28 червня 2016, 08:57

Потрібне політичне перемир'я, щоб підтримати Україну

Я усвідомлюю наскільки не популярно йти проти тренду, але, панове, подивіться неупереджено, що відбувається на ваших очах.

Отож, в результаті референдуму про вихід Великобританії з Євросоюзу, питання України об'єктивно мало відійти на другий, якщо не на третій план.

Росія, починаючи з січня, проводить велетенську роботу, щоби добитися зняття економічних санкцій.

Україну не випадково лихоманить від постійного стимулювання в ЗМІ емоційно-дражливих тем виборів на Донбасі та невиконання Мінських домовленостей. Розрахунок по-російськи простий, як двері, якщо Україна відмовиться від Міннських домовленостей, значить європейські санкції проти Росії за невиконання Мінських домовленостей не мають сенсу. Паче того наступним логічним кроком стало б введення санкцій проти України, – про що, мабуть, вже давно мріють в Москві.

За деякими інформаціями близько 7 країн ЄС сумніваються у доцільності продовження санкцій.

І от за цих умов Петро Порошенко їде на мінісамміт в Брюссель і добивається позитивного результату:

1. Надання безвізового режиму знову підтверджують;

2. Попри всі проблеми з'являється перспектива продовження санкцій проти Росії: спочатку Сенат, а потім і Палата депутатів Італії відхиляють законопроект про скасування санкцій проти Росії.

3. Як вишенька на тортик – президент привіз із Брюсселя підтвердження макрофінансової допомоги майже на мільярд доларів..

Я не пропоную вам підтримувати Петра Порошенка – це справа ваших політичних поглядів, але якщо ми українці, то в цей важкий для країни час маємо підтримати Україну.

Сьогодні буде урочисте засідання Верховної Ради. Пам'ятаю як 20 років тому депутати знехтували партійними і непримиренно-політичними амбіцями і прийняли Конституцію України. Так і треба діяти у важкі часи.

Дайте спокій країні хоча б на час, достатній для того, щоб добитися продовження економічних санкцій проти Москви – це наш спільний загальноукраїнський інтерес.