У справі щодо заперечення Януковичем Голодомору триває суддівське свавілля
11 серпня 2010 року у Печерському районному суді міста Києва відбулося судове засідання у справі за позовом Володимира Волосюка проти Президента України Віктора Януковича, який 27 квітня 2010 року в Страсбурзі заперечив Голодомор як геноцид українського народу, чим вчинив акт наруги над знищеними у такий злочинний спосіб мільйонами українців. Під час судового засідання суддя Г.Супрун демонструвала відверто упереджену та непрофесійну поведінку. Разом з тим Володимир Волосюк представив судові докази на півтори сотні аркушах, а свідчення його представника, заступника голови ВО "Свобода" Андрія Мохника тривали дві з половиною години.
Після відводу попередньої судді Волкової, яка демонструвала упередженість та намагалася усунути позивача від розгляду справи, справа перейшла до судді Г.Супрун. Проте її поведінка була ще більш неприйнятною, суперечила вимогам Цивільно-процесуального кодексу та навіть елементарній людяності.
Почалося з того, що суддя Г.Супрун не запросила на судове засідання представників позивача – заступника голови ВО "Свобода", голову Київської міської організації ВО "Свобода" Андрія Мохника та журналістку Анастасію Бобровську.
Суддя Г.Супрун безпідставно відмовила у задоволенні клопотання Володимира Волосюка про виклик в суд екс-президента України Віктора Ющенка, який підписав закон України "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні", де передбачена відповідальність за заперечення Голодомору, та представників правоохоронних органів, які вели досудове слідство за фактом здійснення злочину геноциду українського народу – Голодомору 1932-1933 років.
Також суддя Г.Супрун відхилила клопотання представника позивача Андрія Мохника про виклик як свідків фахівців, котрі тривалий час вивчають тему Голодомору 1932-1933 років як в історичному, так і в правовому аспектах, а саме – голову Київської міської організації Всеукраїнського товариства "Меморіал" імені В.Стуса Романа Куцика, доктора історичних наук, професора, провідного наукового співробітника Національного Науково-дослідного інституту Українознавства Міністерства освіти і науки України Валентину Борисенко, доктора юридичних наук, професора Національного університету "Києво-Могилянська академія" Володимира Василенка, голову Асоціації дослідників голодоморів в Україні Левка Лук'яненка та доктора історичних наук, провідного наукового співробітника Інституту національної історії Академії Наук України Василя Марочка. Цим самим суддя Г.Супрун позбавила сторону позивача можливості отримати фахову підтримку як щодо кваліфікації Голодомору, так і щодо протиправних дій відповідача по справі Президента України Віктора Януковича.
У зв'язку з упередженим ставленням до позивача та відвертій прихильності до відповідача Віктора Януковича судді Г.Супрун було заявлено відвід як позивачем, так і його представником. Проте суддя Г.Супрун ці відводи відхилила і продовжила розгляд справи хоча була вже майже 19-та година. На прохання Володимира Волосюка перенести судове засідання у зв'язку із закінченням робочого дня та важкими задушливими умовами, внаслідок яких у позивача різко піднявся тиск і йому стало погано, суддя Г.Супрун відповіла відмовою і вимагала від Володимира Волосюка давати пояснення. Не отримавши пояснень від позивача через його хворий стан, суддя звернулась до його представника. А. Мохник повідомив, що його пояснення займуть доволі тривалий час і це може ще більше погіршити стан здоров'я позивача, проте суддя наполягла на дачі пояснень. Допит Андрія Мохника тривав дві з половиною години і лише після цього суддя Г.Супрун закрила засідання, повідомивши, що наступне відбудеться 12 серпня об 11-00.
Позбавлений медичної допомоги, після п'яти годин у залі суду Володимир Волосюк на виході знепритомнів і йому викликали швидку допомогу. Медики реанімобіля констатували різке підвищення тиску, зробили кардіограму, дали укол і навіть пропонували Волосюку поїхати в лікарню. 12 серпня 2010 року Володимир Волосюк, перебуваючи на лікарняному, дав телеграму судді Печерського районного суду Г.Супрун, в якій висловив клопотання про перенесення судового розгляду в зв'язку із хворобою.
Прес-служба ВО "Свобода"
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.