Ольга Стефанишина Реформатор закупівель медичної галузі та антикорупційна активістка, колишня заступниця міністра охорони здоров'я України з питань євроінтеграції (2018–червень 2019). Народний депутат від партії Голос.

МОЗ не переживе ще одного експерименту після Скалецької

04 березня 2020, 12:20

Влада проводить експерименти на українському народові і міняє міністрів як шкарпетки. Причому цілими пакетами. За ніч "призначає" міністрів. Без представлення, обговорення і програм і всупереч законам і здоровому глузду. Президент хапається за перших ліпших кандидатур, яких йому хтось нашіптує на вухо і сподівається лише на фарт: а раптом вигорить.

Не вигорить.

Міністрів не можна призначати за ніч. Вони мають представити парламенту свою програму, бачення реформ. І лише тоді Парламент має приймати рішення. Ми вимагаємо поіменного голосування за кожного міністра окремо, як цього вимагає закон України. Стаття 9 Закону "Про Кабінет міністрів" чітко каже: Подання щодо окремих кандидатур на посади, зазначені у поданні щодо посадового складу, може вноситися окремо.

Я дуже хочу звернути увагу Президента і монобільшості в Парламенті на одне з найважливіших міністерств для кожного українця – на МОЗ. Бо там експерименти можуть коштувати життів. І я не перебільшую. Сфера охорони здоров'я – це мільйони людських життів. Експериментувати з ними – це злочин! А не розуміти цього – ідіотизм.

Новий старий кандидат на посаду міністра охорони здоров'я Ілля Ємець уже був на цій посаді. Про це мало хто пам'ятає, а це – багато про нього каже. Він – доктор медичних наук, фаховий кардіохірург і лікар, очевидно, хороший.Ілля Ємець очолював МОЗ за часів Януковича – в уряді Азарова. Він, як і майже всі решта міністрів, нічого не змогли змінити в сфері охорони здоров'я. Пропрацювавши 5 місяців, пішов зі своєї посади.

Про пана Ємця різні люди, які з ним працювали 10 років тому в міністерстві, говорять майже одне і те саме. Він любить свою лікарську справу і не хоче занурюватися в системні речі. За першої ліпшої нагоди тікав в операційну. А тим часом все в міністерстві відбувалося за його спиною – тендери, закупівлі, призначення на посади.

Бо добрий лікар потрібен у лікарні. В МОЗ сьогодні потрібен супер-менеджер, антикризовий фахівець, який в першу секунду призначення підхопить роботу і буде, пробачте, фігачити. Щоб не повторилися Нові Санжари і щоб Україна вдало пройшла зону турбулентності з коронавірусом. І щоб з 1 квітня реформа таки стартувала. І шанси на це все ще є. Хоча й дуже примарні.

На посаду міністра потрібно призначити людину, яка:

- працювала в Міністрестві охорони здоров'я, команді реформ при МОЗ або Національній службі здоров'я останні кілька років. Бо людина має розуміти в деталях суть медичної реформи. Нема часу пояснювати. Нема часу вчити матчастину!

- має знання, навички та кваліфікацію, а також успішний управлінський досвід та розуміння специфіки держслужби

- матиме можливість та спроможність прийти зі своєю командою сильних заступників і одразу включитися в процес та запустити реформу з 1 квітня. Бо нав'язані заступники і радники в МОЗ вже були. До добра, як бачите, це не довело.

Один раз президент уже поекспериментував і призначивна посаду міністра людину, яка не працювала в системі останні кілька років і не розуміє реформу охорони здоров'я.

Врезультаті:

- перші три місяці документи не підписувалися, робота в МОЗ зупинилася, закупівлі ліків не відбувалися! Поки ці нові обличчя вивчали документи і сферу

- керівниця МОЗ не спрацювалися з більшістю команди реформаторів з МОЗ, Національної служби здоров'я, Центру громадського здоров'я. Втрата ключового персоналу підірвала процес підготовки до другого етапу реформи охорони здоров'я

- ситуація навколо коронавірусу в Україні і сутички в Нових Санжарах показали повну некомпетентність керівниці МОЗ

Що з таких експериментів виходить ми всі бачимо: весь світ рятується від коронавірусу, а наша міністерка грає в теніс в санаторії.

Нова людина, яка не знає суті реформи – це провал для сфери охорони здоров'я. Ще одного провалу українська медицина не переживе.

Складається чітке враження, що президентові навмисне "радять" постійно нових людей без компетенцій, щоб вони завалили реформу. І потім можна було сказати, що концепція була неправильна, давайте повертати все взад. І ставити досвідчених і перевірених роками богатирьових, азарових і решту карт із скриньки Пандори.

powered by lun.ua
Коментарі — 7
Игорь Усенко _ 04.03.2020 22:46
IP: 93.75.251.---
Додай хрону до лімону. До чого тут 9 травня і ті Щербаченкі Павличенкі (Бєелові). Вони були солдатами, які виконували свою роботу. Найкращий танкіст – німець Вейхман (понабивав москалів 140, кращій москаль 16), кращій льотчик – німець Хартман 350 збитих літаків, Кажедуб -64. Сімо Хайха знищив 750 російських солдатів – найкращий снайпер. І ті і другі виконували роботу солдата. Сталін і Гітлер два людожера, які гризли один одного, і якщо Гітлер цінував своїх солдат,то Сталін і Жюков своїх солдатів рахували за лайно. Втрати німців у 10 разів меньше за саавецку армію. 9 травня день ганьби савецкай арміі під керівництвом сталіна жюкова, а солдатам шана за їх відданість своїм обов'язкам.
seloiludy _ 04.03.2020 19:53
IP: 185.11.29.---
З автором згоден. Ось, наприклад,Олег Петренко. Хто проти? Аргументи?
Анатолій Якименко _ 04.03.2020 17:51
IP: 195.114.145.---
Це ви про Уляну Супрун???
"Один раз президент уже поекспериментував і призначивна посаду міністра людину, яка не працювала в системі останні кілька років і не розуміє реформу охорони здоров'я.

Врезультаті:

- перші три місяці документи не підписувалися, робота в МОЗ зупинилася, закупівлі ліків не відбувалися! Поки ці нові обличчя вивчали документи і сферу "
_ABM_ _ 04.03.2020 15:51
IP: 77.222.153.---
Романов Фёдор:
_ABM_:
Украинцы проиграли в 1945 году, их герои присягали Гитлеру.
Тебя не поймешь. То ты приводишь в пример украинцев, которые геройски уничтожали гитлеровцев и победили, то утверждаешь, что украинцы проиграли. Ты как-то определись в этой жизни...
А что там на счет Власова и его тряпки-триколора? Или это не в счет?
Владислав Онищенко _ 04.03.2020 14:38
IP: 193.0.220.---
Близько 160 млрд.грн люди поклали з кишені на охорону здоров,я у минулому році. На цей рік виділили на первинну допомогу (сімейні лікарі, педіатри, терапевти) 19 млрд. і на спеціалізовану і високоспеціалізовану – 45 млрд. Чи забезпечить це гарантований пакет медичних гарантій?
Serr _ 04.03.2020 13:03
IP: 212.90.63.---
Романов Фёдор:
Не будем отмечать День Победы 9 мая, это не наш праздник, а их...
Підміна понять. Є 8 Травня – день пам"яті. Є 9 травня – сталінський т.зв. "день перемоги". Отож Людмилу Павличенко згадаємо і вшануємо 8 травня. А 9 траня замість "дня перемоги" (де переможець СССР? А переможена Німеччина є і буде) варто святкувати День Європи. З усіма її проблемами.
Владимир Мариевский _ 04.03.2020 12:58
IP: 194.44.219.---
Согласно сформулированным в статье требованиям к Министру, единственная кандидатура – это Ульяна Супрун. Но Зеленскому нашептали, что она – это ужасное зло. Хотя ужасное зло со всеми вытекающими последствиями – это сам Зеленский. Я могу ошибаться))
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter