Тим часом в Антарктиці
Сто років тому відомий британський дослідник капітан Скотт і його супутники прибули на Південний полюс. З цієї нагоди Прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон надіслав аудіо привітання для вчених і персоналу британських баз в Антарктиці та Південному океані. Ви можете прочитати більше про звернення Прем'єр-міністра тут; а також про капітана Скотта і його злощасні експедиції тут (на цьому вебсайті ви знайдете багато цікавих лінків). Для справжніх дослідників і любителів (кіно), я рекомендую подивитися рімейк фільму "The Great White Silence" (Безкрайна біла тишина) 1924 року, який я нещодавно подивився з великим задоволенням.
Україна і Велика Британія мають чудовий досвід співпраці в Антарктиці. У 1994 році Україна завдяки допомозі та активній підтримці Великої Британії вступає до Міжнародної організації з наукових досліджень в Антарктиці. Того ж року Велика Британія вирішує закрити Арктичну станцію "Фарадей", засновану в 1934 році, і пропонує Україні її прийняти. Україна приймає пропозицію і Британська антарктична служба проводить підготовку українських фахівців для роботи із складним обладнанням станції. 6 лютого 1996 року на станції "Фарадей" британський прапор був спущений і піднятий український. Станцію перейменували у станцію "Академік Вернадський".
Кадр із фільму "The Great White Silence"
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.