Віктор Уколов Політолог, колишній журналіст, екс-народний депутат ВР 6 скликання, співпрацює з Адміністрацією президента

Блокада – перемога з присмаком від поразки

15 березня 2017, 14:44

Коли через 50 років історики будуть розбирати події 2017 року, вони не звертатимуть уваги на подробиці і не опускатимуться до якихось дрібниць. Можливо навіть забудеться вчорашній дебош на КПП в зоні АТО.

Але вони точно побачать рішення, яке погасило технології розколу країни, як і технології розгойдування емоцій, що призвели б до ще гіршого результату.

Після рішення РНБО організатори блокади мають перебувати у прострації – їхньої мети досягнуто, але не завдяки їм, а через бойовиків, які конфіскували підприємства, що раніше платили податки до державного бюджету України.

Як відомо, РНБО заблокувала перевезення поки віджаті підприємства в ОРДЛО не повернуть законним власникам.

Треба сказати, що від цієї блокади найбільше виграли... у зоні окупації, яку вони називають "ДНР", бо змогли саме там експропріювати чужої власності на мільярди. Позиція "ахметовського майна не жаль" не підходить – державний бюджет України втратив десятки мільярдів гривень податкових платежів, а бюджет ДНР навпаки набув. От і думайте, кому допомогло блокування.

Другий вигодонабувач – Росія, яка завдала, гібридно звичайно, удару по економіці України. Справа не тільки в зникненні податкових платежів. Українським металургам доведеться шукати де взяти коксівне вугілля, переорієнтуватись на інших поставників. Навіть якщо все вийде, собівартість їхнього металу точно зросте, а тому валютна виручка відповідно впаде. Буде добре, якщо це не вплине на курс гривні...

На цьому список тих, хто отримав вигоду від блокади, закінчується.

Бажаного результату організатори – дестабілізації влади – не добилися. Влада фактично очолила блокаду, тож блокадники можуть їхати по домах. Ті, хто щиро переймається контрабандою, можуть увійти у контрольні групи. Однак, боюсь таких знайдуться одиниці.

Важко не погодитись з Президентом, який у своєму виступі на РНБО досить безжально сказав:

"За півтора місяці блокадники не наблизили, а віддалили перспективу повернення цих районів.

Не посилили, а послабили вплив України по той бік лінії зіткнення.

Не розвіяли прищеплені російською пропагандою страхи серед наших співвітчизників – посилили.

Не повернули хоча б одного полоненого – а саме ж з цієї вимоги починали акцію, чи не так – тільки погіршили їхнє становище.

...

Не сприяли відновленню територіальної цілісності України, а, навпаки, ще більше ускладнили це завдання. Воно стало ще дорожчим, ще важчим, ще небезпечнішим
."

Єдине, що можна записати в актив – завдяки рішенню РНБО зникають формальні причини не лише для блокадних редутів, але й для рішень обласних рад на підтримку блокади – адже тепер вийде, що вони підтримують РНБО.

Здається перемога? Хіба здорового глузду, бо враховуючи наслідки блокади, у всіх явно відчувається післясмак від поразки.

powered by lun.ua
ONLINE
Корупція1346 Aтака Путіна1232 Україна та Європа1093 Донбас18 Зеленський29
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter