Олександр Сушко Голова Правління Міжнародного фонду "Відродження", науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва

Щодо підсумків Парижа

03 жовтня 2015, 11:08

Цим записом відкриваю, завдяки люб"язному рішенню редакції, свій блог на Українській Правді

Про підсумки вчорашнього паризького засідання у Нормандському форматі вже сказано і ще буде сказано багато, і переважно критичного. Дозволю собі непопулярний погляд – з позицій політичного реалізму.

Кінець війни буває 1) на умовах перемоги, 2) на умовах поразки, 3) на умовах нічиєї, модерованої ззовні. Оскільки у нас якраз третій варіант, то він неминуче тягне за собою прийняття деяких рішень, які об"єктивно не відповідають національних інтересам, але уникнути яких не є можливим.

Тому важливо не нагнітати емоції, а розумно готуватись до мінімізації всіх ризиків, які випливають із неминучих виборів на окупованих нині територіях в лютому або навесні 2016 року.

Нині акцент має бути перенесено із допущення/недопущення виборів на вимогу створення передумов, без яких будь-які вибори будуть вважатися фікцією. Існує чимало стандартів чесних виборів, які точно не можуть бути зігноровані, і тут Україна отримає широку міжнародну підтримку.

Згідно критеріїв ОБСЄ (на які посилаються Меркель та Оланд), чесні вибори, зокрема, неможливі без відновлення повноцінної інфраструктури українських політичних партій на місцях, яка нині повністю фізично зруйнована; без створення можливостей ведення вільної політичної комунікації та агітації, без свободи поширення українських медіа (втч телебачення, нині повністю відрізаного); без гарантій фізичної безпеки для кандидатів, агітаторів, спостерігачів, журналістів та виборців.

Не може бути вільних виборів за силового домінування на всіх стадіях виборчого процесу на певній території озброєних людей, які представляють лише одну конкурентну сторону потенційних виборів.

Не може бути вільних виборів і без забезпечення активного і пасивного виборчого права вимушених переселенців з окупованих частин Донбасу.

Якщо ці передумови не будуть гарантовані, вибори не будуть визнані легітимними, і ніхто не зможе аргументовано звинуватити українську сторону з "зриві процесу". Якщо ж будуть, то це означатиме крок до деокупації територій.

Його треба принаймні спробувати пройти.

powered by lun.ua
Коментарі — 66
sfr _ 07.10.2015 21:13
IP: 77.52.153.---
Якщо чесні вибори на Донбасі неможливі, то наш президент зробить їх можливими)). Голова центрвиборчкомісії вже заявив про окремий закон щодо виборів на Донбасі, хтось із депутатів також озвучив необхідність нового закону. Так що незабаром новий федеральний округ РФ "Домбасс" буде, з дотриманням чиннного законодавства, на повному утриманні України).
sfr _ 07.10.2015 20:52
IP: 77.52.153.---
...
spitfire _ 06.10.2015 00:52
IP: 96.44.189.---
по-перше, це ще не кінець війни, оскільки мети не досягнуто, сторони не виснажені, а її характер гібридний, тобто відбулась чергова трансформація засобів ведення війни;
по-друге, насправді маємо примус до капітуляції, причому примушують нас як "гібридні союзники", так і "гібридний ворог";
по-третє, твердження про неминучість виборів є примітивною політологічною маніпуляцією, навмисним обмеженням простору можливих рішень;
нарешті, уявлення про якусь виняткову принциповість ОБСЄ є хибними.
Logic2009 _ 05.10.2015 16:26
IP: 91.196.177.---
Миша Мишин:
Олигофрен, Лужники ещё дымятся. Сходите погрейтесь, а то завтра будет холодно, а
послезавтра остановится вся ваша газоперекачка – запчастей запад не даёт.
LYCIV_OLGA _ 05.10.2015 10:37
IP: 109.251.42.---
Ну, взагалі то: підсумки зустрічі "нормандської четвірки" в Парижі збентежують: ні про що конкретне не домовилися; ніякі документи не підписали; навіть спільній прес-конференції не проводили! Петро Порошенко висловився про підсумки зустрічі – за межами Єлисейського палацу, путін – взагалі не зронив ані слова. Виступи на прес-конференції Ф. Олланда і А. Меркель доводиться чи не розшифровувати... Про це пише в своїй статті "ПОДМОРОЖЕННЫЙ КОНФЛИКТ. ЧТО ЖДЕТ ДОНБАСС ПОСЛЕ ВСТРЕЧИ В ПАРИЖЕ" (Лига.net) В. Портніков.
Єдине про що можна ВПЕВНЕНО СТВЕРДЖУВАТИ, то це про те, що – "після Парижу" – військовий конфлікт на Донбасі "заморожується", і Росія робить ставку на руйнування України за допомогою "Мінська-2"!
А солодкоголосі/заспокійливі владні обіцянки-цяцянки для дурників, як наприклад заяви Порошенка в інтерв'ю українським телеканалам 4 жовтня, ми всі неодноразово чули ще від самого початку "Мінска-1" в тому році!
LYCIV_OLGA _ 05.10.2015 10:31
IP: 109.251.42.---
Владимир Беспалов:
...это не ничья, это долготекущая капитуляция (наподобие "списания" долгов от Яресько).
... автор прав – надо принять реальность и пытаться минимизировать все риски, исходя из сложившейся ситуации...
Пропоную – в якості "інформації до роздумів": ЮРИЙ РОМАНЕНКО "КАК СОХРАНИТЬ ГОСУДАРСТВЕННОСТЬ УКРАИНЕ ПОСЛЕ СДЕЛКИ МЕРКЕЛЬ С ПУТИНЫМ В ПАРИЖЕ" (Хвиля нет)
Багато кому, та й багато що – може не сподобатися, визвати незгоду, але ж автор – аж ніяк не "остаточна істина"; повторюю: це – тільки "для роздумів"
LYCIV_OLGA _ 05.10.2015 10:22
IP: 109.251.42.---
(закінчення)
Тож така нинішня наївність "активної меншості" українського народу – відноситись до олігархічних перевертнів/вурдулаків/нелюдей, (які вже давно окупували Україну) як до людей – може дуже дорого всім нам коштувати – не тільки поту і сліз, але й нашої власної крові та втрати державності.
LYCIV_OLGA _ 05.10.2015 10:21
IP: 109.251.42.---
Yurii Fedoruk:
Схоже, шо автор живе у віртуальному світі, штучно створеному і постійно підтримуваному міністерством пана Стеця... Вже починаєш реально замислюватися, звідки у мінстеця ростуть ноги, а відповідно і методи, коли в українському суспільстві відбуваються такі зомбічеські виверти у мізках...
У Мінстеця "ноги ростуть" – звідтиля, звідки й усієї нинішньої антиукраїнської олігархічної влади "миздобулів" – з припалого порохом минулого путіних/януковичів.
Головна помилка/біда українських патріотів – те, що вони не намагаються впливати на цю владу, змінювати її, наївно вважаючи за "свою". (А вона не "своя"! Це – "пасивні" вороги всього державно-українського! Бо найперше їх цікавить власний "гаманець"/влада в країні, заради чого вони готові йти на "що (!!!) завгодно" навіть на співпрацю з ворогом, і тільки після того – інтереси держави та українського народу, якщо вони не суперечать першому)
(див.закінчення)
Yuri Yurieff _ 05.10.2015 00:00
IP: 95.132.167.---
Хотелось бы услышать совет от мудрых политиков и комментаторов.
Как должны реагировать граждане
на деятельность руководящих лиц страны,
которые с помощью лживых обещаний, откровенного вранья,
зомбирования людей олигархическими СМИ, пришли к власти
и теперь продают и разваливают страну в сговоре с врагом?
Пусть гибнет страна, но торжествует псевдо демократия, или как?
Зато мы будем "европейцами" государства,
управляемого преступниками с Донбасса?
shasta _ 04.10.2015 21:43
IP: 176.8.211.---
Пєця, Сєня і широка Ко навіть не спробували перемогти, бо для цього потрібна сильна армія, для якої потрібна сильна економіка і відсутність корупції, для цього – реальні, радикальні і швидкі реформи + запуск соціальних ліфтів. а саме цього сини папєрєдників і не хочуть категорично.
_yurkiv_ _ 04.10.2015 20:35
IP: 104.154.87.---
Миша Мишин:
Виктор Чернобровкина:
Дело не в выборах а в санкциях, вернее в их снятие в феврале 2015 г. Путин просто протянул время, с тем, чтоб санкции НЕ были продлены, так, как минский процесс, Якобы, к тому времени будет на финишной прямой. И я не сомневаюсь, что санкции НЕ продлять. А потом... А потом Путин продолжит свое черное дело. Удивляет НЕ дальновидности экспертов.
А кто сказал "санкции" это плохо,наверное только хохлы.
Жила-була "страна экс'портозамещения",
Перетворилася в "страну кацаповозмущения",
Не стати їй "страной им'портозамещения",
А стане на межі "страны исчезновения".
Виктор Чернобровкин _ 04.10.2015 18:21
IP: 37.72.40.---
Дело не в выборах а в санкциях, вернее в их снятии в феврале 2015 г. Путин просто протянул время, с тем, чтобы санкции не были продлены, так, как минский процесс, якобы, к тому времени будет на финишной прямой. И я не сомневаюсь, что санкции не продлят. А потом... А потом Путин продолжит свое черное дело. Удивляет не дальновидность экспертов.
_yurkiv_ _ 04.10.2015 18:08
IP: 104.154.73.---
Миша Мишин:
"Глава МВД Украины Арсен Аваков рассказал о новом портативном комплексе Стугна-П, поступившем на вооружение украинских частей.
"Еще не Javelin, но для ряда задач ничем не уступающее американским ракетам – наше украинское оружие" написал он на своей странице в Facebook."- В переводе "Стукну-пукну", смотря на это уебище, я плакаль.
А ти уяви себе в "танке": як стугне, навіть, не пукнеш!
_yurkiv_ _ 04.10.2015 17:31
IP: 104.154.43.---
jut:
_yurkiv_:

СТРАНА П'ЯНИЦЬ, СТРАНА) (УЙЛОВ,
І ВИ, ЯКИХ КАЦАП ПОСІЯВ,
ЩОБ ВИРОСЛИ З ЛАЙНА В РАБОВ.
Жили собі ХЛОПИ сторіччя,
Ілоти польскі, дикуни,
Та на історії узбіччі
Зненацька виросли...В ПАНИ.
Від Ахіллеса родоводи
Швиденько збацали вони
Надули пельку, цаповоди
І стали сіллю всей землі...
Мов свині, ряжені в жупани,
Вони танцюють краковяк,
А лях сміється – бо мужланів
Однак всіх викине КОЗАК.
ЩОБ ВИРОСЛИ З ЛАЙНА СВОИХ СТИХОВ:)
_yurkiv_ _ 04.10.2015 16:33
IP: 130.211.165.---
jut:
Miki2: -
СДОХНИ БЛЕВОТНАЯ РОССИЯ 04/10/15 06:16 ****

Вот в воинственном азарте
Мики, речь веду о том,
Поражает Русь...на карте,
Двадцать первым всё "перстом".
"Перст" саднит, и карта мокнет,
Мики воет и сопит...
Карте что – она просохнет,
А РОССИЯ ВСЕ СТОИТ!
СДОХНИ БЛЕВОТНАЯ РОССИЯ,
СТРАНА П'ЯНИЦЬ, СТРАНА) (УЙЛОВ,
І ВИ, ЯКИХ КАЦАП ПОСІЯВ,
ЩОБ ВИРОСЛИ З ЛАЙНА В РАБОВ.
_yurkiv_ _ 04.10.2015 12:21
IP: 104.197.85.---
Мінські домовленості від початку були "загострені" на поразку України, тому що писалися нашими західними партнера, і призначені для сприйняття та виконання західним менталітетом.
Уявімо собі, що ці домовленості писалися би представниками України і Кацапії. Кожній стороні вистачило б одного речення.
Україна: "Кацапське військо та угрупування сепаратистів виводяться за межі україно-кацапського кордону плюс 50км"
Кацапія: "Українське військо та "атряды бендэр" виводяться за межі Донбасу плюс 50км".
Слав'янський менталітет нічию взагалі не визнає, навіть, коли рахунок 0-0, все одно винуватий суддя, погане поле, на крайній випадок – жиди.
Це "перемир'я" сталося тому, що сторони втомилися від війни, треба зализати рани, і накопичити сили для нових зіткнень, і провокаторами стануть саме сепаратисти, бо для них війна – це "мать родна".
Крім того, яким чином українські прикордонники опиняться у них "в тылу", і які прикордонники в той "тыл" поліэуть?
Так що, "далі буде..."
hrim _ 04.10.2015 09:52
IP: 104.197.88.---
Зважаючи на ВИБОРИ-жовтень2015 ПОЛІТИЧНИЙ РЕАЛІЗМ, нв який АВТОР старається зробити наголос у блозі, буде дійсно непопулярним на сторінках УП. Коментарі тому доказ. Однак, саме непопулярних і водночас близьких до реалій політичних оглядів зараз бракує.
-Vesna- _ 04.10.2015 08:44
IP: 93.72.141.---
Miki2:
СДОХНИ БЛЕВОТНАЯ РОССИЯ
Хороший початок дня.
Orest Asgard _ 04.10.2015 08:35
IP: 80.64.85.---
Астрология четко определяет персонаж Порошенка, у которого антитотем полностью доминирует:
"Черты антитотема отчетливо проявляются в людях с расплывшейся фигурой и одутловатым лицом, в мерзостных, трусливых приспособленцах, холуях и жадинах."
Orest Asgard _ 04.10.2015 08:19
IP: 80.64.85.---
Вигляд цинічного Бариги був дуже страшний, мабуть випив дуже!
Очевидно, що Порошенко здасть інтереси України.Путін довірив, як і раніше, править хану Ахмету на Донбасі. та намагатися просуватися на Захід і на Північ.
Порошенку в першу чергу важливо існування корупційних механізмів через своїх комфортних держпризначенців, які забеспечують йому корупційні потоки, легалізація грошей через дармову приватизацію стратегічних підприємств, рейдерскі схеми, та крошіння активів ліквідованих банків через Гонтарєву.Порошенко по-природі не може бути інакшим, – головне особистий гешефт!
Miki2 _ 04.10.2015 08:05
IP: 93.74.174.---
СДОХНИ БЛЕВОТНАЯ РОССИЯ 04/10/15 06:16 Ukraine,
Разом із Гітлером Кремль намагався поділити світ, уклавши пакт Молотова-Ріббентропа. Путін нещодавно виправдовував цю ганебну змову. Кремль знищував мільйони і переселяв сотні тисяч поневолених людей. Завжди уникав відповідальності. Знищував державність Балтійських країн і окуповував Східну Європу. Розгортав гібридні спецоперації проти Угорщини, Чехословаччини, Польщі, Афганістану та інших країн. Називав це миротворчістю. Вам це нічого не нагадує?
Takozh _ 04.10.2015 04:29
IP: 46.98.80.---
Андраш Пан:
Ми зараз як Фінляндія у 1940-му, втратили свої Виборг та район Петсамо у вигляді Криму і східної частини Донбасу, проте отримали трохи часу. Саме часу, бо, як і для Фінляндії у 1940-му, для нас ще нічого не закінчено. Наше завдання зараз – будувати економіку, зміцнювати армію, дійсно, а не на словах лише, боротися з корупцією. А там – побачимо. В контексті того, куди поліз зараз наш ворог доречно буде згадати східну приказку, щоправда, трохи її перефразувавши під нашу ситуацію: "коли здохне шах, ми отримаємо свою частину від його ішака.":)
Не можна двічі увійти в ту саму річку. Україна не Фінляндія, і буде не друга світова – третя. Світ має справу саме з упертим ішаком, який випробовує себе в ролі шаха. Не треба бавитись з окупантом в демократію, бо це зрада демократії і здорового глузду.
Андраш Пан _ 04.10.2015 01:38
IP: 178.94.239.---
І ще б лідер масштабу Манерґейма нам би не завадив.
Андраш Пан _ 04.10.2015 01:33
IP: 178.94.239.---
Ми зараз як Фінляндія у 1940-му, втратили свої Виборг та район Петсамо у вигляді Криму і східної частини Донбасу, проте отримали трохи часу. Саме часу, бо, як і для Фінляндії у 1940-му, для нас ще нічого не закінчено. Наше завдання зараз – будувати економіку, зміцнювати армію, дійсно, а не на словах лише, боротися з корупцією. А там – побачимо. В контексті того, куди поліз зараз наш ворог доречно буде згадати східну приказку, щоправда, трохи її перефразувавши під нашу ситуацію: "коли здохне шах, ми отримаємо свою частину від його ішака.":)
Андраш Пан _ 04.10.2015 01:30
IP: 178.94.239.---
Ми зараз як Фінляндія у 1940-му, втратили свої Виборг та район Петсамо у вигляді Криму і східної частини Донбасу, проте отримали трохи часу. Саме часу, бо, як і для Фінляндії у 1940-му, для нас ще нічого не закінчено. Наше завдання зараз – будувати економіку, зміцнювати армію, дійсно, а не на словах лише, боротися з корупцією. А там – побачимо. В контексті того, куди поліз зараз наш ворог доречно буде згадати східну приказку, щоправда, трохи її перефразувавши під нашу ситуацію: "коли здохне шах, ми отримаємо свою частину від його ішака.":)
Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter