Чорнобиль: трагедія, ціна якої ніколи не буде виправданою
В історії України чимало скорботних дат, які пронизують серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня 1986 року, коли вибух реактора на Чорнобильській АЕС вкрив радіаційним попелом величезні території Полісся та спричинив до тисяч жертв. Ця техногенна катастрофа мала світовий масштаб і залишається найбільшою за всю історію ядерної енергетики.
Пожежі, що днями спалахнули в чорнобильських лісах, нагадали про ті страшні жертви, які 29 років тому спричинила аварія на ЧАЕС. Для того, аби наслідки катастрофи не стали руйнівними, своїм життям та здоров'ям ризикували сотні тисяч українців. Роки покладено на те, аби збудувати спершу один, а потім інший саркофаг над реактором станції, що вибухнув. Але насправді укриттям цього лиха від світу є люди, які в різні часи долучалися до ліквідації наслідків катастрофи. Жертва і подвиг цих людей – неоціненна.
Тому в ці дні я хочу низько вклонитися перед усіма ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС. Вічна пам'ять тим, хто вже відійшов у вічність. Здоров'я і сили живим ліквідаторам. Держава, як і кожен українець, має пам'ятати про ту ціну, якою заплатили Ви та Ваші родини, аби спинити лихо.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.