12 січня 2021, 11:18

Війни майбутнього будуть між аудиторіями FB, Однокласніков і Weibo.

Блокування Twitter Трампа є поворотним моментом розвитку світового інформаційного простору. Соціальні мережі стали фактором геополітики, і тепер їх стане більше, і вони стануть конкурентнішими.

Всі конспірологічні "теорії" про масонів, рептіолоїдів чи "соросят" не могли уявити, що приватна американська соціальна мережа буде блокувати екаунт президента власної країни, яка досі є ключовим лідером світової політики.

Іронія в тому, що саме Twitter Трампа ще до його обрання президентом США став фактором політики, а після обрання – без перебільшень став фактором світової політики. Його твіти цитували всі світові агенції. І навіть те, що найпопулярніший профіль Twitter потужно капіталізував і саму соціальну мережу, не завадив її власникам без жодних сентиментів його заблокувати.

Це історія про те, як насправді змінився світ і хто ньому справді є впливовим.

Усвідомлення значимості соціальних мереж заохочуватиме нові інвестиції. Соціальних мереж стане більше. Ризикну припустити, що нових юзерів заохочуватимуть:

- Посиленням їхніх прав та свобод, можливістю легко комунікувати з їхніми адмінами – оскільки безвідносно до кейсу Трампа історія з банами без пояснень і неможливості апеляцій стала загальною проблемою нинішніх топ-мереж.

- Монетизацією – оскільки мережі це ще й потужний бізнес. Моніторинг уподобань юзерів відкриватиме все більше можливостей для таргетованої реклами, і власники соціальних мереж, аби заохотити нових учасників, вимушені будуть бодай частково ділитися з ними прибутками.

- Новими технічними можливостями через появу масового доступу до 5G. Соціальна мережа у форматі відеобачення вже не є фантастикою.

І найголовніше, – державні інституції не будуть стояти осторонь. Але поділ соціальних мереж відбуватиметься не стільки по лініях державних кордонів, скільки по цивілізаційних маркерах, коли приналежність до мережі сигналізуватиме про геополітичний вибір. Війни майбутнього будуть вестися між аудиторіями FB, Однокласніков і Weibo.

"Матриця" вже стала реальністю. Наші віртуальні образи вже стають частиною віртуальних країн, де кожен юзер – це штик, який вміє стріляти постами та брати участь у масових інформаційних битвах.

Соціальні мережі відтепер стали не лише про комунікацію, – вони, насамперед, про національну безпеку, про цінності і про вибір образу власного майбутнього.

.

Обговорення підтримую на своїй сторінці у Фейсбуці.

powered by lun.ua

Подвійна мораль "руского міра" на прикладі телепомийок.

Це так мило, коли 112 канал пишається тим, що їхня трансляція лишається в YouTube. Наголошу, в американському YouTube! А чому не на Однокласніках? А як же "внєшнєє управлєніє"? Сам не раз спостерігав на ефірах, коли різні "православні" в Бріоні приїжджали на зйомки в німецьких Мерседесах, клали перед собою американські Афйони і підглядаючи в американський Фейсбук годинами чесали про поганих американців, які "сварять" українців і росіян, у який має бути "атдєльний путь"...

Війни майбутнього будуть між аудиторіями FB, Однокласніков і Weibo.

Блокування Twitter Трампа є поворотним моментом розвитку світового інформаційного простору. Соціальні мережі стали фактором геополітики, і тепер їх стане більше, і вони стануть конкурентнішими...

Світ 2021: наввипередки із самим собою

У 2021 р. час у світі піде ще швидше. Проривні технології та інформаційна революція прискорює історію – все те, на що колись йшли десятиріччя, зараз відбувається за рік чи за місяці...

Україна: завжди більше ніж "вибори"

У дні тріумфу Маска особливо популярним стає переконання, що людство на наших очах робить величні прориви у майбутнє. Але це лише ілюзія. Все разом людство досі не подолало жодного суспільного ладу...

Що важливо крім рейтингів

Кумедно, що після нової хвилі соціології деякі громадяни вкотре вирішили, що "точно" знають хто стане президентом. Жодним чином не піддаючи сумніву роботу авторитетних соціологічних структур, зазначу фактори, які поза соціологією впливатимуть на результат виборів: 1) Наявність партійних структур...

Стратегії основних політсил щодо визволення Донбасу

Закон про реінтеграцію Донбасу ухвалено силами 5-ти фракції коаліції зразка 2014 року. Однак дискусії щодо закону підтвердили, що в українському розмаїтому політикумі існують, загалом, три різні стратегії щодо поновлення суверенітету над окупованими територіями...