''За Конституцію! За Революцію!'' (с)
Олег Медведєв у фірмовому істеричному стилі "Україна гине!" звинувачує противсіхів "на чолі з Забужко" (Оксані Стефанівні вже можна політичну партію очолювати) в черговому провалі, зраді і тому, що Янукович набуває диктаторських повноважень.
Стомило вже се камлання. З такої точки зору бютівцям треба щодня згадувати, як у рамках Коаліції Соборності та Відродження вони хотіли президента в парламенті обирати, і каятися. Те ж саме треба робити членам Партії регіонів, до речі.
Можна подумати, що чергова зміна Конституції вплине якось на життя простих громадян. Вони що раніше свої констутиційні права могли захистити хіба самотужки, що й далі так буде. Не на суд же сподіватися, справді.
"Помаранчевим" ніхто не заважав провести судову реформу, про яку на УП писали ще 5 років тому:
"Я кожен день буваю в судах і бачу, що судді, які перелякалися були люстрації – тепер запитують, кому "занести", щоб залишитись при посаді. Вони вірять в те, що ця влада буде лише декларувати абстрактну справедливість, але не буде карати за незаконні рішення. Вони готові до того, що ніхто не дорікне їм, коли вони "дуплитимуть" простих громадян, аби тільки не приймали неполіткоректних рішень щодо помаранчевих вождів".
Вони її не провели, і тепер пожинають плоди власної співпраці з суддями.
Але скасування дебільної політреформи – явище позитивне.
Янукович (чи хто там приймає рішення замість нього в оточенні) не повертає собі диктаторські повноваження Кучми. Він хоче – як Кучма – стати "над сутичкою", бути арбітром. Якщо ми згадаємо, як закінчив Кучма, треба тільки вітати ці прагнення:))
Найбільш по суті щодо рішення КС висловився юрист із аж ніяк не "біло-синього" сайту "Майдан" у коротенькому тексті "Політреформа" сконала":
"Конституційний суд України визнав "політреформу" 2004-го року неконституційною через порушення процедури прийняття "закону "чотири двійки". Закон втрачає чинність з сьогоднішньої дати. Псевдоправовий і підкилимний витвір жлобів, що рятували своє становище порушенням Конституції, віддав чортові душу.
Це треба було зробити ще президентові Ющенку, ще 2005-го року, хоча б і в день інавгурації. Він того не зробив (не захотів, не зміг, полінувався тощо – наразі це вже не так важливо), тож краще пізніше ніж ніколи: держава ніколи не стане правовою, якщо заснована (а Конституція – не що інше, як правовий підмурок держави) на беззаконні.
Суспільство ніколи не стане громадянським, якщо не навчиться зло відверто називати злом, незалежно від політичної кон'юнктури.
Таким чином, Конституційний Суд України абсолютно справедливо визнав "політреформу" неконституційною. "Політреформа" сконала і втратила силу з 01.10.10.
...Найцікавіше почнеться зараз, коли влада, "політичні сили" і придворні політолухи почнуть рішення КСУ коментувати і намагатися робити практичні кроки на його підставі. Тож запасаймося попкорном. Буде, як завжди, "весело і неадекватно" (с).
P.S. На жаль, КСУ не зміг (не захотів тощо) сказати ще одне, важливе. Скасуванням "політреформи" (цілком правильним скасуванням) президенту України надаються повноваження за редакцією Конституції 1996 року. Але ніхто Януковича на посаду з цими повноваженнями не обирав (рівно як народних депутатів на "скорочені" повноваження).
Правовий вихід з цієї ситуації – перевибори президента і ВРУ."
Якщо БЮТу так хочеться боротися з диктатурою, хай краще зосередиться на перевиборах. Подивимося, скільки на них буде противсіхів.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.