19 січня 2009, 11:22

Янукович почав обстоювати продаж української ГТС. Але дуже сором''язливо.

Вчорашнє інтерв"ю Віктора Федоровича телеканалу ІНТЕР було без сумніву "домашньою заготовкою" Партії регіонів. Журналісти і політики знають, що випадкових відповідей у таких інтерв"ю просто не буває. Навіть у випадку, коли канал категорично не йде на узгодження запитань і політик готується відбиватися по широкому фронту, він, поза сумнівом, зважує кожне слово.

Тому те, що лідер Партії регіонів вперше відкрито не заперечив ідею приватизації ГТС за участі Росії – просто неймовірна відвертість. Регіонали запрошують країну до дискусії і їхній керівник навіть навів перші аргументи "за" продаж української труби.

http://www.intv-inter.net/tv/programm/?id=7730814&act=tvp&channel=8

"- Багато експертів кажуть, що сьогодні ситуація може розвиватися за білоруським сценарієм, коли в Белтрансгазу була виставлена надвисока ціна і він поліз у борги, набрався кредитів і потім, зрештою, був змушений віддати частину ГТС Росії.

- Сьогодні Білорусія має газ по ціні $160/1000 куб. Що вона втратила, що вона придбала – це їх треба спитати. Я хочу сказати, що Білорусь живе стабільно і має по стабільним цінам газ..."

У відповіді на друге уточнююче питання Віктор Янукович спочатку відповів відверто, але потім з"явилася дивна монтажна склейка, яка створює враження, що він говорив про видобуток Україною власного газу.

"- Тобто нічого критичного Ви не бачите у тому, що частина ГТС буде віддана, з іншого боку Україна отримає дешевий газ за прийнятною для підприємців ціною, який ми ще зможемо продавати?

- Це питання цікаве. Що нам краще – мати власний газ чи його купувати... (деякий час говорить про видобуток українського газу)

Монтажна склейка

Це великий проект над яким потрібно працювати. Його ні в якому разі не можна заполітизовувати до такого стану, що це "священна корова". Боятись цього питання не треба."

Досить дивно, що Віктор Янукович все ще боїться відверто обговорювати дане питання. Після перегляду програми я чітко зрозумів ЩО ВІН ХОТІВ СКАЗАТИ, але не ясно ЧОМУ виникла монтажна склейка.

Напевне він ще соромиться відверто захищати інтереси РФ у відкритій політичній дискусії. Адже тут не можна буде прикритися інтересами російськомовних – мерзнуть і втрачають надходження до бюджету незалежно від національності та мови спілкування. Доведеться ще трохи почекати відвертості регіоналів. Відчуваю, що до остаточного "обрусіння" їм залишилося зовсім недовго.

Може тому, що на тому ж телеканалі за приватизацію української ГТС висловився і Арсеній Яценюк. Виглядає, що Фірташ потроху збирає справжній "російський пул".

Висловлювання про "священну корову" пана Яценюка тут:

http://www.unian.net/ukr/news/news-295543.html