11 листопада 2019, 14:42

Не словом, а дією – звернення до очільників "Європейської солідарності" та "Голосу".

Голові партії "Європейська солідарність" Петру Порошенку

Голові партії "Голос" Святославу Вакарчуку


Звертаюся до вас з приводу актуального й болючого для кожного українця питання – намірів влади скасувати мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення та відкрити так званий "ринок землі".

Як відомо, 25 вересня 2019 року Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук подав до парламенту законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, а вже 18 жовтня 2019 року парламентський Комітет з питань аграрної та земельної політики цинічно, поспішно й непрозоро, без участі громадськості, преси та обговорення, всупереч регламентним нормам схвалив законопроєкт N2178-10 від 10.10.2019 року за основу до першого читання.

Це викликало справедливе обурення громадськості, представників фермерських і селянських об'єднань, місцевих громад. У жовтні-листопаді 2019 року по всій Україні пройшли акції протесту проти розпродажу української землі: фермери, представники аграрних об'єднань, громадських організацій та політичних партій пікетували Верховну Раду, офіс Президента, органи державної влади в областях, перекривали дороги і пікетували офіси та помешкання провладних нардепів.

У цей же час понад 100 місцевих рад (з них 11 обласних рад, 11 міських рад обласних центрів) ухвалили звернення до президента України, голови Верховної Ради України, прем'єр-міністра України щодо необхідності продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення та недопущення запровадження "ринку землі". У цих зверненнях міститься чітка позиція: депутати місцевих рад, як повноважні представники громад, проти розпродажу землі сільськогосподарського призначення.

Аналіз провладного законопроекту про обіг землі засвідчує: внаслідок його прийняття створюються реальні загрози того, що українську землю можна буде продавати іноземцям (через формулу "юридичним особам – резидентам України"). Фактично після цього власниками української землі стануть місцеві латифундисти та іноземні компанії, що є категорично недопустимим.

Згідно з Конституцією України, українська земля є основним національним багатством Українського народу, що перебуває під особливою охороною держави. У запропонованому ж законопроєкті фактично йдеться про нівелювання конституційного статусу української землі до рівня звичайного товару, який може купити кожен, хто заплатить більші гроші.

Узаконення торгівлі землею сільськогосподарського призначення – пряма загроза для її відчуження на користь олігархічного чи чужоземного капіталу та перетворення України на сировинну колонію, в якій українці опиняться в статусі наймитів "на нашій не своїй землі", а держава втратить вплив на внутрішній продовольчий ринок.

Українська земля рясно скроплена кров'ю багатьох поколінь наших Героїв, за неї боролись і віддавали свої життя десятки мільйонів українців. І сьогодні на Донбасі новітні Герої України ціною своїх життів захищають українську землю від московського агресора. Тому ми, як частина Української нації, усіх – "і мертвих, і живих, і ненарожденних" – не маємо морального права розпродати надбання нації, за яке боролися покоління українців і яке ми маємо передати у спадок нашим нащадкам.

Враховуючи, що 12 листопада 2019 року фракція "Слуги народу" внесла на розгляд Верховної Ради законопроєкт про розпродаж землі сільськогосподарського призначення, звертаюся до ваших політичних сил не словом, а дією продемонструвати, з ким ви – з олігархами, які хочуть загарбати українську землю, чи з українським народом, який в переважній більшості (73%) проти розпродажу української землі, і не підтримувати згубний законопроєкт, який фактично відкриває шлях до розпродажу української землі.

Голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

ДЕСЯТІ БАНДЕРІВСЬКІ ЧИТАННЯ: "Філософія української перемоги. Візія Великої України"

Така вже, очевидно, планида Бандерівських Читань – проходити на тлі визвольної боротьби, пожеж війни і полум'я вогнів, – цілком відповідно до життя того, кому вони присвячені...

Вимоги очільників органів місцевого самоврядування щодо відсічі агресії РФ

Заява очільників органів місцевого самоврядування, обраних від ВО "Свобода", про відсіч вторгненню московського агресора. Восьмий рік триває московська агресія проти України...

Де Україні шукати союзників на міжнародній арені?

Де на міжнародній арені є українські союзники? І головне – що слід зробити, щоб виграти дипломатичну війну проти Москви? Восьмий рік поспіль влада веде цю політику, м'яко кажучи, провально...

Закон про особливий статус Донбасу: як і хто веде Україну до капітуляції?

Що об'єднало у спільному голосуванні здавалося б непримиренних опонентів з "Європейської солідарності", "Слуг народу" та ОПЗЖ? Путінські хотілки з федералізації України...

Вагнергейт: скандал з Єрмаком та Зеленським

Журналісти із Bellingcat опублікували першу частину свого розслідування. І воно миттю стало топ-темою всіх українських ЗМІ. З'явилися тисячі коментарів – і від аналітиків, і від політиків, і від свідомих громадян...

Бандера – наш Герой! Покрова – наше свято!

14 жовтня – День створення Української Повстанської Армії. Про УПА я знаю не з підручників. Рідний брат моєї бабусі – лікар-хірург Петро Скобельський – боровся за Незалежність у лавах УПА...