Влада продовжує розпродавати Україну оптом і вроздріб
У квітні 2011 року Уряд ухвалив розпорядження, спрямоване на розпродаж стратегічних українських енергетичних активів. Був затверджений механізм, згідно з яким держава втратить контрольні пакети у 11 енергогенеруючих та постачальних компаніях. Зокрема, таких генеруючих гігантах, як "Західенерго" та "Дніпроенерго".
Проте, окупаційна адміністрація кілька разів переносила приватизаційні конкурси, й от "нарешті" в листопаді 2011 року повномасштабна кампанія здачі української енергетики приватному капіталові запрацювала на повну. Таке затягування обумовлене бажанням режиму по-максимуму задовольнити забаганки своїх утримувачів-олігархів, створивши для своїх господарів ідеальні умови грабунку народного добра.
Як наслідок, 25 листопада ФДМУ за копійки продав Ахметову життєво-важливе для держави підприємство "Західенерго" (Бурштинська ТЕС, Ладижинська ТЕС та Добротвірська ТЕС – приблизно 9% від загальної потужності електроенергетики України). При цьому ахметівська компанія "ДТЕК" була єдиним учасником конкурсу. А 9 грудня швидше за все буде продано надприбуткову "Київенерго". Знову за копійки, і знову олігархічному кланові. Хоча, можливо, цього разу буде створена ширма конкуренції, бо в дерибані буде приймати участь ще й Коломойський. Одночасно, за крок до продажу перебувають "Дніпроенерго" (Криворізька ТЕС, Запорізька ТЕС, Придніпровська ТЕС – біля 16% від загальної потужності електроенергетики України), "Донецькобленерго", "Закарпатттяобленерго", "Вінницяобленерго", "Чернівціобленерго".
Але наявність чи ні "конкуренції" між різними кримінально-олігархічними кланами це лише деталі, адже повне підпорядкування цієї стратегічної сфери приватному капіталові та створення олігархічної монополії (чи олігополії) з відомими власниками загрожує стрімким зростанням тарифів для простих українців, які і з сьогоднішніми цінами ледь зводять кінці з кінцями. Буде значно ускладнений процес налагодження більш ефективного та вигідного для України експорту енергії до країн ЄС. Більше того, усі ці та інші проблеми будуть посилені тим фактом, що нинішня окупаційна адміністрація цілком підконтрольна своїм утримувачам і жодним чином не контролюватиме їхні дії.
Отже, замість того, щоби впроваджувати фахову та національно-орієнтовану програму розвитку енергетичної галузі (http://www.svoboda.org.ua/dopysy/dopysy/019117/), влада роздає стратегічні державні активи своїм фаворитам.
ВО "Свобода" послідовно виступає за заборону приватизації стратегічних підприємств та повернення у державну власність вже приватизованих. А підприємства, від яких напряму залежить енергетична безпека держави та особистий добробут чи не кожного українця, є однією з найважливіших складових цієї категорії. Саме тому ми вимагаємо:
1. Негайно скасувати всі рішення ФДМУ по розпродажу державних пакетів акцій українських стратегічних енергогенеруючих та енергопостачальних компаній.
2. Скасувати урядове розпорядження N310-р від 11.04.2011.
3. Відмовитися від будь-яких спроб позбавити державу контрольних пакетів у стратегічних енергетичних підприємствах та повернути у державну власність вже приватизовані.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.