми, Все розберіть... та й спитайте Тойді себе: що ми? Чиї сини? яких батьків? путінська пропаганда, а до того совітська й імперська пхають скрізь свої божевільні версії про Миколу Потоцького, Австрійський генштаб і леніна-сталіна як засновників України...

Як тг-канал +Вертикаль, компліментарний до глави ОП Єрмака, собачиться із журналістами

Почнімо трохи з лікнепу: в системі державної влади в Україні такої гілки влади як Офіс президента НЕ ІСНУЄ. В Конституції НЕМА згадки про Офіс президента...

Як Генеральний прокурор Костін ставить під загрозу наступний транш допомоги США на майже всю медицину України?

А чи чули ви про програму "Доступні ліки", у якій понад 500 препаратів українського та закордонного виробництва, що видають пацієнтам безплатно або за невелику оплату? А от просто зараз запитайте у своїй знайомих з ближнього чи дальнього кола, скільки вони заплатили за онкологічну операцію, скільки платять зараз за знеболюючі ліки? Тільки не про те, як було колись, а саме зараз – восени 2023 року...

Конституція і Вілкул. Хто зверху?

Коли мій давній знайомий по громсектору з Кривого Рогу Олег Сампір розповів, як він із колегами-активістами випадково дізналися, що ніякого Указу про призначення Олександра Вілкула нема посаду голови військової адміністрації Кривого Рогу не було, я розсміялася...

Чи був у Князєва та инших суддів ВС з міченими доларами позитивний висновок від Громадської ради доброчесності?

Ввечері 13 червня низка сайтів і телеграм-каналів із посиланням на Єдиний реєстр судових рішень оприлюднили прізвища ще трьох суддів Верховного Суду, у яких детективи НАБУ виявили мічені долари із корупційного "транша" екс-голови Верховного Суду Всеволода Князєва...

На конкурсі до ВККС: правда Куйбіди, напівправда Красовського і брехня Варишка

Якщо ви досі не були знайомі з людиною, яка здатна добровільно відмовитися від квантового кар'єрного стрибка, від омріяного крісла із потужним важелем впливу, від зарплати у 250 тис грн на місяць (!) і залишитися у лавах ЗСУ ще й після важки випробувань (зокрема, боїв під Лукашівкою на Чернігівщині у березні 2022 року), то я вас зараз познайомлю саме з такою людиною...