21 серпня 2009, 19:43

Церква Аделаджі братиме участь у виборчій кампанії?

Щойно зустрівся з відвідувачами церкви Сандея Аделаджі, які стурбовані втягуванням їхніх родин у передвиборчу кампанію на боці Партії регіонів.

Як пояснили їм у церкві, члени їхніх родин мають зареєструватися у спеціальних списках до початку голосування на виборах Президента. Під час голосування вони мають акуратно переписати номер свого бюлетеню, щоб потім повідомити призначеному куратору.

Їхнє завдання – віддати голос за кандидата від Партії регіонів Віктора Януковича. Переписаний номер, нібито має дозволити перевірити результат голосування.

Я не знаю чи відповідає дійсності ця інформація. Водночас я розумію, що народний депутат не може проводити перевірку – для цього потрібна ОРД. Тому я звернуся з депутатським зверненням на ім'я міністра внутрішніх справ Юрія Луценка з проханням перевірити таку інформацію.

Оскільки я маю досвід роботи секретарем Окружної виборчої комісії, я хочу заспокоїти всіх, хто читає цей блог – перевірити результати голосування за номером бюлетеню НЕМОЖЛИВО.

Якщо хто-небудь і де-небудь вимагатиме від Вас надати йому номер Вашого бюлетеня для голосування, Ви маєте знати дві речі: по-перше, така вимога є незаконна; по-друге, це не зробить відомим результати Вашого голосування.

Прошу всі політичні партії, громадські організації, а тим більше церкви – утриматися від спроб фальсифікацій виборів Президента або психологічного тиску на виборців.

P.S. У Законі про вибори Президента України є стаття 71 про виборчий бюлетень. У частині 6 цієї статті написано: "6. Виборчий бюлетень має контрольний талон, відокремлений лінією відриву. Контрольний талон повинен містити назву та дату виборів (дату повторного голосування), номер територіального виборчого округу, номер виборчої дільниці, а також позначені місця для номера, за яким виборця внесено до списку ."

Таким чином організатори майбутніх фальсифікацій розраховують тільки на психологічний тиск, адже відривний контрольний талон залишається у члена комісії, а позначки про голосування виборець ставить у бюлетені, який не містить ідентифікаційного номеру. Якби містив, то голосування не було б таємним.

Залишається сподіватись, що ті, хто чує про такі вимоги, почують інформацію викладену у цьому блозі і проголосують так, як вони захочуть, незалежно від вимог фальсифікаторів.