Військовослужбовці повинні мати додаткову відпустку – це законодавча ініціатива ''Свободи''
Проблема психологічного та емоційного стану військовослужбовців, які захищають нашу країну від агресора на сході України, вже давно набула надзвичайної гостроти. Українське суспільство в повній мірі стикається з наслідками психологічного посттравматичного стресу в учасників російсько-української війни.
На війні людина є не лише свідком насильства, але й, на жаль, його учасником. І те, й інше є джерелом травматичних переживань, а наслідки війни іноді страшніші, ніж самі бойові дії.
Потрясіння, що їх переживає військовослужбовець, опинившись у зоні бойових дій, а також відсутність поруч сім'ї, родичів, близьких людей, погіршують його психологічний та емоційний стан і в подальшому є джерелом різного роду розладів психіки.
Статистичні дані це добре ілюструють – кількість самогубств серед американських ветеранів В'єтнамської війни перевищила кількість загиблих у самій війні втричі! Рівень розлучень серед ветеранів становить близько 90%. Третина усіх ув'язнених в американських тюрмах до 1985 року були ветерани В'єтнаму. Алкоголізм, наркоманія, професійні й соціальні конфлікти – усе це супутники тих, хто пройшов пекло тієї війни.
Власне, для того, щоби підтримати психологічний та емоційний стан наших героїв, народні депутати від ВО "Свобода" зареєстрували законопроект (реєстр. N2425а), який передбачає надання мобілізованим військовослужбовцям обов'язкової додаткової відпустки терміном до 7 днів, якщо вони вже безперервно прослужили понад 100 днів.
Звертаюся до громадськості з проханням підтримати, а до народних депутатів – із закликом додати свої підписи на підтримку й проголосувати за цю важливу ініціативу!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.