Лі Тернер Генеральний консул та директор місії Великобританії з питань торгівлі та інвестицій у Стамбулі. Колишній Посол Великої Британії в Україні (2008-2012)

Європейська інтеграція та Україна: які наступні кроки?

10 лютого 2012, 12:40

Що має відбутись, щоб Україна почала отримувати користь від Угоди про асоціацію з ЄС та пов'язаної з нею Угоди про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі (УГВЗВТ), завершення переговорів щодо яких було оголошено на саміті Україна-ЄС 19 грудня 2011 р.?

Важливо зрозуміти, що Угода про асоціацію та УГВЗВТ не вступлять в силу без певних подальших кроків. Поки цього не станеться, ці угоди не зможуть виправдати своєї мети і створити передумови для довготермінових реформ та економічного зростання України. Деякі з цих кроків є технічні, інші – політичні. Якщо говорити про них по черзі, то:

(і) парафування угоди. Це технічний процес, який не вимагає політичного рішення. Разом з юристами, перекладачі та інші експерти працюють над узгодженими текстами, щоб усунути невизначеність або різницю в значенні того, що було узгоджено; цей процес ймовірно триватиме кілька місяців.

(ii) Наступна стадія - підписання угоди. Для того, щоб це сталося необхідне політичне рішення Ради ЄС, яка представляє всі країни-члени ЄС. Оскільки Рада ЄС прийматиме рішення про підписання цілого пакету угод (тобто Угоди про асоціацію, включно з УГВЗВТ), на жаргоні ЄС це звучатиме як підписання "змішаної угоди". Це означає, що рішення Рада має прийняти одностайно: кожна окремо взята країна має проголосувати "за".

(iii) Після підписання Угоди про асоціацію, її мають ратифікувати 30 парламентів: 27 парламентів країн-членів ЄС, Парламент України, Європейський Парламент та Парламент Хорватії, яка незабаром набуде членства в ЄС.

Технічні деталі того, як відбувається підписання та ратифікація, є важливі, оскільки ЄС та країни-члени висловили занепокоєння тим, що нещодавні судові процеси над лідерами опозиції в Україні виглядають політично мотивованими та вибірковими. Вони чітко та недвозначно заявили, а надто під час саміту Україна-ЄС 19 грудня 2011 р., що, якщо лідери опозиції, ув'язнені в результаті недосконалих судових процесів, не будуть звільнені та не отримають можливості брати участь у політичній діяльності, то малоймовірно, що Угоду про асоціацію буде підписано чи ратифіковано, як вказано вище (етапи (іi) та (ііi)).

Механізми для підписання та ратифікації означають, що вимоги всіх урядів країн-членів мають бути задоволені до того, як можна буде підписувати Угоду про асоціацію, а також що вимоги всіх парламентів країн-членів, включно з Хорватією та Європейським Парламентом, мають бути задоволені перед тим, як її можна буде ратифікувати. Тому виглядає малоймовірним, що якийсь із цих етапів відбудеться, поки лідери опозиції залишаються ув'язненими і не зможуть займатись політикою в результаті недосконалих судових процесів.

Таким чином, ці важливі угоди як найбільш важливий інструмент для здійснення європейської інтеграції України не почнуть діяти.

PS: Як я помітив, у деяких кабінетах вважають, що навіть якщо неможливо буде підписати чи ратифікувати Угоду про асоціацію та УГВЗВТ, деякі елементи цих угод можна буде ввести в дію попередньо, на тимчасовій основі. На практиці це також виглядає малоймовірним. Я незабаром напишу про це в своєму наступному блозі.

Photo © DR

powered by lun.ua
Коментарі — 41
european _ 14.02.2012 12:26
IP: 93.74.195.---
Жрица:
SIM5:
Я не сперечаюсь, що ті, хто посадив Тимошенко, може ще гірші за неї. Але вона НІКОГО з них не саджала, навіть не ініціювала переслідування "бандитів", проти котрих і повстав народ на Майдані. Їй було вигідніше з ними співпрацювати. А "бандити", дорвавшись до влади, не побоялися порушити елітний корпоративний пакт про ненапад, посадили її, і створили прецедент...
наполегливо прошу пана Посла донести до Європейського суспільства: нехай прогнила сучасна політична еліта України з'їдає сама себе і таким чином ОЧИЩУЄТЬСЯ...геополітичні інтереси усього глобального світу теж скоріше за все потребують знаходження України в орбіті Європи, ніж перебування васалом Росії. Чи я помиляюся?.
ви не просто помиляєтесь, а частково брешете, честково удаєте дурочку.
"сам себе" янукович не з'їсть, швидше ваона зэїсть і перетравить на лайно Україну.
Тимошенко ЄДИНА намагалась відібрати у хама Межигірря і ЄДИНА повернула Криворіжсталь. Ющ лише покривав банду.
Гайди До Байди _ 11.02.2012 21:24
IP: 91.19.45.---
Тут чогось не те
Сам ставлюся дуже обережно до "сприяння" від Польщі. Складність для Заходу, що вже за часу КҐБ зуміли в Кремлі, щоб і скеровувати опозицією.
З боку Англії видається підозрілим російський вплив. От, згоріння Ісляндії проводилося через англійські банки з допомогою злочинних кіл у Москві. Значить, дуже ймовірно, що й англійська політика буває забарвлено за лаштунками, у залежності, як діють лобіїсти. Крилате слово, це "дике майно/капітал" з чим відзначається скарбова/фінансова площина Англії.
Мені здається, що у викладі велешанованого посла Лі Тернена слід перепитувати легкодушно сприйману гру, у яку грає злочинна влада, ніби мусять підтримувати витівки злочинної влади, щоб спасти Україну від пазурів Кремля.
Слід у Евросоюзі довідуватися, як саме найкраще сприяти розвитку народовладдя в Україні. Тут було б дуже сприятливо, щоб підтримувати українські середовища в інших країнах і по корінних землях в Польщі, Словаччині, Румунії, щоб звідси підготовляти нове покоління.
Жрица _ 11.02.2012 13:34
IP: 95.132.26.---
Desi:
Ви задаєте питання, я теж. Тільки ніхто не відповідає. Тож питання, мабуть риторичні.
Desi _ 11.02.2012 12:43
IP: 176.36.177.---
Жрица:
Є ж культура, і всім казати хіба потрібно? Ті хто хочуть тільки боротьби слів про єдність слухати не бажають:) Що спочатку газ чи консорціум?:)
Desi _ 11.02.2012 12:40
IP: 176.36.177.---
Жрица:
:) схоже інтернет зараз досить розповсюджений:) Я розумію що не можна казати деякі слабини влади, тому що на переговорах потрібен авторитет потужності:) Але, чи не буде більшою силою сказати що слабина разом із сила – єдині?
Жрица _ 11.02.2012 10:20
IP: 95.132.26.---
SIM5:
Я не сперечаюсь, що ті, хто посадив Тимошенко, може ще гірші за неї. Але вона НІКОГО з них не саджала, навіть не ініціювала переслідування "бандитів", проти котрих і повстав народ на Майдані. Їй було вигідніше з ними співпрацювати. А "бандити", дорвавшись до влади, не побоялися порушити елітний корпоративний пакт про ненапад, посадили її, і створили прецедент. Тим самим підписали і себе на таку ж тюремну долю після закінчення повноважень.
Тож наполегливо прошу пана Посла донести до Європейського суспільства: нехай прогнила сучасна політична еліта України з'їдає сама себе і таким чином ОЧИЩУЄТЬСЯ. Вступ до Євросоюзу в інтересах перш за все українського народу. Крім того геополітичні інтереси усього глобального світу теж скоріше за все потребують знаходження України в орбіті Європи, ніж перебування васалом Росії. Чи я помиляюся?
Тож, шановний пан Тернер, допомогайте усім українцям, а не тільки одній особі, будь ласка.
SIM5 _ 10.02.2012 22:42
IP: 62.221.55.---
Жрица:
Тимошенко сидить згідно сучасному законодавству України...
Проблемы две.
Во-первых, те, кто ее посадил – гораздо более опасные преступники, тоже по законодательству Украины (англичане в этом не сомневаются, сомневающиеся могут обратиться к врачу). Поэтому посадка Юли, укрепление бандитов – это не прогресс, а регресс.

Во-вторых, за ТАКОЕ ее и в Штатах вряд бы ли посадили. Если бы доказали, скажем, неуплату налогов – пожалуйста. Пацаны же ей пришили черт знает что, и еще шьют.

Объяснил?
Leigh Turner _ 10.02.2012 22:33
IP: 95.133.37.---
Thanks all for these notably focused comments. Important subject. Further related blog soon.
SIM5 _ 10.02.2012 22:32
IP: 62.221.55.---
PS: Як я помітив, у деяких кабінетах вважають, що навіть якщо неможливо буде підписати чи ратифікувати Угоду про асоціацію та УГВЗВТ, деякі елементи цих угод можна буде ввести в дію попередньо, на тимчасовій основі
---------------
Поздравляю:), ЭТО ТРУДНО БЫЛО НЕ ЗАМЕТИТЬ. Если даже не заметили, трудно было не догадаться.

Я больше скажу: пацанам нужны ТОЛЬКО "некоторые элементы". Еще точнее, ТОЛЬКО ОДИН элемент – соглашение о свободной торговле. Деньги, а попутно это им и индульгенция, и материал для пиара. Менять порядки в Украине они не собираются, поэтому всякие политические ассоциации с обязательствами им только мешают.
Kremak _ 10.02.2012 21:57
IP: 77.122.243.---
Жрица:
При всій повазі до пана Посла Великої Британії,
на підтримую шантаж.
. Вона – шахрайка в уяві більшості українців, нехай навіть в уяві 20-25% вона все ще залишається героїнею.

Отвечай за себя,а за народ сам народ и ответит.Долой эту зарвавшуюся и зажравшуюся власть!
Pasha Emillyevich _ 10.02.2012 20:32
IP: 109.110.86.---
"...на территории Сирии действует спецназ Британии и Катара..."

Господин посол. А это что за новая старая разновидность европейских ценностей?
Pasha Emillyevich _ 10.02.2012 20:18
IP: 109.110.86.---
Господин посол.
Как Вы относитесь к такой разновидности европейских ценностей как участие гражданина Российской Федерации со статусом беженца в Соединенном Королевстве Березовского Бориса Абрамовича в финансировании избирательной кампании кандидата в президенты Ющенко?
Ghina Lambor _ 10.02.2012 18:58
IP: 93.73.141.---
А вы обратили внимание, что теперь, когда Янукович сдал ключевые позиции в силовых ведомствах, он опять поехал насчёт газа договариваться?
tcherkas _ 10.02.2012 18:32
IP: 212.15.127.---
Пане Посол, спасибі Вам, що подаєте сигнали нашим бандюкам.
Гепа харківський, неначе, перший...
Не забувайте й Допу, та і головного Пахана зі свитою.
ler fler _ 10.02.2012 18:23
IP: 95.69.198.---
the West is far too diplomatic in dealing with the present day ukrainian criminal regime.
totem0 _ 10.02.2012 18:09
IP: 141.138.107.---
Ну, слава Богу! "Перли" для бандюковичських свиней
закінчилися, нехай тепер пройдуть через "терни".
anderes _ 10.02.2012 17:31
IP: 93.74.197.---
"Якщо лідери опозиції, ув'язнені в результаті недосконалих судових процесів, не будуть звільнені та не отримають можливості брати участь у політичній діяльності, то малоймовірно, що Угоду про асоціацію буде підписано чи ратифіковано".

Спасибо, господин посол. Очень правильные слова для тех, кто считает, что европейские ценности – ничего не значат и что можно крутить законодательством как цыган солнцем.
Спасибо!
Жрица _ 10.02.2012 17:14
IP: 77.52.17.---
При всій повазі до пана Посла Великої Британії,
на підтримую шантаж.
Тимошенко сидить згідно сучасному законодавству України. Вона – шахрайка в уяві більшості українців, нехай навіть в уяві 20-25% вона все ще залишається героїнею. Чому Європа вимагає позазаконного звільнення такої людини, зміни законодавства заради такої людини, нехтує інтересами десятків мільйонів та карає весь народ України заради процвітання цієї однієї людини? Це не європейські цінності, а європейські примхи. Чи якісь сумнівні цінності, зовсім не демократичні й не принадливі, як на мене.
andreyvadjra _ 10.02.2012 16:43
IP: 213.159.235.---
mihalich _ 10.02.2012 16:41
IP: 46.201.103.--А для чого владі та угода? Вони та їх родини й так живуть в ЄС, а Україна для них – об'єкт пограбування.
===========
Оце в точку! Треба арештувати активи владоможців та силовиків у Європі, а сім"ї повернути в Україну! Ото їм весело стане!
mihalich _ 10.02.2012 16:41
IP: 46.201.103.---
А для чого владі та угода? Вони та їх родини й так живуть в ЄС, а Україна для них – об'єкт пограбування. Для чого владі європейські порядки там, де потрібне беззаконня? Українська влада (ті, кого вважать опозицією – влада також), почнуть робити реальні кроки на шляху до ЄС лише в одному випадку – коли самих владноможців, та їх родини позбавлять можливості користуватися благами європейської цивілізації.
Desi _ 10.02.2012 16:35
IP: 194.44.31.---
"деякі елементи цих угод можна буде ввести в дію попередньо" – це довічне філософське питання – "курка чи яйце" але це питання існує лише у минулому, якщо про документи то це питання у майбутнє.

Великим документом із щирими намірами який не стосується реальних справ – з місця реальність не зрушити.

Тому "курка та яйце" у сьогоденні є основою для розвитку "співробітництва та законності" у майбутньому.
Vladimir Kondratiev _ 10.02.2012 16:27
IP: 212.92.224.---
На цей раз, по тону видно, він не тільки від себе, а відчувається, від імені і по доручєнню, людина такого рангу не буде будувати здогадки, як це робиться на стрєлкє гдє пацани прікідивают, а є конкректна неспростовна інформація, тому захід його вустами дав зрозуміти пацанам, что на лоха нє прокатіт.
САНДРО _ 10.02.2012 16:18
IP: 194.143.146.---
"Якщо лідери опозиції, ув'язнені в результаті недосконалих судових процесів, не будуть звільнені та не отримають можливості брати участь у політичній діяльності, то малоймовірно, що Угоду про асоціацію буде підписано чи ратифіковано", – зазначив посол.

По-моему это уже 335европейское предупреждение.
Какие выдержанные люди – эти европейцы.Хватает терпения говорить это сотни раз.
А власть продолжает прикидываться дурачком.
Республіка _ 10.02.2012 16:15
IP: 194.44.29.---
Скромное обаяние бюрократии Михайло Дубинянський, УП _ П'ятниця, 10 лютого 2012, 14:40 "Но пока к зрелому выбору не готова даже активная часть общества, бушующая на интернет-форумах и в социальных сетях. И виртуал, и реал заражены трогательной амбивалентностью." Що автор розуміє під "зрелым выбором"? Про яку двоїстість відношення до реальності йде мова? В Україні стало нормою ЦИНІЧНО!!! порушувати Закони і культивується це ганебне явище олігархами – ляльководами Державної Влади. Чи мають громадяни України сумніви щодо причин свого зубожіння? Щоб відчути свою СИЛУ!!! ми повинні за народною ініціативою провести Всеукраїнський Референдум. Ми повинні взяти ініціативу у свої руки. Важливо наважитися на ПЕРШИЙ КРОК!!! Саме це є зрілим вибором.
andreyvadjra _ 10.02.2012 16:13
IP: 213.159.235.---
ira18com _ 10.02.2012 16:08
IP: 94.179.34.--andreyvadjra _ 10.02.2012 15:44 ------Населення в Україні тим паче не прагне до Європи, бо не відчуває себе конкурентним. Надія на молодь.

Да, уважаемый andreyvadjra, молодь составит достойную конкуренцию европейским проституткам.
==========
Не знаю, задумывались ли вы, товарищ историчка, что торговля телом не так страшна, как та форма торговли, которой занимаетесь вы?
Уряд реформ411 Україна та Європа1107 Aтака Путіна1258 Корупція1375 Свобода слова572
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter