20 березня 2011, 12:44

''Журналістика даних'': величезний масив інфи у зручному інтерфейсі. Починаємо з Бюджету

Cайт ТЕКСТИ запускає новий проект: "візуалізація даних" або "журналістика даних".

Він дає можливість користувачам за допомогою зручного інтерфейсу самим аналізувати великі масиви інформації.

Першою розробкою є візуалізація проектів Бюджету України – http://texty.org.ua/mod/datavis/apps/budget (працює в Мозіллі, Сафарі та Опері; Експлорер із його закритим програмним кодом не підтримує візуалізацію).

Будь-хто може легко подивитися основні статті витрат, порівняти їх із витратами минулого року. Також веб-програма ТЕКСТІВ наглядно ілюструє пункти витрат, які виросли або впали порівняно з попередніми роками.

Усі витрати розбиваються по конкретних міністерствах або установах у зручний, графічний спосіб – у вигляді так званого "bubble chart" (графіку з кулями різного розміру, залежно від суми).

Після того, як Рада прийме зміни до Бюджету, про які зараз говорить Янукович, відразу додамо їх до нашого інтерфейсу.

ТЕКСТИ планують рухатися далі і вивчають можливість візуалізувати величезний масив інформації, котрий міститься у Віснику державних закупівель.

Після цього хотілося б візуалізувати такі бази даних: Державну програму по Євро-2012; в якій неможливо відслідкувати часті зміни через великий обсяг; дані Мінрегіонбуду щодо тарифів на послуги ЖКГ в різних регіонах; дані НБУ про власників комерційних банків тощо.

Створення загальнодоступного онлайн-інструменту, який би допоміг усім зацікавленим здійснювати власні міні-дослідження з відкритою, але складною для сприйняття інформацією, сприятиме кращому розумінню процесу прийняття рішень владою, підвищить аналітичні можливості медіа і прозорість та підзвітність чиновників.

Поінформоване суспільство, в якому свідомі громадяни здатні осягти і проаналізувати інформацію, це запорука того, що замість живих мерців у владі в нас буде активне політичне і громадянське середовище. Знання – це весело і корисно.

За детальнішими коментарями звертайтеся до керівника проекту "журналістика даних" Анатолія Бондаренка:

devrand@gmail.com

http://twitter.com/#!/dvrnd

БОНУС: Повний статус усіх шести реакторів АЕС "Фукушима-1" (таблиця)

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Кровь. 2015

За последние полтора года я видел смерти на Майдане, на войне и в тылу. Но самым страшным и пронзительным остается похорон Славы Веремия на Лесном кладбище в феврале 2014 года...

Прощання з Всеволодом Нестайком – вівторок, 19 серпня, 13:00

У будинку Спілки письменників, вул. Банкова, 2....

Кров. 2014

22 лютого Славі Веремію було би 33 роки. А його закопали в пісок на Лісовому кладовищі. Колесніченко не чув, як його мама голосила над труною...

Міліція знайшла в ''Пори'' тротилові шашки, детонатори, цвяхи і Януковича

З огляду на новину про те, що міліція знайшла у Фемен пістолет, гранати і Путіна, варто згадати новину 9-річної давнини: Міліція знайшла в "Пори" тротилові шашки, детонатори, цвяхи і Януковича...

Одеські депутати не забороняли прапор і герб України:))

Політикани в Одеській міськраді у прагненні відволікти виборців від соціально-економічного стану в країні заборонили "символіку ОУН-УПА". Так сьогодні повідомив УНІАН...

Почему историки не хотят иметь дела с Колесниченко

Севастопольский "регионал" Колесниченко делает вид, что не понимает, почему западные историки возмущаются тем фактом, что Колесниченко перепечатал их работы...