Новітня "прихватизація". Навіщо продавати прибуткові українські порти?
Уряд Яценюка вкотре робить спробу розпродати стратегічне та прибуткове державне майно – зареєстрував у Верховній Раді законопроект реєстр. N2488а. Проект закону передбачає можливість приватизації 13-и (тобто всіх) державних морських торгівельних портів.
А тим часом, за підсумками 2014 року, майже всі ці морські порти наростили обсяги вантажопереробки і дали прибуток державі. Так, у цілому обсяг переробки вантажів у державних портах збільшився на 4%.
У І півріччі цього року усі стратегічні порти спрацювали з прибутком. Так, ДП "Южний морський торгівельний порт" отримав чистий прибуток у сумі 581 млн. грн., Іллічівський порт – понад 350 млн. грн., Маріупольський порт (і це в умовах війни!) – більше 280 млн. грн., Одеський порт – понад 251 млн. грн, порт "Октябрьск" – більше 143 млн. грн., Бердянський порт – близько 123 млн грн. В умовах війни, анексії Криму, знищення промисловості, падіння обсягів виробництва портова галузь є однією з небагатьох, яка розвивається, постійно покращує показники роботи, стабільно поповнює державний бюджет.
"Свобода", як відомо, виступає категорично проти приватизації стратегічних та прибуткових підприємств. Водночас ми ніколи не говорили, що взагалі не можна продавати об'єкти державної власності. Неефективні та збиткові державні підприємства приватизувати потрібно. Але це повинно відбуватися публічно, за умови проведення прозорого конкурсу, а також із неухильним дотриманням законодавства про приватизацію. Одночасно треба карати неефективних менеджерів, які доводять підприємства до критичного фінансового стану та банкрутства.
Взагалі продавати державні підприємства під час війни, коли за будь-який актив можна отримати лише невелику частку його справжньої вартості, – це злочин! Адже очевидно, що їхній продаж лише зменшить надходження до державного бюджету. І це тоді, коли уряд запроваджує політику тотальної економії на всіх соціальних видатках.
Приватизацію 13-и морських портів уряд Яценюка затіяв під димовою завісою кривавої провокації під парламентом та істеричної дискредитаційної компанії, яку розпочала влада проти націоналістів. Яценюк і Аваков, які, не виключено, матимуть свій зиск з оборудок із продажу державних підприємств, є особливо зацікавленими у знищенні "Свободи". Бо саме ми послідовно перешкоджаємо розбазарюванню державного майна і активно боремося з корупцією в уряді Яценюка.
Нагадаю, що 6 народних депутатів-свободівців у Верховній Раді вже тричі зупиняли спробу влади ухвалити законопроект про виключення понад 1000 державних підприємств із переліку об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.