1 червня 2016, 21:31

Мільйон на реформи

Вчора я підписав угоду на мільйон євро. Це кошти, які Європейський союз надає Центру демократії та верховенства права на діяльність Реанімаційного пакету реформ (РПР) – однієї з найпотужніших українських громадських коаліцій. Упевнений, що це буде найефективніший мільйон, інвестований в українські реформи.

Які можливості дадуть нам залучені фінансові ресурси:

1. Функціонування офісу і Секретаріату РПР ще два роки. Офіс РПР – це чудове місце в центрі Києва, яке працює у форматі Хабу для громадських організацій та активістів, де кожного дня відбуваються десятки зустрічей та зібрань на різні теми як у рамках РПР, так і далеко поза ними. А Секретаріат РПР щодня працює над забезпеченням ефективного функціонування коаліції.

2. Субгранти для громадських організацій у розмірі 275 тис. євро. В рамках проекту будуть підтримуватися громадські організації, які займаються впровадженням реформ, зокрема, у регіонах.

3. Проведення заходів та адвокація реформ. За проектом ми проведемо щонайменше 20 експертних обговорень, 20 вуличних акцій, 4 великі форуми, 40 прес-конференцій та брифінгів, 10 семінарів для регіональних журналістів. Також РПР продовжить видавати Дорожню карту реформ та Полісі бріфи. Окрім того буде посилено роботу в напрямку підтримки та просування реформ у регіонах.

4. Аудит нашої діяльності. Проект передбачає проведення не лише аудиту фінансів за проектом, але й оцінку змістовної роботи, яка має здійснюватися щороку.

Серед пріоритетів діяльності РПР на наступні два роки сім ключових напрямків: судова реформа й запуск антикорупційного суду, децентралізація, реформа публічної адміністрації та правоохоронних органів, зміна виборчого законодавства, повноцінний запуск суспільного мовлення та розширення ефективності механізму доступу до публічної інформації, максимальне включення громадських експертів у процес підготовки змін Конституції.

Реанімаційний пакет реформ це унікальна коаліція для України.

Коаліція складається із 59 громадських організацій, серед яких найбільш потужні громадські організації України: ОПОРА, Центр протидії корупції, Центр демократії та верховенства права, Центр Ейдос, Центр ЮА, Центр політико-правових реформ, Transparency International Україна, Фонд "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва", Інтерньюз Україна.

РПР має величезну впізнаваність у владних кабінетах. Коаліцію далеко не скрізь люблять, але знають і рахуються. Міністри з власної ініціативи звертаються до РПР із проханнями про зустріч із нашими експертами. І це демонстрація того, що об'єднаний спільний бренд дає величезний синергетичний ефект.

Коаліція має серйозні досягнення у сфері адвокації реформ, зокрема їхнього законодавчого забезпечення. За два роки роботи 80 законів із бази адвокації РПР були ухвалені парламентом. Важливо відмітити, що багато з цих законів розробляли громадські організації-члени РПР ще до створення коаліції. Також у різних законах є різна ступінь залученості наших експертів до розробки текстів – від 100% авторства до співавторства у робочих групах. Тим не менше в багатьох випадках слова "цей закон підтримує РПР" мали магічний вплив на позитивні результати голосування законопроекту у Верховній Раді.

Реанімаційний пакет реформ здійснює феноменальну міжнародну роботу. З метою посилення адвокації реформ ми залучаємо Європейський союз, Світовий банк, посольства провідних країн.

Нам вдалося завоювати репутацію ретранслятора інтересів громадянського суспільства і вхідної точки для співпраці, отримання експертної позиції, пошуку партнерів. Коли Уряд планує співпрацю з громадянським суспільством – найшвидше звертаються до нас. Так, 59 організацій це далеко не все громадянське суспільство, однак нікому не вдалося й не вдавалося раніше зробити щось краще.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

З часу трагедії в Ірані на дорогах України загинуло стільки ж людей як у збитому боїнгу

З моменту трагедії з літаком МАУ на українських дорогах у ДТП загинуло стільки ж людей як у збитому літаку. Вдумайтеся у це: у катастрофі в Ірані загинуло 176 людей і стільки ж людей вмерли в ДТП за 18 днів...

Чи справді Україна парламентсько-президентська республіка?

Звісно, ви всі знаєте, що Україна це парламентсько-президентська республіка. До 2014 року ми були президентсько-парламентською, а потім знову стали парламентсько-президентською...

Скасування недоторканності: змінити Конституцію недостатньо

Сьогодні депутати голосують остаточно за зміни до Конституції України про скасування депутатської недоторканності. Однак, щоб позбутися недоторканності депутатів цього замало...

Вимагаємо розкрити замовників рейтингів

Замовники виборчих соціологічних рейтингів мають бути відкритими. Так вимагає закон. Однак зараз це не так. Ми в Центрі демократії та верховенства права підготували і сьогодні надіслали чотири інформаційні запити...

Замовники рейтингів

Якій соціології довіряти? КМІС сьогодні оприлюднив дані, які суттєво відрізняються від інших: "Слугу народу" підтримують 48,5%, Опозиційну платформу 14,1, Європейську солідарність – 9,2, Батьківщину – 6,2, Голос – 4,4%...

Принципи Торонто

Сьогодні вночі за київським часом у канадійському Торонто завершилася Ukraine Reform Conference – ключова міжнародна подія про реформи в Україні...