1 грудня 2021, 06:45

Вагнергейт: скандал з Єрмаком та Зеленським

Журналісти із Bellingcat опублікували першу частину свого розслідування. І воно миттю стало топ-темою всіх українських ЗМІ. З'явилися тисячі коментарів – і від аналітиків, і від політиків, і від свідомих громадян. Коротше кажучи, суспільство шоковане.

Тільки от я особисто не розумію: а, власне, чим?

Невже когось здивували оприлюднені факти? Невже для когось стало одкровенням, що в Україні при владі до сих пір залишається купа московської агентури? За всі роки Незалежності аж ОДНОГО зуміли покарати – Єжова, перекладача прем'єр-міністра Гройсмана. Півтора роки відбув у СІЗО – і вже на волі давно. Злочини ще одного затриманого – генерала СБУ Шайтанова – безрезультатно "розслідують" другий рік. Решту ж навіть і перевірити не спромоглися...

А, може, хтось сприйняв всерйоз той фарс, який нам представили як "парламентську ТСК у справі вагнерівців"? Хтось сподівався, що "слуги" на чолі цієї ТСК проведуть справедливе розслідування? Проти Зеленського? Серйозно?

Ну так отож... Ні Зеленського, ні Єрмака навіть не допитали.

У цій історії влада дуже вже забрехалася.

Спочатку казали, ніби спецоперації взагалі не було. Потім – що Україна не має до неї жодного відношення. А тепер, коли з'ясувалося вже остаточно, що має – або нічого не пояснюють, або міняють версії мало не щодня. І роблять вигляд, ніби спецоперація сама по собі розвалилася.

Це обов'язково призведе до повної втрати довіри нації до влади.

Це вже сильно вдарило по міжнародному іміджу України.

І це вже призвело до того, що західні спецслужби перестають довіряти українським.

Очевидно ж для всіх і кожного: Україна НІКОЛИ не стане членом НАТО, поки п'ята колона Кремля у владі зливатиме всю інформацію ворогу.

Але і це – не найгірше.

Найгірше те, що в наших тюрмах немає 33 вагнерівців, яких можна було б засудити як військових злочинців.

Немає 33 вагнерівців, якими можна було б скористатися як свідками в справі великих московських злочинів – підтвердження у міжнародних судах московської військової агресії в Україні, серед яких наприклад, збиття малайзійського Боїнга, тощо.

Зрештою, немає ув'язнених 33 вагнерівців, яких можна було б обміняти на українських військовополонених.

Зокрема і на нашого побратима Олега Приходька, керівника Сакської райооної організації "Свободи" в Криму, над яким московити нині знущаються у "Владімірському централі".

Всіх цих проблем можна було б уникнути, якби ще на початку війни тодішня влада втілила той комплекс заходів, який вимагала "Свобода".

Перше. Провести РЕАЛЬНУ люстрацію.

Не бутафорну, як вони зробили – РЕАЛЬНУ. Щоби жоден регіонал і комуніст, жоден посібник злочинного режиму Януковича навіть найменшу посаду у нинішній владі посісти не міг.

Друге. Зробити обов'язковою перевірку на детекторі брехні.

Для всіх держслужбовців і силовиків високого рангу – на предмет їхньої можливої співпраці з кремлівськими спецслужбами. Щоби жоден ворожий прихвостень навіть шансу на доступ до держтаємниці не мав.

Третє. Запровадити кримінальну відповідальність за колабораціонізм.

Встановити найвищу міру покарання для державних зрадників і колаборантів, особливо – у час війни: смертну кару. Щоби десять разів подумали, чим вони ризикують.

Законопроекти, здатні це втілити, лежали готові в парламенті. Їх треба було лише взяти та проголосувати. Але минула вдала ігнорувала все це. І теперішня – так само ігнорує.

За 8 років війни не зробили НІЧОГО, щоби позбутися московської агентури.

Московію окупантом не визнали офіційно.

Дипломатичні стосунки не розірвали.

Кордон не закрили.

Торгівлю не припинили.

Навпаки – дозволили цілу фракцію колаборантів у парламент завести, а ще частину по своїх списках провели...

А тепер влада Зеленського замість того, щоб їх звідти вимести – зняла із розгляду свободівський законопроект Оксани Савчук "Про встановлення кримінальної відповідальності за колабораціонізм" (N2549)!

Звідти й всі наслідки.

А далі що? По-моєму все очевидно.

Зрив спецоперації щодо вагнерівців має закінчитись так, як він би закінчився у нормальних цивілізованих країнах світу – імпічментом президента, повним перезавантаженням влади і реальними посадками всіх причетних. Інакше нічого й сподіватися, що в цій державі щось може змінитись на краще.

powered by lun.ua

Де Україні шукати союзників на міжнародній арені?

Де на міжнародній арені є українські союзники? І головне – що слід зробити, щоб виграти дипломатичну війну проти Москви? Восьмий рік поспіль влада веде цю політику, м'яко кажучи, провально...

Закон про особливий статус Донбасу: як і хто веде Україну до капітуляції?

Що об'єднало у спільному голосуванні здавалося б непримиренних опонентів з "Європейської солідарності", "Слуг народу" та ОПЗЖ? Путінські хотілки з федералізації України...

Вагнергейт: скандал з Єрмаком та Зеленським

Журналісти із Bellingcat опублікували першу частину свого розслідування. І воно миттю стало топ-темою всіх українських ЗМІ. З'явилися тисячі коментарів – і від аналітиків, і від політиків, і від свідомих громадян...

Бандера – наш Герой! Покрова – наше свято!

14 жовтня – День створення Української Повстанської Армії. Про УПА я знаю не з підручників. Рідний брат моєї бабусі – лікар-хірург Петро Скобельський – боровся за Незалежність у лавах УПА...

"Свободі" – 30! 30 років вірності і боротьби

13 жовтня – особливий день. День народження Всеукраїнського об'єднання "Свобода". Нам – 30 років. Політична сила народилася 1991 року...

Бюджет 2022: поліцейська держава та нові борги

Щойно міністр фінансів презентував у парламенті законопроект про бюджет-2022. Судячи з його слів, нас чекає не рік, а казка! Але давайте подивимось, що вони реально намалювали у тому бюджеті...