Віктор Уколов Політолог, колишній журналіст, екс-народний депутат ВР 6 скликання, співпрацює з Адміністрацією президента

Колаборація – кар''єризм – Голодомор.

20 листопада 2008, 11:41

Коли я вчора писав свій блог, то йшов на вимушене перебільшення. Звичайно ж стихійні виступи проти організаторів голодомору були. Дехто з дослідників навіть говорить про селянську війну. Однак вони так і не набули характеру масової партизанської війни проти радянської влади.У зв'язку з цим напрошується ще один висновок – навіть існування загрози фізичного вимирання не призводить до партизанської війни в умовах відсутності ідеологічного організаційного партійного центру.

Зовсім інший приклад ми бачимо на Західній Україні, де ще у 20 роках група офіцерів УСС на чолі з Євгеном Коновальцем організувала Українську Військову Організацію (УВО), що пізніше трансформувалася в ОУН – Організацію Українських Націоналістів. Наявність потужного підпілля з чіткою військовою організацією дозволило ОУН підняти повстання проти польської, німецької, а пізніше радянської окупації у значно спокійніших умовах.

Адже ні поляки, ні німці, ні совіти на Галичині не морили голодом мільйони людей. Більше того, політика радянської влади, яка роздавала приватні землі, на початку мала широку підтримку збіднілих верств. Та і пізніше співпраця з німецьким або совіцьким окупаційним режимом давала будь-якому колаборанту чимало переваг.

Відповідно нам треба зробити з Голодомору ще один висновок – важливо зберігати і розвивати ідеологію і політичну структуру суспільства, яка, станом на 1933 рік, була повністю знищена на Центральній Україні.

Стихійні селянські виступи тоді були нескоординованими і спонтанними. Приречені на голодну смерть люди може й були готові до опору, але після знищення опозиційних політичних партій в громадянській війні очолити цей опір вже було нікому.

Так звані українські комуністи дружно заховали голови у плечі, щоб не бути звинуваченими у націоналізмі, як це сталося у Харкові з СВУ. Не маючи ідеологічної альтернативи українські військові так і не наважилися повернути зброю проти тих, хто знищував наш народ.

Альтернативою більшості стало мовчання, внутрішня еміграція, або ще гірше – ривок у перші ряди тих, хто організовував хлібозаготовки, знищуючи українське село.

Шкода, що колаборація і кар'єризм багатьма і до сьогодні сприймаються як шлях до успіху в Україні.

powered by lun.ua
Vlad_iz_Kharkova _ 20.11.2008 17:21
IP: 195.26.93.---
20.11.2008 16:45_ Віктор Уколов Мне жаль, что Вы не прочли написанное. Постараюсь повторить.
Эти "казачки" не с Луны свалились. Их воспитала власть. Слушайся власти и тебе дадут все. Будешь на себя работать, умрешь с голоду. Эти казачки – или беднота, не способная себя прокормить, или комсомольцы, уже воспитанные властью на презрении к чужой собственности, праве на грабеж, на ожидании шары. Ведь не крестьяне – середняки или кулаки ходили отнимать чужой хлеб. Все это описано, есть воспоминания.
Власть воспитывает людей на ожидании шары. Власть воспитывает людей – все получишь от нас, мы сами заберем у богатого или тебе разрешим. Вот откуда такие "козачки" появляются. Их воспитывают соответствующие политики под свой рейтинг, под свою власть. Вы же не станете спорить с тем, что именно на таких людей опирался Сталин когда шел к абсолютной власти? Благодаря им победил и уничтожил конкурентов. Потом начал уничтожать все слои общества,имеющие свои источники существования, свое достоинство, свою идеологию. Естественно, украинское крестьянство со своей собственностью и своей идеологией, одним из первых попало под раздачу.
Дело не в должности Президент или Премьер Дело в том, кто строит вертикаль, иерархию власти. Кто лишает источников существования всех, не входящих в эту вертикаль.
Dmyt _ 20.11.2008 17:14
IP: 194.44.50.---
Пане Уколов!
Добре, що не всі прихильники націоналістичних поглядів в Україні такі як Ви. Не хотілося б Вам казати, але Ваші твердження на 70% співпадають з останньою заявою Мєдвєдєва. Там теж ішлося про те, що Голодомор організували місцеві українці, а Москва тут, мовляв, ні до чого.
Проте вдячний, що Ви хоч якусь увагу приділяєте національним питанням, на відміну від багатьох однопартійців. Бо коли йдеться про Голодомор, УПА, УНР, Мазепу, Батурин, НАТО, вашу силу зазвичай не чутно. Натомість ваша лідерка замість визнання агресивних дій у Грузії, їде до кремля й потискає руку головному фашистові.
Я не захисник Президента, він справді втратив багато можливостей в силу різних обставин, проте певні його ініціативи заслуговують на подяку. І повірте, вибір українців не закінчується на 5 партіях і блоках, що нині засідають у Парламенті та повністю себе дискредитували. Незабаром прийдуть нові сили, для яких Голодомор – це не пустий звук і не тема для піару. Ви це чудово розумієте, тому боїтесь виборів як вогню. Тож, якщо Ви цими статтями сподіваєтесь перетягти патріотичний електорат до себе, мушу Вас розчарувати щодо результативності Ваших зусиль.
Учитeль _ 20.11.2008 17:13
IP: 92.112.183.---

Зовсім інший приклад ми бачимо на Західній Україні, де ще у 20 роках група офіцерів УСС на чолі з Євгеном Коновальцем організувала Українську Військову Організацію (УВО), що пізніше трансформувалася в ОУН – Організацію Українських Націоналістів. Наявність потужного підпілля з чіткою військовою організацією
Цікаво – а хто ж "платив за музику"?
Автор не уточнює.
Прикро.
Андрі _ 20.11.2008 17:07
IP: 195.42.130.---
20.11.2008 16:45___ Віктор Уколов
...Андрі, я писав про свого батька і за ваші збочені фантазії щодо інцесту...

А я питався про діда.
Будьте уважні, щоб самому не звертатися до Глузмана.

А як щодо інших питань? СЛАБО? Чи аргументаційної бази ще не накопали?
Историчка _ 20.11.2008 17:06
IP: 91.124.216.---
20.11.2008 15:49___ П-к_Вешняк --------Більше того, від бридкої мови мене нудить.

Уважаемый український національно-визвольний фронтовой Полковник_Вешняк, колдобит, говорите, Вас от родной речи? А как же Вы читали руководство к своим "оперативним мовно-стилістичним дослідженням" на http://ds.ru/ss1.htm? А с Валерией Ильиничной как общаетесь? Она, наверное, дает Вам лизнуть клубничку со сливками, чтобы не колдобило. Или Вы с ней на иврите общаетесь? Вы ведь тоже, я вижу, теперь обрезаный модератором до П-к. Надеюсь, не сильно Вас изуродовали при обрезании, яй-ца остались?
AndriyKo12 _ 20.11.2008 17:06
IP: 141.2.249.---
Пане Уколов! Почитайте уважно моє запитання. Воно не про чиєсь етнічне походження. Воно про конктетні дії конкретної особи та очолюваної нею політичної сили. І саме ці дії, а не чиєсь етнічне походження штовхають Україну до національної катастрофи.
Якщо говорити про колаборацію під час Голодомору, то зараза ситуація виглядає багато в чому аналогічною.
Ви перевели стрілки на "етнічне походження", бо у Вас немає аргументів по суті заданих мною питань?
Віктор Уколов _ 20.11.2008 17:01
IP: 85.159.5.---
20.11.2008 16:52___ NELLI
Я бачу сьогодні просто парад голубих тролів, які засмічують цей форум роками. Сподіваюсь така праця має вдячну винагороду, не зважаючи на світову фінансову кризу.:-)

NELLI, я не ваш співбесідник. Поговоріть з іншими, обговоріть сьогоднішні темники, які ви отримали:-) і не беріть дурного в голову, а важкого в руки
NELLI _ 20.11.2008 16:52
IP: 77.123.111.---
20.11.2008 15:33___ Vlad_iz_Kharkova
Надо об этом чаще повторять, поскольку именно Тимошенко обращается к низменным чувствам людей. И когда украинцам напоминают об их генетике, то какие тимошенки будут это приветствовать. А как же тогда эту биомассу загонять в стойло, предусмотренное конституцией медведчука, написанной для тимошенко.
И г-н Уколов не надо повторять глупости инопланетян. Где хранят свои миллиарды тимошенки, терехины... Вы о чем бормочете? Кто создает в стране рабочие места? Ваша сила, которая прячет свое в офшорах и фактически уничтожает все украинское. Вот уж действительно во имя авторитарной власти можно уничтожать и издеваться над всем – даже человеческой памятью. Это моральное уродство.
Віктор Уколов _ 20.11.2008 16:48
IP: 85.159.5.---
20.11.2008 16:20___ SEMENN
Зворушує, як ти від імені 5-6%, що підтримують Президента, говориш. Аж був час міг говорити від імені 30%. І нащо було тікати?
Віктор Уколов _ 20.11.2008 16:45
IP: 85.159.5.---
20.11.2008 15:33___ Vlad_iz_Kharkova
Я не обходжу тему "експропріації екпропріаторів". Ви не помітили – я пишу про інше. Я пишу про те, що організація голодомора була б неможлива без допомоги місцевих козачків, які хотіли вислужитися перед тодішньою владою, якщо хочете тодішнім "президентом". Одні щоб зробити кар"єру, інші – щоб врятувати свій зад.
А от чому ви ухиляєтесь від обговорення теми в цій площині?

Андрі, я писав про свого батька і за ваші збочені фантазії щодо інцесту відповідальності не несу. Ще раз пропоную звернутися до Семена Глузмана. По-перше він психіатр, по-друге – шестидесятник і дуже чесна людина. Він допоможе:-)
Vlad_iz_Kharkova _ 20.11.2008 16:40
IP: 195.26.93.---
20.11.2008 15:49_ riv Конечно, корреляция велика. Среди украинцев, особено в лесостепной и степной зоне (не в Полесье, о котором пишет автор) % собственников был высокий, гораздо выше, чем в других частях Украины, не говоря уже про СССР.По ним и ударили, чтобы навеки вечные запомнили и детям своим передали – частная собственность – смерть, хочешь жить – служи власти, выполняй что начальство велит. Результат, как видим, налицо.
SEMENN _ 20.11.2008 16:20
IP: 92.112.69.---
Уколову,
президент України обраний у демократичний спосіб, прийде час оберемо наступного, а те що Тимошенко, в угоду Путіну, хоче прибрати Ющенко, бо в очах Володі Віктор це НАТО, так що не треба нас тут дурити.
SEMENN _ 20.11.2008 16:20
IP: 92.112.69.---
Уколову,
президент України обраний у демократичний спосіб, прийде час оберемо наступного, а те що Тимошенко, в угоду Путіну, хоче прибрати Ющенко, бо в очах Володі Віктор це НАТО, так що не треба нас тут дурити.
SEMENN _ 20.11.2008 16:20
IP: 92.112.69.---
Уколову,
президент України обраний у демократичний спосіб, прийде час оберемо наступного, а те що Тимошенко, в угоду Путіну, хоче прибрати Ющенко, бо в очах Володі Віктор це НАТО, так що не треба нас тут дурити.
Андрі _ 20.11.2008 16:04
IP: 195.42.130.---
Голодомор, щодо саме українців, був вчинен Сталіним НАВМИСНО,
Так як, українці всіляко і найбільше противились колективізації і нехотіли працювати на ледарів, пяниць і їхнє еврейське керівництво. Що тут неясного? Сталін давно за це ненавидів українців ще з часів революції і того опору, яке чинило українське керівництво УНР. Він вирішив знищити українців як націю, починаючи з селянства голодомором і закінчуючи розстрілами і таборами інтелегенції.
Андрі _ 20.11.2008 15:52
IP: 195.42.130.---
20.11.2008 15:33___ Vlad_iz_Kharkova
Почему автор уходит от этой известной схемы? Потому что сам служит силе, идущей к неограниченной власти на обещании и раздачи шары, на мастурибировании диких инстинктов в человекке, на возбуждении зависти.

Не тільки тому. В нього таке партійне (а може не тільки партійне) завдання на блозі принижувати українців, як націю нездатну протистояти і націю зрадників і покидьків. І чим більше буде таких статей, тим скоріше українці повірять в те, що він хоче тут засіяти. Він косить під наївного, його буцім-то цікавить тілбки це, а от питання притягнення організаторів винних в Голодоморі, його чомусь нецікавлять. Чому?

Уколов, ну щось ЗОВСІМ НЕВІРИТЬСЯ у Ваш патріотизм. НУ НІЯК. Краще візміться за люстрацію.
П-к_Вешняк _ 20.11.2008 15:49
IP: 91.196.80.---
Оце випадково натрапив на допис на мою адресу дописувача на прізвисько " Историчка", чи то з зауваженнями, чи з пропозиціями, а, можливо, й з побажаннями...
Але мушу засмутити згаданого дописувача, чи допиСУваЧКУ (ти, тільки поглянь: от і каламбурчик намалювася); адже не втямив жодного слова. Вся справа в тому, що я не сприймаю тексти викладені бридкою мовою – взагалі, та й ще від москальських "сучок" – зокрема. Більше того, від бридкої мови мене нудить.
Найвиразніша ознака для ідентифікації бридкої мови – "Во, блин, ... (20.11.2008 14:29___ Историчка) ".
riv _ 20.11.2008 15:49
IP: 77.121.27.---
20.11.2008 15:33___ Vlad_iz_Kharkova

Мені здається, що Ваші аргументи коректні, але дуже вже велика кореляція між куркулями (собственниками) та українцями. До того ж в маньяків був "соблазн" вирішити дві проблеми одним махом. І вони майже вирішили.
Андрі _ 20.11.2008 15:39
IP: 195.42.130.---
20.11.2008 15:19___ Віктор Уколов
На жаль, він не виправдав нашої праці.

В чому він не виправдав Вашої праці?
Що Президент зробив не ТАК?
Що він повинен був зробити, ТАК, як Ви вважаєте?
І попрошу, КОНКРЕТНО, АРГУМЕНТОВАНО і ПОПОДРОБНЕЙ, бажано в деталях і без бютівського пафосу.
Андрі _ 20.11.2008 15:34
IP: 195.42.130.---
20.11.2008 15:16___ Віктор Уколов
Ні. Він з однієї із козацьких станиць Курщини. Закохався в мою маму українку. У Вас з цим проблеми?

Ваш дід закохався у Вашу маму? Це серйозно.

Чому мене це цікавить? Бо Ви публічна людина, нардеп, який пробує щось писати про Україну, щось говорити про українців. Хочеться знати ваші коріння, якого Ви поля ягода і чи далеко яблуко впало від яблуні.
На блозі про себе, як про автора інформаціїї немає, тому пмтаю.

А чим займались Ваші батькм і прадіди? Якщо не секрет. Часом не працювали на структуру?
Vlad_iz_Kharkova _ 20.11.2008 15:33
IP: 195.26.93.---
Автор упорно обходит главную причину Голодомора – борьбу тоталитарной влатси против собственника. Развратить чатсь населения. особенно молодежь, шарой, дележлм чужого, превратить их в маргиналов без национальности, собстьвенности, личной идентичности, без идеологии. Натравитьна собственника. Вот схема Голодомра, это же схема установления тоталитаризма.
Почему автор уходит от этой известной схемы? Потому что сам служит силе, идущей к неограниченной власти на обещании и раздачи шары, на мастурибировании диких инстинктов в человекке, на возбуждении зависти.
Віктор Уколов _ 20.11.2008 15:32
IP: 85.159.5.---
Своя думка, а я ж про що пишу:-) В політичному спектрі мають бути усі.
Своя_Думка _ 20.11.2008 15:27
IP: 91.124.22.---
Коротко і конкретно. І висновок однозначний: Як не крути, треба організувати яку небуль УВО. Так, про всяк випадок. Нехай собі буде. А то – лізе щось у владу, таке, не приведи Господи...
Віктор Уколов _ 20.11.2008 15:19
IP: 85.159.5.---
1. Нашого Президента в іншій країні вже давно б зігнали через імпічмент. Знайдіть мені хоча б одного главу держави, якого не підтримують 95% громадян і я визнаю, що є ще один такий, як у нас.

2. Я писав і буду писати про нашого президента, бо, як і багато з нас, я доклав чимало зусиль для його перемоги в 2004 році. На жаль, він не виправдав нашої праці.
Віктор Уколов _ 20.11.2008 15:16
IP: 85.159.5.---
20.11.2008 14:39___ Андрі

А яким чином ваш дід опинився в Україні??? Часом не під час Голодомору?

Ні. Він з однієї із козацьких станиць Курщини. Закохався в мою маму українку. У Вас з цим проблеми?

Можу порадити доброго психіатра, але боюсь Вас лікувати він відмовиться, бо його прізвище Семен Глузман:-)
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter