Віктор Уколов Політолог, колишній журналіст, екс-народний депутат ВР 6 скликання, співпрацює з Адміністрацією президента

Національна автономія кримських татар буде!

18 травня 2017, 18:50

Це чесний і сміливий крок президента Порошенка, що відновлює історичну справедливість до народу у якого примусово відібрали Батьківщину в 1944 році.

Я впевнений, утворення національної національної автономії кримських татар не суперечить правам громадян України інших національностей. Бо як забезпечуються права всіх, незалежно від етнічного походження у сучасній Україні – так вони будуть забезпечені і в Криму після його звільнення від окупантів.

Важливо, що ініціатива прозвучала в день, коли ми згадуємо депортацію кримськотатарського народу в 1944 році.

Не менш важливо, що прокуратура Криму розслідує цей злочин зараз, поки його свідки ще живі і можуть говорити.

Утворення ж національної автономії очікує процедура – спочатку розробка змін Конституції у робочій групі та затвердження проекту змін на Конституційній комісії

Далі – перше голосування за спрямування проекту змін Конституції до Конституційного суду, що потребує 226 голосів.

Потім проект змін розглядає КС. У випадку позитивного висновку КС Верховна Рада має знайти 300 голосів для затвердження змін.

Я дуже сподіваюсь, що цей крок, який відновлює історичну справедливість, не буде заблокований внаслідок політичного поділу та суперечок у Верховній Раді. Тут нема чого ділитись на партії. На жаль кримських татар не так багато, щоб говорити вплив на вибори в Україні – близько 300 тисяч. Увесь народ поміститься в одному Симферополі, або третині міста Запоріжжя.

Відновлення історичної справедливості щодо кримських татар потрібне не тільки для них – це потрібно і нам, адже кримськотатарський народ, як і українці, не мають більше в світі іншої Батьківщини, крім свого і нашого Криму.

Україна та Європа907 Уряд реформ302 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте