1 грудня 2021, 06:45

Вагнергейт: скандал з Єрмаком та Зеленським

Журналісти із Bellingcat опублікували першу частину свого розслідування. І воно миттю стало топ-темою всіх українських ЗМІ. З'явилися тисячі коментарів – і від аналітиків, і від політиків, і від свідомих громадян. Коротше кажучи, суспільство шоковане.

Тільки от я особисто не розумію: а, власне, чим?

Невже когось здивували оприлюднені факти? Невже для когось стало одкровенням, що в Україні при владі до сих пір залишається купа московської агентури? За всі роки Незалежності аж ОДНОГО зуміли покарати – Єжова, перекладача прем'єр-міністра Гройсмана. Півтора роки відбув у СІЗО – і вже на волі давно. Злочини ще одного затриманого – генерала СБУ Шайтанова – безрезультатно "розслідують" другий рік. Решту ж навіть і перевірити не спромоглися...

А, може, хтось сприйняв всерйоз той фарс, який нам представили як "парламентську ТСК у справі вагнерівців"? Хтось сподівався, що "слуги" на чолі цієї ТСК проведуть справедливе розслідування? Проти Зеленського? Серйозно?

Ну так отож... Ні Зеленського, ні Єрмака навіть не допитали.

У цій історії влада дуже вже забрехалася.

Спочатку казали, ніби спецоперації взагалі не було. Потім – що Україна не має до неї жодного відношення. А тепер, коли з'ясувалося вже остаточно, що має – або нічого не пояснюють, або міняють версії мало не щодня. І роблять вигляд, ніби спецоперація сама по собі розвалилася.

Це обов'язково призведе до повної втрати довіри нації до влади.

Це вже сильно вдарило по міжнародному іміджу України.

І це вже призвело до того, що західні спецслужби перестають довіряти українським.

Очевидно ж для всіх і кожного: Україна НІКОЛИ не стане членом НАТО, поки п'ята колона Кремля у владі зливатиме всю інформацію ворогу.

Але і це – не найгірше.

Найгірше те, що в наших тюрмах немає 33 вагнерівців, яких можна було б засудити як військових злочинців.

Немає 33 вагнерівців, якими можна було б скористатися як свідками в справі великих московських злочинів – підтвердження у міжнародних судах московської військової агресії в Україні, серед яких наприклад, збиття малайзійського Боїнга, тощо.

Зрештою, немає ув'язнених 33 вагнерівців, яких можна було б обміняти на українських військовополонених.

Зокрема і на нашого побратима Олега Приходька, керівника Сакської райооної організації "Свободи" в Криму, над яким московити нині знущаються у "Владімірському централі".

Всіх цих проблем можна було б уникнути, якби ще на початку війни тодішня влада втілила той комплекс заходів, який вимагала "Свобода".

Перше. Провести РЕАЛЬНУ люстрацію.

Не бутафорну, як вони зробили – РЕАЛЬНУ. Щоби жоден регіонал і комуніст, жоден посібник злочинного режиму Януковича навіть найменшу посаду у нинішній владі посісти не міг.

Друге. Зробити обов'язковою перевірку на детекторі брехні.

Для всіх держслужбовців і силовиків високого рангу – на предмет їхньої можливої співпраці з кремлівськими спецслужбами. Щоби жоден ворожий прихвостень навіть шансу на доступ до держтаємниці не мав.

Третє. Запровадити кримінальну відповідальність за колабораціонізм.

Встановити найвищу міру покарання для державних зрадників і колаборантів, особливо – у час війни: смертну кару. Щоби десять разів подумали, чим вони ризикують.

Законопроекти, здатні це втілити, лежали готові в парламенті. Їх треба було лише взяти та проголосувати. Але минула вдала ігнорувала все це. І теперішня – так само ігнорує.

За 8 років війни не зробили НІЧОГО, щоби позбутися московської агентури.

Московію окупантом не визнали офіційно.

Дипломатичні стосунки не розірвали.

Кордон не закрили.

Торгівлю не припинили.

Навпаки – дозволили цілу фракцію колаборантів у парламент завести, а ще частину по своїх списках провели...

А тепер влада Зеленського замість того, щоб їх звідти вимести – зняла із розгляду свободівський законопроект Оксани Савчук "Про встановлення кримінальної відповідальності за колабораціонізм" (N2549)!

Звідти й всі наслідки.

А далі що? По-моєму все очевидно.

Зрив спецоперації щодо вагнерівців має закінчитись так, як він би закінчився у нормальних цивілізованих країнах світу – імпічментом президента, повним перезавантаженням влади і реальними посадками всіх причетних. Інакше нічого й сподіватися, що в цій державі щось може змінитись на краще.

ДЕСЯТІ БАНДЕРІВСЬКІ ЧИТАННЯ: "Філософія української перемоги. Візія Великої України"

Така вже, очевидно, планида Бандерівських Читань – проходити на тлі визвольної боротьби, пожеж війни і полум'я вогнів, – цілком відповідно до життя того, кому вони присвячені...

Вимоги очільників органів місцевого самоврядування щодо відсічі агресії РФ

Заява очільників органів місцевого самоврядування, обраних від ВО "Свобода", про відсіч вторгненню московського агресора. Восьмий рік триває московська агресія проти України...

Де Україні шукати союзників на міжнародній арені?

Де на міжнародній арені є українські союзники? І головне – що слід зробити, щоб виграти дипломатичну війну проти Москви? Восьмий рік поспіль влада веде цю політику, м'яко кажучи, провально...

Закон про особливий статус Донбасу: як і хто веде Україну до капітуляції?

Що об'єднало у спільному голосуванні здавалося б непримиренних опонентів з "Європейської солідарності", "Слуг народу" та ОПЗЖ? Путінські хотілки з федералізації України...

Вагнергейт: скандал з Єрмаком та Зеленським

Журналісти із Bellingcat опублікували першу частину свого розслідування. І воно миттю стало топ-темою всіх українських ЗМІ. З'явилися тисячі коментарів – і від аналітиків, і від політиків, і від свідомих громадян...

Бандера – наш Герой! Покрова – наше свято!

14 жовтня – День створення Української Повстанської Армії. Про УПА я знаю не з підручників. Рідний брат моєї бабусі – лікар-хірург Петро Скобельський – боровся за Незалежність у лавах УПА...