27 грудня 2021, 09:22

Де Україні шукати союзників на міжнародній арені?

Де на міжнародній арені є українські союзники? І головне – що слід зробити, щоб виграти дипломатичну війну проти Москви?

Восьмий рік поспіль влада веде цю політику, м'яко кажучи, провально. Від самого початку війни вони провадять перемовини з Путіним у так званому нормандському форматі – за участі Німеччини та Франції. Переконують, нібито саме ці дві країни – "наші найбільші стратегічні партнери". Нібито тільки вони здатні принести мир в Україну дипломатичним шляхом. І ось-ось це відбудеться. А альтернативи нормандсько-міському формату, начебто... НЕМА!

Але по факту – війна триває. Триває вже довше, ніж Друга світова. Загинули понад 15 тисяч людей. А Німеччина з Францією як у 2014-му, так і тепер – поводяться не як союзники України, а як бізнес-партнери Кремля. Самі подивіться.

Ще у 2008 році Німеччина заблокувала нам вступ у НАТО. Очевидно – посилаючись на прохання Москви не розширювати склад НАТО на схід. Речник тодішнього уряду Меркель навіть відкрито заявив, що Московія має "законні інтереси безпеки" в цьому питанні, і союз НАТО мусить (!) брати їх до уваги.

Колишній канцлер Німеччини, попередник Меркель – Герхард Шредер і взагалі так відкрито обстоював інтереси Путіна, що його внесли до бази "Миротворця". Передавши посаду Меркель, він працевлаштувався в московський Газпром. І почав керувати будівництвом Північного потоку. Спочатку першого, а потім – другого. Ці газопроводи неймовірно збиткові для України й загрозливі для всієї Європи. Але влада Німеччини на чолі із наступницею Шредера, комсомолкою Меркель – дозволила ввести їх в експлуатацію. Франція це підтримала. А потім вони ще й звернулись до США з вимогою НЕ накладати санкції проти Кремля.

Ще ж Мінські угоди. Я нагадаю, що вони передбачають. Це амністія терористам. Це імунітет депутатам, "обраним" під їхнім контролем. Це обрання серед них керівників прокуратури і судів, а також створення "народної міліції". Це сприяння московській і знищення української мови. Це прямі зв'язки Донбасу з РФ. І за все платити має Україна.

Мінські угоди – це капітуляція України. І Німеччина з Францією 8 років змушують нас до виконання умов цієї капітуляції.

А Штайнмаєра пам'ятаєте? Тепер вже колишнього голову МЗС Німеччини. Того, що написав "формулу" із виконання цього ж таки Мінська. Написав акурат після відвідин Кремля. І потім разом зі своїм французьким колегою змусив Україну погодитись на її реалізацію.

І найцинічніше. Німеччина заблокувала передачу нам нової зброї, вже КУПЛЕНОЇ за НАШІ ГРОШІ через структуру НАТО. За інформацією німецького видання Bild, таку вказівку ще в травні особисто дала канцлерка Німеччини Ангела Меркель. Ще й Нідерланди затягла на свою сторону, бо не хотіла створювати враження, що Німеччина – єдина, хто виступає проти продажу.

Зараз, бачу, міністр оборони обурюється: як, мовляв, так? Як Німеччина це собі дозволяє? Все правильно. Як кажуть, з такими друзями і ворогів не треба. Але ще кажуть: скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти.

Якщо як теперішня, так і минула влада "безальтернативно" вибирає собі у друзі відвертих союзників Москви і прикритих "стурбованостями" ворогів України... тоді питання: хто вони??? Бо що вони зробили, аби було інакше? Так отож. Нічого.

А що вони мають зробити?

Перше.

Треба негайно відмовитись від мінської капітуляції. Треба змінити нормандський формат перемовин за участі Німеччини та Франції. І повернутися до умовно будапештського – за участі США та Великої Британії. В інтересах цих двох країн – боротися із Кремлем. І Україна має цим скористатися.

Друге.

Слід домовлятись про створення Балто-Чорноморського союзу. Разом з Литвою, Латвією, Естонією, Туреччиною та Польщею.

Литва, Латвія і Естонія як і ми пережили усі жахи совєцької окупації. Тому з часу розвалу совєцького союзу вони послідовно протистоять Кремлю. Руйнують усі можливі зв'язки з "рускім міром", щоби московська окупація ніколи більше в майбутньому не повторилася.

Так само й Польща прекрасно знає, що таке московське ярмо. І тому попри усі історичні розбіжності – цілком і повністю нас підтримує від початку війни. Навіть у питанні того ж Північного потоку – 2: саме Польща першою засудила дії Німеччини і заявила, що всіма силами протидіятиме введенню газогону в експлуатацію.

До речі, днями на полях щорічної конференції послів України у Гуті президент Польщі Анджей Дуда та президент Литви Гітанас Науседа особисто вчергове засвідчили нам свою підтримку. А після цього ще й міністр клімату і довкілля Польщі надала Єврокомісії докази зловживання "Газпрому" на ринку газу і закликала негайно почати розслідування.

Ну, і Туреччина. Країна-член НАТО. Країна, що має 11 армію в світі. Вона історично протистоїть Москві. Вона веде тверду зовнішню політику і в багатьох питаннях тіснить Московію, утверджуючись як регіональний лідер на стику Європи і Азії. Вони має сильний флот на Чорному морі. Вона має вплив на Азербайджан. Вона контролює протоки Босфор і Дарданели та може утруднити утримання московського контингенту у Сирії.

Ми вже отримали від Туреччини байрактари, використання яких змусило добре задуматись кремлівського карлика. Разом з турками ми вже будуємо в Україні завод з виробництва байрактарів. І в Туреччині вже будують корвет для України. Це – не ефемерні обіцянки. Це – допомога Україні реальними справами.

Тільки такий формат міжнародних стосунків наразі є вигідним для України.

ДЕСЯТІ БАНДЕРІВСЬКІ ЧИТАННЯ: "Філософія української перемоги. Візія Великої України"

Така вже, очевидно, планида Бандерівських Читань – проходити на тлі визвольної боротьби, пожеж війни і полум'я вогнів, – цілком відповідно до життя того, кому вони присвячені...

Вимоги очільників органів місцевого самоврядування щодо відсічі агресії РФ

Заява очільників органів місцевого самоврядування, обраних від ВО "Свобода", про відсіч вторгненню московського агресора. Восьмий рік триває московська агресія проти України...

Де Україні шукати союзників на міжнародній арені?

Де на міжнародній арені є українські союзники? І головне – що слід зробити, щоб виграти дипломатичну війну проти Москви? Восьмий рік поспіль влада веде цю політику, м'яко кажучи, провально...

Закон про особливий статус Донбасу: як і хто веде Україну до капітуляції?

Що об'єднало у спільному голосуванні здавалося б непримиренних опонентів з "Європейської солідарності", "Слуг народу" та ОПЗЖ? Путінські хотілки з федералізації України...

Вагнергейт: скандал з Єрмаком та Зеленським

Журналісти із Bellingcat опублікували першу частину свого розслідування. І воно миттю стало топ-темою всіх українських ЗМІ. З'явилися тисячі коментарів – і від аналітиків, і від політиків, і від свідомих громадян...

Бандера – наш Герой! Покрова – наше свято!

14 жовтня – День створення Української Повстанської Армії. Про УПА я знаю не з підручників. Рідний брат моєї бабусі – лікар-хірург Петро Скобельський – боровся за Незалежність у лавах УПА...