Дмитро Тузов Політичний оглядач

Про службові Тойоти й армійські ''буханки''

23 червня 2017, 19:59

Я його зустрів у центрі Києва. Чорна "Toyota – Camry" з державного автопарку, із штатним водієм та закупленим за державні гроші бензином у бензобаці рвучко вирулила між колонами будівлі на Хрещатику, скло опустилось і я побачив усміхнене обличчя людини, у якої життя склалось вдало. Я впізнав цю людину. За часів Януковича він займав високу посаду в державній автоінспекції. Але часи змінились й відбулась ротація кадрів. Цій людині довелося піти. Але – не далеко. В іншу держструктуру. Система, як відомо, своїх не викидає на вулицю. Насправді, довелося змінити лише кабінет й службовий автотранспорт. Але не звички й привілеї згідно штатного розкладу.

Пам'ятаю, я тоді замислився над кількістю держслужбовців, яких обслуговують державні автопарки. Хоча в їхніх, приватних гаражах стоять цілком придатні для перевезення поважних посадовців власні "Лексуси" й "Рейндж – Ровери". І, повірте, не в єдиному екземплярі. Вистачає різноманітної авто-техніки й дружині, й діткам. Все, як у людей.

В принципі, пріоритети держави зрозумілі: поважні люди не повинні їздити в метро, або на велосипеді. Як ми вже помітили, приватні авто також не відповідають потребам іміджевої концепції, колись розробленої для управлінської ланки вище середнього рівня. Щонайбільший компроміс, на який може, із скрипом, піти система, це – чорна службова "Toyota – Camry" з двигуном у 3,5 літрів й коробкою "автомат".

Вибачте за таку довгу передмову. Просто я вам хочу показати, якими автомобілями возять поранених на фронті. Система пріоритетів цілком зрозуміла: військова людина не буде скиглити навіть у стані шоку. Їй не потрібні шкіряні сидіння з підігрівом, парк-тронік й датчик дощу. Вистачить й ношей, які подарували волонтери. Але не завадив би якийсь реанімаційний комплект. Щоб до операційної дотягнути. Й колесо щоб по дорозі не відвалилось. А щоб не викинуло з машини під час перевезення – цьому в нагоді стане солдатська кмітливість. Два світи, як кажуть, дві філософії буття. Здається, вони не перетинаються між собою. Існують паралельно. Питання, чи можна закупити кілька сотень (або, хоча б, десятків) пристойних санітарних автомобілів залишається під знаком запитання. Крім того, точно не знаємо, куди пішли новенькі "швидкі", закуплені ще попередниками. Деякий час цей блискучий автопарк стояв на майданчику на Кільцевій дорозі у Києві, потім якось розсмоктався.

І, з вашого дозволу, прохання до Укравтодору: зробіть хоч щось з мостом між Попасною та Бахмутом. Хоч бетонними плитами його перекрийте. Цією дорогою продовжують возити поранених. Звісно, водії – фронтовики знають кожен метр цієї "траси". Але для тих, хто, скажімо, вночі, на секунду забуде про оригінальний рельєф траси, все закінчиться раптово. Дивимось відео.

Коментарі — 17
LYCIV_OLGA _ 27.06.2017 14:39
IP: 109.251.42.---
Ще О.Мочанов (Бог знає, вже, коли) сказав стосовно "еліти" та решти громадян: "Мы стояли на Майдане для того, чтобы разрушить Систему, а они, рядом с нами, – для того, чтобы войти в неё"!..."

Та й окрім Мочанова багато хто звертали увагу на те, що у НИХ – у нинішньої олігархічної влади (з усіма ознаками банди/ОЗУ/мафії) і її ставлеників у всіх "гілках" влади – окрема, СВОЯ ВЛАСНА КРАЇНА, де всі вони ситі і щасливі "брати і сестри" в такому звичному їм кругообігу владного лайна у спільного "корита-годівниці"/країни...
А У НАРОДУ, У НАС З ВАМИ – ТЕЖ ЗОВСІМ ІНША, СВОЯ ОКРЕМА КРАЇНА, ДЕ БІЛЬ І СЛЬОЗИ, ВАЖКІ ВТРАТИ, БАЖАННЯ ПЕРЕМОГТИ, І ЖИТИ ПО НОВОМУ, АЛЕ НЕОДМІННО (!!!), ОБОВ'ЯЗКОВО (!!!) – БЕЗ НИХ!!!...
Тож – так і буде. Неодмінно!...З часом. (Якщо "візмемось" за розум... Але це – вже зовсім інша історія...)
Тёмыч Тёмы _ 25.06.2017 13:20
IP: 46.98.124.---
hrim:
А якщо АВТОРОВІ спробувати звернутись до Першої Леді України з питанням допомоги в комплектуванні сучасних санітарних машин для фронту?
А марине порошенко некогда, она по выставкам ходит развлекается с жёнами воров и убийц рыгоАналов, а так же на телеканале вора в законе, убийцы и сепаратиста ахметова пляшет и типо зарядку делает со своими детишками-мажорами... ((
Олександр Юренко _ 25.06.2017 12:46
IP: 92.113.10.---
Orest Jj:
Дуже красномовний влучний приклад.Ізраїль демонструє світу і у першу чергу- реальному і всім потенційним агресорам що таке справжня. суверенна держава і право нації на суверинітет над своєю територією.Здавалося б,ось кого нам і нашій владі слід взяти за взірець.Та " не по Сєнькє шапка"...Щоправд, . влада в Ізраїлі так ніколи не крала і не краде. а державу захищають всі громадяни.
hrim _ 25.06.2017 12:06
IP: 104.155.21.---
А якщо АВТОРОВІ спробувати звернутись до Першої Леді України з питанням допомоги в комплектуванні сучасних санітарних машин для фронту?
Orest Jj _ 25.06.2017 09:15
IP: 77.52.49.---
......Израильская авиация атаковала правительственные войска Сирии. Уничтожены танки и позиции артиллерии. Четкие удары израильских военных подразделений стали ответом асадовцам на хаотичный обстрел части Голанских высот, которые контролирует еврейское государство, Об этом пишет Haaretz.

Обстрел высот израильтяне расценили как "недопустимое нарушение суверенитета" своей державы и жесткий ответ военных последовал незамедлительно...

Пи.Си А мармеладники на такое зразу реагують новим законом. Наприклад:; "Основні принципи мирної реінгеграциї окупованої невідомо яким окупантом частини країни шляхом легалізації невідомого окупанта у рамках домовленності " Мінських угод"".
Олександр Юренко _ 24.06.2017 18:05
IP: 92.113.31.---
Тёмыч Тёмы:
Тёмыч Тёмы:
"Хлібне перемир"я"- це для лохів. якими нас вважають президент. прем"єр. уряд зі своїми" блоками" та "фронтами".Насправді-це відмазка у ситуації, . коли нас накриває ворожа артилерія. коли снарядами і мінами плюндрують наші міста і села. убивають наших мирних громадян,ми "виконуємо Мінськ" і навіть відповіді не даємо та боїмося офіційно визнати агресора агресором і назвати країні і світу його так.Тобто прикриття власного капітулянства і доворняка з Путлером.
Тёмыч Тёмы _ 24.06.2017 17:23
IP: 46.98.124.---
Олександр Юренко:
Потому что арифметика проста – на своих фирмах якобы сделают ремонт боевой (и не только боевой) техники, потом по заказу на передок под грады и артиллерию – сожгут тут же её раSSейские террористы и всё. Ни один самый американский аудит и самый европейских суд в мире ничего не докажет. Ведь всё сожжено. Можно спокойно отмытое на войне бабло через оффшоры заводить в америку, европу и т.д. А дай эту "отремонтированную" технику нашим Бойцам, так Парни сразу заметят всё – ремонтировали ей или нет. И все это понимаю, все знают, но доказательства помогают сжигать раSSеские "братья". А нам будут о каких то мирных переговорах, минских договорняках сказки рассказывать. Теперь вот новая шняга появилась – хлебное перемирие... Идиотизм да и только... Возможно оно и хлебное. Но какое же оно перемирие когда продолжают гибнуть наши Парни???
Олександр Юренко _ 24.06.2017 16:25
IP: 92.113.31.---
Це одна із найболючіших і найганебніших проблем ЗСУ. про яку командування від верховного до комбрига воліє мовчати. тому що за3 роки вона так і не вирішена. Реально в піхоті " на передку" допомагають лише волонтери. У нашому батальйоні за рік бойових дій (15-16роки) на 500 душ особового складуі до 20км фронту було 2 отакі понад 30-річні убиті "таблетки"-УАЗи Одного разу хлопець-санінструктор ледь не застрелився. бо не встигли вивезти бійця, якому відірвало міною ногу.Лише за півтора року. восени 16-го львівські волонтери пригнали куплену за кордоном швидку,"Фіат". зрозуміло.випущену понад 10 років тому. але живу, для нас-шикарну.А як ми возили 200-х?Просто жесть. а якби не дніпровські волонтери, то "пісец"...Валерій Друзенко (схиляюся за його справи і позицію перед ним) каже дуже правильно.На публіку показують нові танки,БТРи. а дати у кожен бойовий бат хоч по 1 пристойній швидкій до цього часу не спромоглися. Але для начальства.це, схоже. і не проблема.У них ескорти і вертольоти!
tech _ 24.06.2017 13:42
IP: 195.200.245.---
Помінялась риторика, а шобла залишилась.
Олексій Логвиненко _ 24.06.2017 11:17
IP: 194.146.228.---
Всім нам ГАНЬБА...
Василь Кулинич _ 24.06.2017 07:21
IP: 176.98.83.---
Бо не тих називають ЛГ-БПП! Хоча й паради подібні проводять...
Dmitriy Dobonin _ 24.06.2017 06:35
IP: 104.155.21.---
Все верно, Как в Европе! Украина це Европа!

За что боролись???? Чтоб на камри Всякие сепары катались. Геть их -отобрать машины и на Фронт,вместе с ихними хозяевами.
Orest Jj _ 23.06.2017 23:29
IP: 77.52.26.---
було б гарно якщо содержание нинішніх шоколадних вурдалаків, упирей та іншу нечисть перекласти на шиї однотурових, котрі, падли, таку подлянку країні підсунулі...
-Vesna- _ 23.06.2017 21:41
IP: 104.155.66.---
Logic2009:
-Vesna-:
А той тип, про якого мова в першому абзаці – він же не обслуговує автопарки... наче.
Дмитро замислився не скількох цей тип обслуговує, а скільки його обслуговують,
і скільки таких як він.
Дмитро багато над чим замислився...
Але "Система, як відомо, своїх не викидає" (c) – це найбільша проблема.

ЗІ Друзенку респект.
Logic2009 _ 23.06.2017 21:29
IP: 91.196.178.---
-Vesna-:
А той тип, про якого мова в першому абзаці – він же не обслуговує автопарки... наче.
Дмитро замислився не скількох цей тип обслуговує, а скільки його обслуговують,
і скільки таких як він.
-Vesna- _ 23.06.2017 21:14
IP: 130.211.63.---
Пам'ятаю, я тоді замислився над кількістю держслужбовців, яких обслуговують державні автопарки. (c)

А той тип, про якого мова в першому абзаці – він же не обслуговує автопарки... наче.
Pavlo Koma _ 23.06.2017 21:02
IP: 37.55.35.---
Все вірно сказано. Кому війна, а кому і мати рідна.
Україна та Європа907 Уряд реформ302 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter