Наталя Соколенко Журналістка

Поліграфна істерика у Зеленського – це індикатор запиту українців на доброчесність. Що далі?

23 жовтня 2019, 20:02

Рибаков – Забзалюку: "Начало разговора – 500 тысяч... Мы будем чики-пики... Вот такой подход, бл..."

- це фрагмент розмови між двома народними депутатами, яку 8 лютого 2012 року оприлюднив народний депутат Роман Забзалюк. Тоді він зробив сенсаційну заяву: перейшов із фракції "Батьківщина", тобто, з меншості до "більшовиків" – в депутатську групу Ігора Рибакова "Реформи зарази майбутнього" з метою...провести розслідування ганебної практики перекуповування нардепів (практики появи "тушок").

Він взяв 450 тис доларів у Ігора Рибакова за перехід у його групу, але оприлюднив аудіозапис розмови з депутатом-перекупником про цю та инші оборудки – викрив тих, хто давав гроші, та хто і на яких умовах брав, зокрема, за окремі голосування.

Грандіозний скандал закінчився в самому зародку – не пішла ця історія навіть на а-ля "Свободу слова" Савіка Шустера та Євгена Кисельова, ведучого аналогічного "ток-шоу", Прости, Господи!

Те, що ми спостерігаємо зараз із історією про, нібито, купівлю голосів окремих депутатів "Слуги народу" по 30 тисяч доларів за душу, вже в зародку не помре. Депутати наввипередки намагаються довести в очах суспільства свою доброчесність, наприклад, за допомоги поліграфу.

Дивіться, ще зовніші гравці ні до чого такого не закликали – "Слуги народу" самі хочуть виправдатися. Це означає: депутати відчули, що в українців є запит на ДОБРОЧЕСНІСТЬ. Недоброчесні – дістали.

Вінчають недоброчесну піраміду посадовців в Україні – судді. На верхівці харчового ланцюга недоброчесних вони збирають величезні суми. І часто (безуспішно) намагаються приховати їх.

Як саме вони це роблять, вже три роки досліджує і фіксує у своїх висновках Громадська рада доброчесності.Отже, головні прийоми приховування майна недоброчесними суддями:

1. Декларувати майно як власність родичів

Найбільш поширений прийом – переписати "зайве" майно на близьких родичів.

Наприклад, суддя Вищого адміністративного суду Олег Голяшкін вимагав службове житло, тоді як на його матір було оформлене право власності на 2 квартири в Києві та 7 квартир у Криму.

Колега Голяшкіна – голова Харківського апеляційного суду Геннадій Бершов під час кваліфоцінювання переконував, що позашляховик за понад мільйон гривень водить 72-річна мати.

2. Занизити реальний розмір доходів

Голова Сумського районного суду Сумської області, а нині суддя Верховного Суду, Ігор Дашутін значно занизив у майновій декларації за 2016 рік свій дохід від продажу двох іномарок. Під час кандидування пана Дашутіна до найвищої судової інстанції ГРД виявила, що той задекларував всього 23000 грн від продажу Ford Mondeo 2008 р.в. та Toyota Camry 2010 р.в. Водночас вартість навіть вживаних автомобілів цих марок і моделей відповідного року випуску – щонайменше вдесятеро вища за вказану суддею. Утім, це не завадило Ігорю Дашутіну здобути підвищення й потрапити до нового Верховного Суду. Більше про це – у матеріалах висновку.

3. Організувати фіктивне розлученняНайбільш витончена схема приховування майна – коли під виглядом сімейної драми судді легко його "позбуваються", відписуючи дружинам/чоловікам, але в дійсності продовжують усім користуватись.

До прикладу, голову Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка, статки якого не відповідають задекларованим доходам, детективи НАБУ знайшли у незадекларованому будинку, де він перебував разом зі своєю екс-дружиною. Деталі – у висновках ГРД тут і за посиланням.

Заступник голови ОАСК Євгеній Аблов та його дружина-суддя Юлія Аблова у декларації родинних зв'язків за 2012-2016 роки зазначили, що розлучені, спільно не проживають та не пов'язані спільним побутом. Однак через 20 днів після закінчення терміну, визначеного законом для виправлення відомостей у поданій раніше декларації, обоє повернули собі статус подружжя.

4. "Забути" про коштовне майноЩе один з популярних суддівських прийомів – затягнути з оформленням документів на введення в експлуатацію маєтку, попри тривале проживання в ньому, або виправдовуватись тим, що "забув" задекларувати майно чи "не знав", що в нього є. Так, суддя Одеського окружного адміністративного суду Олег Глуханчук, декларуючи ділянку на узбережжі Чорного моря, чомусь не зазначив зведений на ній будинок на понад 400 кв.м. вартістю 7 млн.гривень. Пізніше суддя виправдовувався, що "хата не його" і він про неї нічого не знав.

5. Посилатися на чуйних заможних друзів

Коли бракує аргументів, але будь-що потрібно залишитись на посаді, судді вдаються до неймовірних пояснень. Приміром, на прохання ВККС пояснити походження ділянки й будинку у передмісті столиці суддя Господарського суду м.Києва Сергій Мудрий переконував, що на це отримав $100 тис. безвідсоткової позики від співчутливого товариша. При цьому з пояснень судді випливає, що за 10 років ніяких грошей він ще не повертав, а втрати товариша у $70 тис. доларів лише на зміні курсу вони обговорять, коли настане пора повертати борг. Як не дивно, але Комісія повірила в це і успішно атестувала суддю Мудрого.

Ухвалений закон N1008 про судову реформу передбачає відставку у повному складі Вищої кваліфікаційної комісії суддів, яка вірила цим байкам і,очевидно, як на мене, покривала награбоване. Що буде далі, побачимо.

Важливо, щоб усі причетні до чергової судової реформи відчули і не забували суспільний запит на доброчесніть. Бо всі найкращі ідеї і найщиріші мрії про успішну Україну закінчаться ось чим:

"Як іржа, що поступово підточує міцні металеві речі, так і несправедливе, корумповане судочинство руйнує найкращі досягнення країни в багатьох інших сферах", – це цитата із виступу Архієпископа Православної церкви України Євстратія (Зорі) на експертному обговоренні "Становлення справедливості в Україні" представників Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій (далі – Рада церков) із членами Громадської ради доброчесності.

Рада церков, що є набільшим громадським об'єднанням в Україні (це ремарка для атеїстів), підтримала індикатори, за якими та оцінює суддівську доброчесність.

І закликала нову владу зберегти роль моральних авторитетів, Громадської ради доброчесності, міжнародних експертів у доборі суддів. Поний текст звернення Ради церков тут.

Чуда не треба для того, щоби відсіяти із судової системи недоброчесних, навіть поліграф зайвий. Достатньо обрати доброчесних громадян до нової Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і не втручатися в їхню роботу за наперед визначеними, зрозумілими і підтриманими суспільством критеріями.

Але конче треба, щоби нова влада відчувала цей запит на доброчесність, зокрема, суддів, як постійний подих у потилицю. І це вже наша спільна справа.

powered by lun.ua
Коментарі — 17
Анатолий Герасименко _ 27.10.2019 14:38
IP: 35.235.226.---
Балконский Андрей:
Анатолий Герасименко:
Нельзя не серьезно относиться к прохоботам, кто его поддерживает они наиболее организованы и реакционны. А перевороты совершаются малым количеством, но смелостью.
Если сейчас устроить переворот, а он может быть только военным, то мы совершенно очевидно, получим в краткосрочной перспективе новую хунту Пиночета, а в среднесрочной – полный развал страны.
Анатолий Герасименко _ 26.10.2019 20:38
IP: 35.235.227.---
Балконский Андрей:
Первая в Мире страна Камеди Батл!

Против "Квартала" и Коломойского Порошенко теперь будет бороться вместе с "Дизель-шоу"

Проиграв всухую президентские и парламентские выборы Игорю Коломойскому, пятый президент Украины Петр Порошенко не собирается сдаваться и принимает правила игры, в результате которой близкий к Коломойскому комик и актер Зеленский стал президентом Украины. Только так можно объяснить его решение приобрести миноритарную долю юмористический проекта "Дизель Шоу". 30% акций этого проекта теперь полностью принадлежать Порошенко.
Ничего удивительного. Это просто агония. Порошенко проиграв выборы так и не понял, что от него уже ничего не зависит. И его мнение уже никого не интересует. Но он настойчиво продолжает всячески пакостить, считая, что так можно изменить электоральные симпатии. Вроде бы и интеллект у него довольно высокий, но морально он полный урод.
Log Log _ 25.10.2019 20:27
IP: 35.235.226.---
Андрей Балконский – безмозглый кретин Унитаз Семижопов из Воронежской области
полностью принадлежать Порошенко.
Дегенерат, за полсотни лет ты не удосужился правильно употреблять мягкий знак.
Идиотина, научись писать по-РУССКИ.
Пошёл вон, чучело огородное.
iip _ 25.10.2019 14:55
IP: 35.235.226.---
На кінець – епітафія на здоровий глузд "слуг"...

"Манипуляция, пафос, цирк". Эксперты раскритиковали проверку нардепов на полиграфе
(Источник: Гордон)
Руководитель представительства Всеукраинской ассоциации полиграфологов в Киеве Игорь Ищук в комментарии изданию "theБабель" рассказал, что полиграф "не показывает ложь", и назвал процедуру прохождения детектора лжи нардепами от "Слуги народа" цирком и манипуляциями.
Log Log _ 25.10.2019 09:44
IP: 35.235.226.---
Анатолий Герасименко:
якщо поліграф пройде сам Порошенко
"Сміявся голий з паршивого" (С)
Першим повинен пройти автор ідиотської ідеї.
Архітектор завжди стає під міст, який збудувавали.
iip _ 24.10.2019 18:38
IP: 35.235.226.---
Невеличка ремарка.

Цікаво, що Зе-агітатори скажуть на такий факт?
Поліграф показав, що АРАХАМІЯ "нібито" брав гроші у представників "Опозиційної платформи – За життя"?
(тут, на УП матеріал "Уявив Медведчука, який дає мені гроші: Арахамія "здав" поліграф").

Чого варті тепер поблажливо-зверхні посмішки і твердження типу "...Це політичний нонсенс, щоб це мало місце бути, тому це очевидно помилково-позитивна реакція..."???
Слуги тепер кожен раз, коли їх буде викривати поліграф, з дерев'яними посмішками казати – ну то ж "політичний нонсенс", бла-бла-бла))))))))))
Анатолий Герасименко _ 24.10.2019 17:26
IP: 35.235.226.---
Grenader45:
...поліграфічна істерика – це про Петра.)
Ну а реакція порохосмоків, настільки передбачувана, як те, що завтра п'ятниця.
Пройшли поліграф – шоу. Не пройшли – аааа, значить брали. І так по будь-якому пункту. Хто-хто, а адепти сивочолого на "лжі" – ПСА з'їли.
Невдячна робота у порохобота. Ну а тепер...Вперед "дякули"))
У порохоботів може бути тільки один переконливий аргумент: якщо поліграф пройде сам Порошенко! А він, натомість, чомусь сором"язливо соромиться. Цікаво, а чому?
Grenader45 _ 24.10.2019 12:47
IP: 35.235.226.---
Log Log:
...))) не гальмуй, снікерсуй. Людині на НОРМАЛЬНУ роботу скоро йти. Чи ти "багатостаночник"?).
Давай хоч про оцет, чи ще щось подібне. Включай мозок...)
Понабирають, "інтелектуалів" – постібатись нема з кого...
Grenader45 _ 24.10.2019 12:21
IP: 35.235.226.---
Log Log:
Grenader45:
"Чёрного кобеля не отмоешь добела".
Обіс*алась ЗЕкоманда, облизуйте.
Язичок не заболів?
))... хороший ПЕСик. На сторожі.
І, ти не повіриш, я хочу щоб у ЗЕкоманди все, що вони декларують – вийшло. Тобі то, на Україну начхати, ти ж песик, що за кістку кидається на будь-кого, хто хазяїну не до вподоби. Так що гавкай собі. Каравану байдуже.))
І ще – не вставляй москальських приказок, поважай рідну мову.
Реагуй... Ти ж не заткнешся??))
Log Log _ 24.10.2019 12:09
IP: 35.235.226.---
Grenader45:
"Чёрного кобеля не отмоешь добела".
Обіс*алась ЗЕкоманда, облизуйте.
Язичок не заболів?
Grenader45 _ 24.10.2019 11:54
IP: 35.235.226.---
...поліграфічна істерика – це про Петра.)
Ну а реакція порохосмоків, настільки передбачувана, як те, що завтра п'ятниця.
Пройшли поліграф – шоу. Не пройшли – аааа, значить брали. І так по будь-якому пункту. Хто-хто, а адепти сивочолого на "лжі" – ПСА з'їли.
Невдячна робота у порохобота. Ну а тепер...Вперед "дякули"))
Александр 1 _ 24.10.2019 11:31
IP: 35.235.226.---
Проходження детектора лжі – це чергове шоу для прихильників Зеленського. Треба розслідувати злочин, а не влаштовувати шоу. Для цього є спеціальні органи, слідчі, свідки, суди тощо. А це шоу нагадує здачу аналізів на наркотики Зеленським у клініці свого знайомого Пальчевського, та видачу відповідної довідки з переплутанням дати взяття аналізу. Тобто, повна туфта.
iip _ 24.10.2019 10:58
IP: 35.235.226.---
Взагалі від цієї історії з (не) голосуванням та поліграфами відгонить якимось ідіотизмом.
Слуги що – кожен раз будуть волати про підкуп та тягати всіх на поліграф, коли депутати будуть незгодні із черговим дурнуватим "законом"?
А що буде завтра?
Будуть заводити кримінальні справи на незгодних депутатів?

Сьогодні це виглядає як дитяча дурня, а завтра може перетворитися у дорослу біду...
Max Mykhaylenko _ 24.10.2019 10:34
IP: 35.235.226.---
Просто шобла попалилася, тому не слід робити далекосяжних висновків. Крім того, тридцятка – ну, це забагато – для слуг народу. Їм і по соточці цілком вистачило б. Ну і бутером закусить.
iip _ 23.10.2019 22:16
IP: 35.235.226.---
Справжні причини цієї проблеми у вкрай непрофесійній діяльності більшовицько-зеленінських "законотворців". Спочатку законотворчу халтуру прикривали "турбо-режимом", а тепер вже прикриватися нічим. Більше 60% законопроектів отримують негативні висновки Головного науково-експертного управління Ради.

Історія із поліграфами дуже влучно названо "істерикою". Поліграфи насправді – дурня, розрахована на, скажімо так, не дуже розумну публіку. Хлопчики з телевізора у своєму амплуа – "шоу маст гоу он". Вся ця "істерика" – чергова тупа імітація кипучої діяльності "слуг" та пускання пилюки у очі. Ну покаже той "прибор" стрілочкою в красне, чи в жовте, або в зелене – куди то все заткнути? Завжди можна сказати, що поліграф помилився, людина нервувалася тощо.

"Слуги" почали читати свої ж, зляпані на скору "закони" – і почалася "істерика".)))))
Анатолий Герасименко _ 23.10.2019 21:51
IP: 35.235.226.---
С каждым годом все больше и больше ловлю себя на мысли: а так ли уж были неправы те, кто совершал революцию в 1917, а потом красный террор на многие десятилетия? Да и ситуация очень похожа на ту, что описывал классик этого жанра: верхи не могут, а низы не хотят... А дальше, Вы знаете...
ukrru _ 23.10.2019 21:20
IP: 35.235.226.---
весело
ONLINE
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter