5 березня – день смерті Шухевича і Сталіна. Яке майно залишилося в командира УПА після смерті (ФОТО)
Ці дні сповнені історичних подій і паралелей. "Історична Правда" нагадує про деякі з них.
5 березня 1950 року в бою зі спецвідділом МДБ загинув командир УПА Роман Шухевич. Читайте на ІП історичний детектив про те, як його шукали і яка доля чекала тіла убитих повстанських командирів.
Пропонуємо також поглянути на фото з архівів КГБ – про те, яке майно було у Шухевича на момент його смерті. Ось два фото з десяти, які є в нас на сайті:
5 березня 1953 року помер керівник СРСР у 1922-1953 роках Йосип Сталін. На відміну від Шухевича, який помер у бою, Сталін умирав довго, на дачі, на дивані, в мокрій піжамі, паралізований, в оточенні інтригуючих екс-соратників.
ІП підготувала добірку світових журнальних обкладинок, присвячених постаті Сталіна.
Також до свіжих виборів у наших східних сусідів ми підготували таку ж добірку, присвячену Путіну. Якщо ВВП відбуде ще два терміни, він упритул наблизиться до рекорду перебування при владі Сталіна. Тільки Йосип Віссаріонович радикально змінив СРСР, а от Путін Росію змінив ледь-ледь. Може, воно й на краще.
Щоб нагадати, як Путін уперше став в.о. президента РФ, ми також знайшли відео новорічного прощання Бориса Єльцина 31 грудня 1999 року – з цього дня і почався сяючий шлях ВВП.
І ще один сумний ювілей – 60 років тому, 4 грудня 1952 року, загинув головний художник УПА Ніл Хасевич. Його творчий доробок, з якого ми переважно і отримуємо візуальну картинку про Армію, теж можна подивитися на "Історичній Правді".
Спасибі за увагу. Пам'ятайте про минуле, цікавтеся сьогоднішнім, живіть майбутнім:)
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.