Наталя Соколенко Журналістка

Про наперстночників у Вищій раді правосуддя і Президента України

03 жовтня 2017, 11:16

Вчора Вища рада правосуддя публічно пояснила, чому послала в "бан" двох фіналістів конкурсу до НОВОГО Верховного Суду – суддю Володимир Матюхіна і суддю Тетяну Франтовську.

В. Матюхіна за те, що виніс судове рішення того дня, коли насправді перебував не в суді, а на окупованих територіях, а Т. Франтовську – через брехню у декларації доброчесності (не вказала, що виносила рішення, які потім були скасновані у Європейському суді з прав людини) та в декларації про доходи (про ці підстави для припинення участі Франтовської у конкрусі писала Громадська рада доброчесності).

Панове члени Вищої ради правосуддя! Так за цими ж критеріями ви мали відсіяти ще щонайменше 25 кандидатів до НОВОГО Верховного Суду, щодо яких Громадська рада доброчесності склала аналогічні висновки про невідповідність критеріям доброчесності та професійної етики.

Чому ж ви побачили ці підстави лише у справах Матюхіна і Франтовської?

Коли суспільство побачить ваші рішення щодо цих 25-ти та инших кандидатів, до яких є і питання по майну, і про винесення рішень, згодом скасованих у ЄСПЛ, і винесення рішень у дні, коли сам судді був (була) точно не на робочому місці.

І головне питання: як в такій ситуації із дивним підходом до відбору кандидатів членами Вищою радою правосуддя має вчинити президент? Президенту ви переслали на підпис Указу про призначення суддями НОВОГО Верховного Суду список із 111 кандидатів, частина яких із таким же тавром недоброчесноті, як і вилучені з конкурсу Франтовська і Матюхін. Ви підставили президента?

Причина такої складної, скандальної ситуації у непрозорості ухвалення рішень Вищою радою правосуддя, а перед тим і Вищою кваліфікаційною комісією суддів. Тому Громадська рада доброчесності закликає ці органи нарешті припинити грати із усім суспільством у наперстки.

Наша ОФІЦІЙНА ЗАЯВА

Громадська рада доброчесності закликає Президента гарантувати доброчесний склад нового Верховного Суду

3 жовтня 2017 р.

Рік тому набрали чинності зміни до Конституції та новий Закон "Про судоустрій і статус суддів", які дали старт судовій реформі. Однак обіцяного оновлення суддівських лав так і не відбулося, а своїми рішеннями щодо кандидатів до Верховного Суду Вища кваліфікаційна комісія суддів і Вища рада правосуддя поховали надії на справедливий суд.

Фото новини

29 вересня Вища рада правосуддя прийняла рішення внести подання щодо 111 кандидатів для призначення суддями Верховного Суду, 25 з яких Громадська рада доброчесності закликала не призначати через обґрунтовані факти їх невідповідності критеріям доброчесності та професійної етики. Нагадуємо, що відповідно до ст. 79 Закону "Про судоустрій і статус суддів" Вища рада правосуддя відмовляє у внесенні Президентові України подання про призначення судді на посаду з підстави наявності обґрунтованого сумніву щодо відповідності кандидата критерію доброчесності чи професійної етики або інших обставин, які можуть негативно вплинути на суспільну довіру до судової влади у зв'язку з таким призначенням. Таким чином, Вища рада правосуддя задекларувала, що не має ані найменших сумнівів у доброчесності цих 25 кандидатів, та вважає, що їх призначення до Верховного Суду підвищить рівень суспільної довіри до судової влади.

Громадська рада доброчесності навела у своїх висновках переконливі факти недоброчесної поведінки кандидатів, а саме ухвалення політично мотивованих рішень; заборону мирних зібрань; свавільне порушення прав людини, що було констатовано Європейським судом з прав людини; неправду в деклараціях; неможливість підтвердження законності походження своїх статків; толерування злочинної практики втручання в автоматизовану систему розподілу судових справ тощо. Однак Вища рада правосуддя проігнорувала факти, викладені у висновках Громадської ради доброчесності, без будь-яких пояснень.

Стаття 127 Конституції України визначає, що на посаду судді може бути призначений лише доброчесний кандидат. На наше переконання, Вища рада правосуддя знехтувала своїм конституційним обов'язком та змарнувала шанс на повернення довіри громадян до судової влади.

Вимушені констатувати, що органи суддівського врядування – Вища кваліфікаційна комісія суддів України та Вища рада правосуддя – продемонстрували неспроможність сформувати доброчесний суддівський корпус та виконати суспільний запит на якісне оновлення суддівських лав. На жаль, фінальне рішення Вищої ради правосуддя лише підтвердило, що порушення, які мали місце під час конкурсу, були спрямовані на протягування потрібних кандидатів. Так, всупереч положенню, за яким проводився конкурс, Вища кваліфікаційна комісія суддів України:

встановила третій мінімально допустимий бал щодо першого етапу кваліфікаційного оцінювання кандидатів та не встановила мінімально допустимий бал за наслідком оцінювання особистої та соціальної компетентності кандидатів;

відмовилась оприлюднювати роботи кандидатів за результатами виконання практичного завдання та оцінки членів Комісії за відповідними критеріями, а також бали, отримані кандидатами за кожним із критеріїв доброчесності та професійної етики;

не оприлюднила мотивованих рішень щодо причин відхилення висновків Громадської ради доброчесності.

На тому, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України порушила нею ж встановлений порядок проведення конкурсу, наголосив також під час засідання член Вищої ради правосуддя Андрій Бойко. Найбільш кричущі порушення, які мали місце під час конкурсу, стали предметом судового оскарження з боку окремих кандидатів.

Все це дає нам вагомі підстави припускати, що конкурсні процедури були підлаштовані для призначення заздалегідь визначених кандидатур, а Громадську раду доброчесності було використано для легітимізації цього процесу. Громадська рада доброчесності вважає неприпустимим проведення подальших процедур добору чи оцінювання суддів у такий маніпулятивний спосіб.

У конкурсі до Верховного Суду останнє слово за Президентом, який відповідно до закону має призначити рекомендованих кандидатів. З огляду на це закликаємо Президента як гаранта Конституції не призначати рекомендованих кандидатів, поки у судовому порядку не буде прийнято рішення щодо вищезгаданих порушень, які мали місце під час конкурсу, і допоки ВККС та ВРП не оприлюднять мотивованих рішень з поясненням справжніх причин відхилення висновків та інформації Громадської ради доброчесності.

Також очікуємо, що Президент як автор судової реформи найближчим часом ініціює незалежний міжнародний аудит, а також виправлення усіх недоліків процедури добору суддів, які призвели до такого результату, та переформатування (зміна складу, структури та порядку обрання) органів суддівського врядування, відповідальних за його проведення.

powered by lun.ua
Коментарі — 42
Виктор Симович _ 04.10.2017 21:43
IP: 94.244.41.---
Natali Sokolenko:
Алe всю відповідальність я покладаю на прeзидeнта, бо він жe говлрив про тe, що конкурс чудовий, ми запeрeчували, пропонували зустрітися, алe він нас нe почув
Имхо ему от Вашего возложения ни холодно ни жарко. Шкура буйволиная, и аппетит такой же. Есть три базовых варианта: ждать, уговаривать и бить. Есть ли надежда дождаться? Есть ли надежда уговорить? А бить низзя, потому что Путин придёт?
Logic2009 _ 04.10.2017 07:33
IP: 91.196.177.---
Ілля Мазур:
я колочу...
Головой о стенку.
Ілля Мазур _ 03.10.2017 22:37
IP: 104.155.117.---
Logic2009:
Ілля Мазур:
Уролог, занимайтесь своими х...,
а место околачивания груш на УП
почитали бы "Бессмертный барак".
Поправочка: я не околачиваю груши на УП, я их колочу. И в качестве одной из таких груш выступаете... вы. Просто, в силу своей недалекости, вы этого не понимаете.
Logic2009 _ 03.10.2017 22:06
IP: 91.196.178.---
Воронежский гитлеровец СЕМИЖОПОВ (ник Petras Rebokov) – НАЦИСТСКАЯ СКОТИНА
Безмозглый недоумок как шавка кусает всех подряд.
Пошёл вон, дегенерат.
=========================================================================

Был во времена Петра Первого купец по фамилии СЕМИЖОПОВ.
Фамилия стала поводом для шуток над оным, и он решил поменять.
Подал прошение царю дабы тот позволил изменить на более
благозвучную.
Пётр наложил резолюцию:
"Просьбу удовлетворить, повелеваю уменьшить до трёх".
Купец почёл за издевательство, и менять не стал.
=====================================================
Потомка этого купца Вову Семижопова отправил пигмей Путлер гадить на УП.
Тупая безмозглая невежда гадит текстами не имеющими
ни малейшего отношения к темам блогов.
СЕМИЖОПОВ, ПОДАВИСЬ ЗАРАБОТКОМ.
ВСЮ НОЧЬ СКОТИНЕ БУДУТ СНИТЬСЯ УБИТЫЕ В ДОНБАССЕ
КРОВОЖАДНЫМ ПИГМЕЕМ ПУТЛЕРОМ.
КРОВЬ НА ТВОИХ РУКАХ, КОТОРЫМИ БЕРЁШЬ 30 СРЕБРЕНИКОВ
Logic2009 _ 03.10.2017 21:39
IP: 91.196.178.---
Ілля Мазур:
существует такое свойство слов, как многовариантность.
Ну прямо не Ілля Мазур, а Фима Собак.
Уролог, в следующий раз, когда Вас забанят, не меняйте Илья на
Ілля, а берите готовый ник.
Logic2009 _ 03.10.2017 21:32
IP: 91.196.178.---
Ілля Мазур:
А "працюю на радио" – это не работа.
Пропахший мочою Уролог
Готов всем советы давать,
А кони всё скачут и скачут,
А избы горят и горят.

Уролог, занимайтесь своими х...,
а место околачивания груш на УП
почитали бы "Бессмертный барак".
Anatol Zubenko _ 03.10.2017 20:56
IP: 146.148.120.---
Petras Rebokov:
Anatol Zubenko:
Petras Rebokov:
Orest Jj:
Воронежу выделили деньги на ремонт дорог, в городе практически все центральные улицы покрыты новым асфальтом, кроме того 50% дворов, так же уложены новым асфальтом. Рядом со мной сделали новую дорогу на маленький хутор 50 домов, в соседнем селе сделали трёхэтажный сельсовет на 1000 м.кв.
Вокруг строятся с/х фермы и небольшие заводики.
- ты о чём пишешь болезный, о нищей Украине!?
Трехэтажный сельсовет? Тогда конешно, весь твой хутор там будет трудоустроен...
Кстати сынок, хох/лы то же участвовали в укладке плитки вокруг этого здания!
Дык, может это тюрьма?
Orest Jj _ 03.10.2017 20:55
IP: 77.52.109.---
Ілля Мазур:
Orest Jj:
Ілля Мазур:
а на украинском "добродетель" це "чеснота"
Похоже, что вы, как и Логик2009, не в курсе того, что существует такое свойство слов, как многовариантность.
В любом случае, слово "доброчеснисть" не имеет никакого отношения к чесности, как, судя по вашему комментарию, вы считали.
У чукчей слово "снег" имеет практически 30 многовариантностей
...Доброче́сність (церковнослов'янське: Цілому́дрія, моральна й тілесна Чистота́ та Неви́нність, цнота,
В контексті боротьби з корупцією доброчесність – це необхідна морально-етична складова діяльності державного службовця, яка визначає межу і спосіб його поведінки, що базується на принципах доброго відношення до громадян та чесності у способі власного життя, виконанні своїх обов'язків та розпорядженні державними ресурсами...
Anatol Zubenko _ 03.10.2017 20:48
IP: 35.190.198.---
Petras Rebokov:
Orest Jj:
Воронежу выделили деньги на ремонт дорог, в городе практически все центральные улицы покрыты новым асфальтом, кроме того 50% дворов, так же уложены новым асфальтом. Рядом со мной сделали новую дорогу на маленький хутор 50 домов, в соседнем селе сделали трёхэтажный сельсовет на 1000 м.кв.
Вокруг строятся с/х фермы и небольшие заводики.
- ты о чём пишешь болезный, о нищей Украине!?
Трехэтажный сельсовет? Тогда конешно, весь твой хутор там будет трудоустроен...
Ілля Мазур _ 03.10.2017 20:34
IP: 104.155.117.---
Orest Jj:
Ілля Мазур:
а на украинском "добродетель" це "чеснота"
Похоже, что вы, как и Логик2009, не в курсе того, что существует такое свойство слов, как многовариантность.
В любом случае, слово "доброчеснисть" не имеет никакого отношения к чесности, как, судя по вашему комментарию, вы считали.
Natali Sokolenko _ 03.10.2017 20:32
IP: 46.211.118.---
Виктор Симович:
Наташа, разрешите сказать, что я ценю Вашу искренность (я так пока думаю) и то, что Вы одна из немногих, кто общается с читателями. По-Вашему, честный Пётр Алексеевич хочет, но не может?

Отдайте себе отчет – это у Вас мнение, основанное на фактах, или contra spem spero?
Як кажуть шановані правники, прeзидeнт можe, алe цe набагато складнішe, ніж здається на пeрший погляд. Почитайтe блог Уколова, цe ж голос одного з кланів АП, цeй клан вважає і вочeвидь підказує прeзидeнту, що нeдоброчeсних призначати нe можна. Алe всю відповідальність я покладаю на прeзидeнта, бо він жe говлрив про тe, що конкурс чудовий, ми запeрeчували, пропонували зустрітися, алe він нас нe почув
Orest Jj _ 03.10.2017 20:26
IP: 77.52.109.---
Petras Rebokov:
Orest Jj:
Россия сократила внешний долг до 50 миллиардов долларов, Резервный фонд увеличился до 1 триллиона рублей, Фонд национального благосостояния достиг 4.5 триллиона рублей.
- украинцы а нетерпением ждут развала России с 2014 года...
угу, Взадов. Теперь будешь по-уши в хамоне
...Россия ввела санкции против регионов... России.
В России отменили льготное кредитование регионов, по которому была назначена просто смехотворная процентная ставка, всего 0,1%.
Теперь же, мантра "денег нет" делает своё дело и вводит иные правила, согласно которым если регион и захочет взять кредит, а многие по любому их возьмут, ведь нужно расплачиваться за уже взятые, то ему нужно будет выплачивать не менее 9,5% годовых.
На сегодняшний день 36 регионов РФ убыточные и вынуждены брать кредиты для погашения взятых ранее.
Orest Jj _ 03.10.2017 20:19
IP: 77.52.109.---
руслан49:
Orest Jj:
Ахтунг! Ахтунг!

...Все экс-регионалы дружно проголосовали за "судебную реформу Порошенко" вместе с БПП и НФ...
Реальная коалиция, зафиксированная сегодня на табло Рады, давно уже получила название "Широкая барыжно-олигархическая коалиция "Роттердам плюс" имени Порошенко".
И пусть никого не "смущает" тот факт, что радикально продажная фракция Ляшко в этот раз не проголосовала. В действительности, она тоже состоит в этой коалиции – просто в этот раз, видать, не сторговались...
Ахтунг, ахтунг! Батьківщина і Опоблок разом не голосували за пенсійну реформу. Майбутня ширка виявила свою сутність.
блин лопатный, они агенты кремля а не мародеры.
Anatol Zubenko _ 03.10.2017 20:17
IP: 94.153.158.---
Orest Jj:
Ілля Мазур:
Orest Jj:
Наталя Соколенко:
товарисчу лишь бы пнуть...Для него доброчеснисть це "отвечаю на зуб" или "век воли не видать".
Вот видно, что вы в украинском – ни в зуб ногой. Уловили созвучие слова "доброчеснисть" со словом "чеснисть" и думаете, что одно слово имеет какое-то отношение к другому. А не имеет. По-украински "доброчеснисть" означает добродетель.
а на украинском "добродетель" це "чеснота"
Тогда доброчеснисть-тавтология...Где Фарион?
руслан49 _ 03.10.2017 20:14
IP: 35.195.125.---
Petras Rebokov:
Orest Jj:
Россия сократила внешний долг до 50 миллиардов долларов, Резервный фонд увеличился до 1 триллиона рублей, Фонд национального благосостояния достиг 4.5 триллиона рублей.
- украинцы а нетерпением ждут развала России с 2014 года...
Так на 01.02.2015 року Резервний фонд був же 5,8 трильйона рублів. Як же це він збільшився до 1 трильйона.
руслан49 _ 03.10.2017 20:08
IP: 35.190.219.---
Orest Jj:
Ахтунг! Ахтунг!

...Все экс-регионалы дружно проголосовали за "судебную реформу Порошенко" вместе с БПП и НФ...
Реальная коалиция, зафиксированная сегодня на табло Рады, давно уже получила название "Широкая барыжно-олигархическая коалиция "Роттердам плюс" имени Порошенко".
И пусть никого не "смущает" тот факт, что радикально продажная фракция Ляшко в этот раз не проголосовала. В действительности, она тоже состоит в этой коалиции – просто в этот раз, видать, не сторговались...
Ахтунг, ахтунг! Батьківщина і Опоблок разом не голосували за пенсійну реформу. Майбутня ширка виявила свою сутність.
Orest Jj _ 03.10.2017 19:56
IP: 77.52.109.---
Ахтунг! Ахтунг!

...Все экс-регионалы дружно проголосовали за "судебную реформу Порошенко" вместе с БПП и НФ...
Реальная коалиция, зафиксированная сегодня на табло Рады, давно уже получила название "Широкая барыжно-олигархическая коалиция "Роттердам плюс" имени Порошенко".
И пусть никого не "смущает" тот факт, что радикально продажная фракция Ляшко в этот раз не проголосовала. В действительности, она тоже состоит в этой коалиции – просто в этот раз, видать, не сторговались...
Виктор Симович _ 03.10.2017 19:53
IP: 94.244.41.---
Наташа, разрешите сказать, что я ценю Вашу искренность (я так пока думаю) и то, что Вы одна из немногих, кто общается с читателями. По-Вашему, честный Пётр Алексеевич хочет, но не может?

Отдайте себе отчет – это у Вас мнение, основанное на фактах, или contra spem spero?
Виктор Симович _ 03.10.2017 19:46
IP: 94.244.41.---
Правильный заголовок: про напёрсточников И ИХ БОССА президента Украины.
Orest Jj _ 03.10.2017 19:16
IP: 77.52.109.---
Ілля Мазур:
Orest Jj:
Наталя Соколенко:
товарисчу лишь бы пнуть...Для него доброчеснисть це "отвечаю на зуб" или "век воли не видать".
Вот видно, что вы в украинском – ни в зуб ногой. Уловили созвучие слова "доброчеснисть" со словом "чеснисть" и думаете, что одно слово имеет какое-то отношение к другому. А не имеет. По-украински "доброчеснисть" означает добродетель.
а на украинском "добродетель" це "чеснота"
Ілля Мазур _ 03.10.2017 18:20
IP: 35.195.125.---
Orest Jj:
Наталя Соколенко:
товарисчу лишь бы пнуть...Для него доброчеснисть це "отвечаю на зуб" или "век воли не видать".
Вот видно, что вы в украинском – ни в зуб ногой. Уловили созвучие слова "доброчеснисть" со словом "чеснисть" и думаете, что одно слово имеет какое-то отношение к другому. А не имеет. По-украински "доброчеснисть" означает добродетель.
Наталя Соколенко _ 03.10.2017 18:10
IP: 35.195.116.---
Orest Jj:
Ілля Мазур:
Наталя Соколенко:
Чекайте, ми ж всі працюємо, у Громадські раді доброчесності – волонтерська робота. Я працюю на радіо, наприклад.
Вот именно: "Я працюю на радіо". Да это разве работа для женщины? Женщины должны быть медсестрами, врачами, воспитательницами, педагогами, бухгалтерами, диспетчерами, экономистами, провизорами, ткачихами, поварами, на худой конец, – проводницами или машинистами портальных кранов. А "працюю на радио" – это не работа.
угу. А ще обязанность женщин – коня на скаку останавливать, в горящие избы входить...На крайний случай – асфальтоукладчица или на жд кайлом костыли в шпалы забивать...
"А коні все скачут і скачут, а ізби горят і горят")))
Orest Jj _ 03.10.2017 18:07
IP: 77.52.109.---
Ілля Мазур:
Наталя Соколенко:
Чекайте, ми ж всі працюємо, у Громадські раді доброчесності – волонтерська робота. Я працюю на радіо, наприклад.
Вот именно: "Я працюю на радіо". Да это разве работа для женщины? Женщины должны быть медсестрами, врачами, воспитательницами, педагогами, бухгалтерами, диспетчерами, экономистами, провизорами, ткачихами, поварами, на худой конец, – проводницами или машинистами портальных кранов. А "працюю на радио" – это не работа.
угу. А ще обязанность женщин – коня на скаку останавливать, в горящие избы входить...На крайний случай – асфальтоукладчица или на жд кайлом костыли в шпалы забивать...
Orest Jj _ 03.10.2017 18:04
IP: 77.52.109.---
Наталя Соколенко:
Ілля Мазур:
Мне это нравится: збиговысько каких-то фриков пафосно и претенциозно самопровозгласило себя "Громадською радою доброчесності" (ни много, ни мало) и теперь от имени этой филькиной конторы выпускает какие-то официальные заяления, кого-то к чему-то призывает, от кого-то что-то требует и т.д, и т.п, в общем, ведет себя нагло и вызывающе.
Так и хочется их спросить: "Ребята, а вы работать не пробовали?"
Чекайте, ми ж всі працюємо, у Громадські раді доброчесності – волонтерська робота. Я працюю на радіо, наприклад.
товарисчу лишь бы пнуть...Для него доброчеснисть це "отвечаю на зуб" или "век воли не видать".
Ілля Мазур _ 03.10.2017 18:03
IP: 35.195.195.---
Наталя Соколенко:
Чекайте, ми ж всі працюємо, у Громадські раді доброчесності – волонтерська робота. Я працюю на радіо, наприклад.
Вот именно: "Я працюю на радіо". Да это разве работа для женщины? Женщины должны быть медсестрами, врачами, воспитательницами, педагогами, бухгалтерами, диспетчерами, экономистами, провизорами, ткачихами, поварами, на худой конец, – проводницами или машинистами портальных кранов. А "працюю на радио" – это не работа.
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter