24 квітня 2009, 10:22

Роздуми про багатство природи і різність

Від самого народження ми відрізняємось одне від одного. Ще не отримавши імені, ми уже маємо різну стать, темперамент, різний колір шкіри і різний розріз очей, різних батьків. Ще не сказавши жодного слова рідною мовою ми вже відрізняємось різним умінням кричати, усміхатися і мовчати.

Навчившись говорити різними мовами, пішовши до школи, навчаючись в університеті, чи працюючи на заводі, згодом ми усвідомлюємо різність не тільки мов, але й глибинних культур серед мешканців нашої великої і різноманітної України.

Хтось ходить до церкви, а хтось до костьолу. Хтось слухає ребе, а хтось – муллу. Хтось захоплюється марксизмом і Леніним, а хтось читає Степана Бандеру. Ми стаємо ще більш різними досягнувши віку дорослих людей.

Зрештою когось відспівають у церкві і поховають на православному кладовищі, а когось проводжатиме духовий оркестр в коротку дорогу до крематорію. По комусь залишиться пам'ять у вигляді сотень книг чи пісень, а хтось залишить по собі тисячі порожніх пляшок з під пива чи останньої моделі дорогий мерседес. Ми будемо навіть лежати на різних кладовищах і під різними пам'ятниками. Ми різні навіть по смерті, не те, що за життя.

Але у своїй різності – нас поєднує наша українська земля, з якої ми вийшли і куди підемо.

Ми ходимо поруч, по одних і тих само українських дорогах. Ми п'ємо одну українську воду і вдихаємо одне українське повітря. В нас живе, незалежно від національності, один український дух.

І найголовніше – нами багата українська земля, наша Батьківщина.

Бо справжнє багатство – у різноманітності.

Кожна нормальна, добра людина, незалежно від своєї різності – є важливою у калейдоскопі, великому пазлі життя.

Замисліться. Всупереч всім вигаданим людьми теоріям, у живій природі притягуються різнойменні заряди, навіть атом складається з ядра повного позитивних протонів і нейтральних нейтронів, але довкола збираються негативні електрони. Але не тільки в атомній фізиці, у людському житті так само: високі закохуються у низьких, товсті у худих, чорняві у білявок.

Нарешті. Чоловік любить жінку за те, чим вона відрізняється від нього. І в цьому вселенському ВСЕСВІТНЬОМУ ЗАКОНІ ЛЮБОВІ захоплення відмінностями між чоловіком і жінкою синтезує народжує НОВЕ ЖИТТЯ.

Цей синтез – величезна сила, що протистоїть деструкції, загальному закону зростання ентропії.

В цій одвічній єдності руйнування і синтезу – увесь наш Всесвіт.

І тому найменша група людей, або навіть одна Людина, її біди і проблеми і її права – є так само важливою, як і проблеми та права всієї титульної Нації.

Бо кожна Людина є великою і невід'ємною частиною цілої Нації, цілого різноманіття нашого життя.