Віктор Уколов Політолог, колишній журналіст, екс-народний депутат ВР 6 скликання, співпрацює з Адміністрацією президента

Україна попереджає про Світову гібридну війну

19 лютого 2018, 12:10

Через те, що інформація з'явилася на вихідні, в Україні поки не оцінили значення виступу свого президента на Мюнхенській конференції. Тим часом Петро Порошенко запропонував світу нове визначення процесів, що відбуваються у багатьох країнах.

Він уперше заявив про "Світову гібридну війну". Для її характеристики президент описав атакуючі події, що відбуваються по цілому світу, але за якими незмінно стоїть Москва.

П. Порошенко: "Погляньте на маргінальні ультраправі та ультраліві партії, які Росія плекала роками по всьому світу.

Погляньте на армії тролів та пропагандистів, які проникають у наші домівки, не визнаючи жодних кордонів, жодних моральних принципів та жодних правил".

"Погляньте на фейкові новини, які спотворюють реальність та вводять в оману наші суспільства."

"Погляньте на міграційні потоки, передусім, до країн Європейського Союзу, які мали дестабілізувати та підірвати його із середини".

"Погляньте на кібер-атаки, які спрямовані не лише на виборчі кампанії, а й на нашу критичну інфраструктуру. Як це було у випадку добре відомої кібер-атаки "NotPetya" проти України в минулому році, яка була частиною спроб Кремля дестабілізувати нашу країну, і яка була поширена по всьому світу".


На думку Президента України протистояння російській агресії є екзистенційним викликом, який впливатиме на майбутнє цілого демократичного світу.

Чи дослухається світ до попередження України? Чи зможуть ті, хто розробляє стратегію провідних країн Заходу, побачити всю картину зі сторони? Звичайно наша країна – лише фрагмент загальної мозаїки, але з початком війни на нашій території, війна розпочалася по всьому світу.

І справді, до 2014 року ніхто не чув ні про нахабне втручання Росії у вибори. Хоч соціальні мережі та інтернет вже існували і охоплювали сотні мільйонів людей.

До початку агресії в Україні Європейський союз не атакували потоки мігрантів, які перетворилися на фактор, що почав впливати на симпатії до політиків. Зрештою зростання популярності європейських правих партій, які часто прямо отримували допомогу з Москви, є лише наслідком цього процесу.

Виступаючи у Мюнхені Петро Порошенко запропонував конкретні кроки, які допоможуть світу та Україні протистояти глобальній агресії із Москви. Перекажу їх, щоб не наводити довгих цитат:

- Збереження санкцій проти Росії, поки російські війська не покинуть Донбас і Крим.

- Відмова від умиротворення агресора, що породжує подальшу агресію. (прозвучало символічно у Мюнхені)

- Захист правди як всередині країн, так і на міжнародному рівні. Обмежити російську пропаганду та фейкові новини шляхом вдосконалення національного законодавства та тіснішої координації.

- Зміцнення обороноздатності України, що збільшує ціну російської агресії. Перед обличчям сильного воєнного стримуючого фактору, Москва двічі подумає перш, ніж розпочинати нові наступальні дії.

Повний текст виступу можна прочитати у "Європейській правді"

Корупція1209 Уряд реформ357 Aтака Путіна1145 Україна та Європа982 Річниця Майдану74
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter