31 травня 2013, 00:09

Будь-які угоди щодо інтеграції з Митним союзом буде денонсовано одразу після усунення режиму Януковича від влади

31 травня 2013 року окупаційний режим Януковича планує зробити черговий крок на шляху до реалізації своєї мети – здачі суверенітету України Кремлю – в обмін на деякі подачки зі сторони своїх московських господарів. На цей день вже анонсовано підписання так званого "меморандуму" з Митним союзом щодо надання Україні статусу спостерігача в цьому утворенні.

Ці події відбуваються на тлі розгортання режимом вже нічим не прикритих підготовчих робіт зі передачі української ГТС усе тій же Москві. Одночасно самі кремлівські очільники чітко заявляють, що жодного статусу спостерігача Україна не отримає як мінімум до 1 січня 2015 року, та й тоді лише – у разі приєднання до новоствореного Євразійського економічного союзу.

Проте, незважаючи на все це, текст самого меморандуму тримають у суворій таємниці. Промовистою є й та раптова поспішність, із якою чинна влада "домовилася" з Кремлем щодо участи України в Митному союзі.

Вочевидь, розуміючи ставлення суспільства до своїх прагнень "інтегрувати" Україну в Азію та неможливість проштовхування таких ініціятив через нинішню Верховну Раду, Янукович вирішив почати інтеграцію з Митним союзом шляхом підписання напівлегального документу, якого ніхто не бачив і щодо якого не було жодного обговорення. В своєму бажанні вислужитися перед московськими господарями окупаційний режим готовий іти на будь-яку зраду національних інтересів, аби тільки залишитися на плаву.

Заяви московських чиновників чітко вказують, що кінцева мета цих домовленостей – приєднання України до Євразійського економічного союзу менше ніж через два роки. Отже, підписуючи цей документ, режим домовляється про підтримку з боку Кремля в обмін на здачу низки стратегічних інтересів держави (таких, як ГТС) та обіцянку вступити до ЄЕС якраз перед закінченням повноважень Януковича.

Сьогоднішня влада, як і її утримувачі – олігархи, здатна думати лише короткостроково та з огляду на свої шкурні інтереси. Економічна інтеграція з країнами Митного союзу – це як повернення до СССР. Ті самі застарілі засоби виробництва, архаїчна організаційна модель, наголос на торгівлі сировиною, низький технологічний рівень переважної більшости товарів. Ринок Митного союзу менш платоспроможний, спеціялізується на експорті енергоресурсів, а не високотехнологічної продукції. Тому інтеграція України в цей ринок закриє нам шлях до якісної економічної співпраці з ринком ЄС, який є позитивною протилежністю до МС. Наша економіка може виграти в короткостроковій перспективі, бо гіпотетично може отримати кращі умови на ринку нашого північного сусіда, але цілком програє стратегічно, адже, крім втрати економічного суверенітету країною, наші підприємства залишаться в замкнутому колі вимушеної роботи на ті ринки збуту, які не спонукають їх до будь-якого покращення.

Очевидно, що олігархи – утримувачі чинної влади – вже інтегрувалися в економіку ЄС своїми маєтками, банківськими рахунками та місцем проживання своїх родин. Тепер їм лише треба остаточно використати залишки потенціялу української економіки, викачати максимальні прибутки і за кілька років залишити на цій землі, з якою вони себе не асоціюють, випалену пустелю.

ВО "Свобода" категорично виступає проти підписання будь-яких угод із Митним союзом, тим паче без відповідного дозволу Верховної Ради та найважливіше – народу України. Нагадуємо Януковичу та його сателітам, що будь-яка інтеграція з Митним союзом є зрадою національних інтересів України й отримує належну оцінку нації. Одночасно звертаємо увагу підписантів з іншої сторони, що будь-які такі угоди буде денонсовано одразу після усунення режиму Януковича від влади.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

ДЕСЯТІ БАНДЕРІВСЬКІ ЧИТАННЯ: "Філософія української перемоги. Візія Великої України"

Така вже, очевидно, планида Бандерівських Читань – проходити на тлі визвольної боротьби, пожеж війни і полум'я вогнів, – цілком відповідно до життя того, кому вони присвячені...

Вимоги очільників органів місцевого самоврядування щодо відсічі агресії РФ

Заява очільників органів місцевого самоврядування, обраних від ВО "Свобода", про відсіч вторгненню московського агресора. Восьмий рік триває московська агресія проти України...

Де Україні шукати союзників на міжнародній арені?

Де на міжнародній арені є українські союзники? І головне – що слід зробити, щоб виграти дипломатичну війну проти Москви? Восьмий рік поспіль влада веде цю політику, м'яко кажучи, провально...

Закон про особливий статус Донбасу: як і хто веде Україну до капітуляції?

Що об'єднало у спільному голосуванні здавалося б непримиренних опонентів з "Європейської солідарності", "Слуг народу" та ОПЗЖ? Путінські хотілки з федералізації України...

Вагнергейт: скандал з Єрмаком та Зеленським

Журналісти із Bellingcat опублікували першу частину свого розслідування. І воно миттю стало топ-темою всіх українських ЗМІ. З'явилися тисячі коментарів – і від аналітиків, і від політиків, і від свідомих громадян...

Бандера – наш Герой! Покрова – наше свято!

14 жовтня – День створення Української Повстанської Армії. Про УПА я знаю не з підручників. Рідний брат моєї бабусі – лікар-хірург Петро Скобельський – боровся за Незалежність у лавах УПА...