5 суддів, хабарі яким розслідує НАБУ
Національне антикорупційне бюро включилось у процес очищення судової системи України й ними було скеровано до суду 5 обвинувальних актів щодо представників судової гілки влади. Усіх цих суддів НАБУ звинувачує у отриманні неправомірної вигоди у ході виконання своїх обов'язків. Хто вони і що служителям Феміди інкримінують, дізналися активісти ЧЕСНО.Фільструй суд.
ЧЕСНО.Фільтруй суд буде контролювати хід судових справ над цими п'ятьма служителями Феміди, а також відслідковуватиме подальші кримінальні провадження. Слідкувати за оперативними новинами можна на Facebook сторінці ЧЕСНО.Фільструй суд
ПАВЛО МЕДЕНЦЕВ, Господарський суд Одеської області
30 червня минулого року Верховна Рада України дала згоду на затримання та арешт (взяття під варту) судді Господарського суду Одеської області Меденцева Павла Анатолійовича. Правоохоронці спіймали Павла Меденцева на отриманні хабара у розмірі понад півмільйона гривень. 29 квітня 2014 року співробітники ГПУ повідомили судді про підозру, а уже через місяць оголосили його у розшук. Досудове розслідування тривало 2 роки. Весь цей час Меденцев переховувався від правоохоронців, а знайомитись із матеріалами провадження в НАБУ ходив його адвокат.
Вища кваліфкомісія суддів України рекомендувала звільнити суддю Меденцева за порушення присяги ще у грудні 2015 року. Однак, Вища рада юстиції, схоже, уникає розгляду цього питання.
Павло Меденцев є сином екс-заступника прокурора Одеської області Анатолія Меденцева. Останній сьогодні є директором Економіко-правового коледжу при Міжнародному гуманітарному університеті, який очолює одіозний екс-регіонал Сергій Ківалов. У 2011 році Вища рада юстиції уже розглядала питання про можливе порушення присяги суддею Меденцевим, однак підстав для звільнення не знайшла. На скандального суддю неодноразово скаржились до ВККС та ВРЮ, однак безрезультатно.
Як повідомляли ЗМІ, Павло Меденцев відзначився рядом скандальних рішень. Так, він постановив сплатити з бюджету Одеси 321 мільйон гривень компанії екс-міністра екології в уряді Азарова, фігуранта низки антикорупційних розслідувань Миколи Злочевського. Крім того, Павло Меденцев визнав законним продаж 9 гектарів землі у Одесі приватній фірмі "Юника Проджект", попри те, що прокуратура наполягала на незаконності такої угоди.
Справу за обвинуваченням Павла Меденцева у хабарництві передали на розгляд до Приморського районного суду м. Одеси. Засідання відбудеться 20 серпня.
ОЛЕГ ПЛЕВАКО, Здолбунівський районний суд Рівненської області
24 грудня 2015 року детективи НАБУ спільно з працівниками МВС та СБУ викрили голову одного з районних судів Рівненської області, який через посередників вимагав та отримав від громадянки неправомірну вигоду (хабар) у сумі 3500 доларів США за сприяння у скасуванні рішення про позбавлення останньої батьківських прав. Як згодом з'ясувалося, ним виявився голова Здолбунівського районного суду Рівненської області Олег Петрович Плевако. За інформацією місцевих ЗМІ http://zdolbunivcity.net/zatrymannya-advokata-i-pidozry-po-suddi-podrobytsi/, до справи також може бути причетний Олег Полюхович, голова Апеляційного суду Рівненської області. Однак сам суддя це спростував.
Фото "4vlada"
11 березня 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України за клопотанням Генерального прокурора України відсторонила Олега Плевако від посади на 2 місяці у зв'язку з притягненням його до кримінальної відповідальності.
З 1996 року Олег Плевако є головою Здолбунівського районного суду. Постановою Верховної Ради України від 21 вересня 2006 року його обрано на посаду судді безстроково.
Рішенням Ради суддів України від 28 вересня 2007 року судд. Плевако повторно призначили головою суду.
Справу за обвинуваченням Олега Плевако у хабарництві передали на розгляд до Славутського міськрайонного суду Хельницької області. Засідання відбудеться 18 липня.
МИХАЙЛО КРЕНЦЕЛЬ, Козівський районний суд Тернопільської області
16 лютого цього року детективи НАБУ спільно з Нацполіцією викрили голову Козівського районного суду Тернопільської області під час отримання неправомірної вигоди у розмірі понад 54 тисячі гривень. Ним виявився голова суду Михайло Кренцель. За інформацією НАБУ, суддя вимагав та отримав через посередника (адвоката) гроші за ухвалення рішення про відмову у задоволенні клопотання про скасування іспитово-випробувального терміну відносно заявника.
Фото НАБУ
11 квітня Вища кваліфкомісія відсторонила суддю від посади на два місяці, а 8 липня продовжила термін відсторонення ще на місяць.
Ще у 2010 році Вища рада юстиції розглядала питання про можливе порушення присяги суддею Кренцелем, однак підстав для звільнення не знайшла.
Наразі справу за обвинуваченням Михайла Кренцеля направлено до Апеляційного суду Івано-Франківської області для визначення підсудності.
ОЛЕНА ГОРБАТЕНКО, Сєвєродонецький міський суд Луганської області
16 грудня минулого року детективи НАБУ спіймали на отриманні хабаря суддю Сєвєродонецького міського суду Луганської області Олену Горбатенко. За інформацією правоохоронців, суддя через посередників вимагала хабар у розмірі 4 тис. доларів США за звільнення особи від відбування невідбутої частини покарання та зняття арешту з автомобіля. Разом із детективами НАБУ в операції з викриття судді брали участь оперативні працівники СБУ та співробітники військової прокуратури зони АТО.
У січні стало відомо, що суддя Горбатенко має квартиру та банківський рахунок в Іспанії. Про це повідомила "Перша інстанція" з посиланням на ухвалу Солом'янського суду Києва від 21 січня. За інформацією видання, у ході обшуку за місцем проживання судді Горбатенко слідчі вилучили документи, що вказують на купівлю квартири в Іспанії. Також у судді знайшлися кошти в банку "Bankia S.A." (Валенсія, Іспанія). Під час слідчих дій було вилучено 2 тис. євро та 60 100 доларів США, ювелірні вироби. 21 січня суд наклав арешт на 3 автомобілі, квартири у Луганську та Сєвєродонецьку. Що нлежать судді Горбатенко. Також у Горбатенко було знайдено та вилучено $37 тис, 2000 євро та багато прикрас із золота. у ході досудового розслідування накладено арешт на 3 автомобілі, квартири у Луганську та Сєвєродонецьку; Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України служителя Феміди відсторонено від посади.
13 липня НАБУ повідомило, що іспанський суд наклав арешт на квартиру та банківський рахунок Олени Горбатенко.
Свою кар'єру Олена Горбатенко розпочала у 2008 році. У лютому 2012 року її обрали суддею безстроково, а вже у вересні вона стає заступницею голови суду.
Справу обвинуваченої у хабарництві судді розглядає Слов'янський міськрайонний суд Донецької області.
СЕРГіЙ ЛАЗЮК, Дзержинський районний суд м. Харкова
У жовні минулого року детективи Національного антикорупційного бюро України спільно з працівниками Служби Безпеки України викрили суддю одного з районних судів міста Харків за отримання неправомірної вигоди у розмірі 800 доларів США. Ним виявився суддя Дзержинського районного суду м. Харкова Сергій Володимирович Лазюк. Суддя нібито вимагав та отримав вказані кошти за прийняття на користь особи рішень у цивільній справі про примусове виселення мешканців із житлового приміщення.
Винахідливий суддя одразу після затримання "переписав" усю свою нерухомість на дружину. Про це повідомила "Перша інстанція" з посиланням на ухвалу Солом'янського районного суду м. Києва від 29 лютого цього року. Як з'ясувалося під час обшуків, після розпочатого розслідування – 20 листопада 2015 року – Сергій Лазюк уклав договір зі своєю дружиною про розділ спільного майна. Згідно з цими документами, дружина судді отримала у власність нежитлове приміщення. У свою чергу, вона переписала на чоловіка машину Toyota Land Cruiser Prado 2010 року випуску.
13 липня Вища кваліфкомісія відсторонила суддю Лазюка на 2 місяці.
Фото НАБУ
Фото НАБУ
За інформацією "Української правди", Сергій Лазюк прославився своїми рішеннями у резонансних справах. Так, він відхилив позов міської прокуратури про визнання незаконним рішення Харківської міськради про присвоєння російській мові на території міста статусу регіональної.
У 2008 році Лазюк розглядав адмінпротоколи за статтею "Незаконне виготовлення, придбання, зберігання, перевезення та пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин у незначних кількостях без мети збуту" відносно міського голови Харкова Михайла Добкіна і секретаря міськради Геннадія Кернеса і визнав обох невинними.
У 2010 році йому була присуджена антипремія "Золотий Будяк" в номінації "За порушення права на мирний протест під час захисту громадськістю Харківського міського парку імені Горького".
Справу за обвинуваченням Сергія Лазюка у хабарництві уже 14 липня розглядатиме Полтавський районний суд Полтавської області.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.